Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.10.2014, 20:26
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Muhtemelen,ISIS sevdalisi bir facebook sayfasindan almissindir bu görüntüyü.. Dogru mudur peki,elbette dogrudur. Cünkü, basta Türkiye ve diger Suni devletlerin ISIS'e agir silah destegi yaptigini herkes biliyo.Agir silahlara karsi kisitli mermi ve hafif silahla savasan bir halk var kobane'de,direnen kadin ve cocuk var orda. "Allah-u Ekber" diyerek,allahi diger anlamda kötüleyerek kelle kesen ve kestigi kellerle top oynayan bir barbar ordusuna karsi.

Bu silah esitsizliginin karsisinda Kobane kürtlerinin kazancagini sanmiyorum ancak evlerini ve bin yillardir topraklarini da ölmeden teslim etmeyecekler barbarliga,en onurlusu da budur.

Ayni okullar ve askeriyelerde görev yaptigimiz,ayni mahallelerde yasayip,ayni bakkallardan alisveris yaptigimiz kürtlerden neden bu denli nefret ediyoruz peki, bu anlamda sorguladik mi kendimizi Tur.Bence buna yogunlas biraz.

Hepinizi biraz insaniyete davet ediyorum, olaylari manset ve baslik haberciliginden degil de, köse yazarlarindan türkiyenin en usta analizlerinden takip edin. Bakin o zaman kürtler icin kaybettiginiz o insaniyetini nasil da kazanacaksiniz.

Türkiyenin iki büyük ortadogu uzmanindan analizler,bence okuyun.

Rusen Cakir; Kobani ile PKK'yı, PKK ile de (IŞ)İD'i eşitlerseniz...
http://rusencakir.com/Kobani-ile-PKK...tlerseniz/2907

Cengiz Candar: Kobane Kurban
http://www.radikal.com.tr/yazarlar/c...kurban-1216842

Kemalist,Dinci ve Fasist facebook sayfalarinda "ISID 800 kürdü öldürdü" paylasimi adi altinda,binlerce dinci-kemalist-fasist, O barbar ISIS saflarinda yer alip,ölen o kürtler icin beddualar ediyor. Bunu bi anlama sigdirmaya calisiyorum cogu zaman ama nafile,biz kürtleri kobane de ISID'E karsi zaten kaybettik ve bin yillardir birlikte yasadigimiz bu halk, kurtulus savasimizin önemli destekcilerinden olan bu halka karsi en büyük ihaneti biz yaptik ve bu utanc icerisinde yasariz artik. Ama hicbirsey,kobane'den sonra bizi kürtlerle kardes yapamaz. Biz nasil toprak ve degerlerimiz icin ölmeyi onur biliyorsak, onlar da bu anlamda o sekil ölüp-öldüreceklerdir.yeni savaslar ylda, savas cigirtkanlari sevinebilir ve umarim basiretsiz Türkiye devletinin ilk savasa yolladiklari sizlerin yakinlari olur.

Zitat:
Zitat von Tur1 Beitrag anzeigen