Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 14.08.2013, 00:12
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von BosphorusTaurus Beitrag anzeigen
Evet irkcilar ve dunyadaki yahudilerin buyuk cogunlugu da ayni sekilde. israil devletini sonuna kadar destekliyorlar, buyuk cogunlugu.

Ogretmen konusunda. Bunu bir ateist, musluman, hristiyan, pagan kisi de verebilir sana, o yuzden tum ateistleri, muslumanlari, hristiyanlari, paganlari sevecek durumda mi olacaktik? Yani egitim konusunda egitimi veren kisinin milliyeti ya da dini bir seye isaret degil :-) zaten gorevi de mufredata uygun egitimi vermek. Eger mufredatin disina cikip ekstra bir seyler vermisse ya da vermis olsaydi o zaman dedigin dogrudur. Neyse..
Okul ögretmenim degildi onlar, Türkiye'de genclige deger verilmedigi icin bu tip devlet kurumlarini nasil tarif edecegimi bilmiyorum. Genclik klübü idi, spor yapilirdi, kitap okunurdu, derslere yardim ederlerdi. Bunlari yapanlarin cogunlugu üniverste okuyan genclerden olursurdu. Hepsi sol ya da daha ilimli sosyal demokrat dünya görüslü insanlardan, din, dil, irk ayrimi gözetmeden insanlara ayni sekilde yaklasan piril piril idealist insanlardi. Bir tane klüb ögretmeni diye tarif ediyim bayan klüb ögretmenimiz Nicaragua'da tip yardimi yapmak icin gitmisti, kendisi tip okuyordu ve doktor olacakti...

Ben Tayyip gibi düsünmüyorum Yahudiler konusunda, aralarinda güzel insanlarda cikiyor.. Diyorum ya, eger bügun kitap dostu, sosyal demokrat, insanlari kayitsiz sartsiz seven birisi olduysam ne mutlu bana ve yahudi ressam ve derslerimde yardim eden gönüllü ögretmenime de cok tessekür ediyorum hep..

Aslinda konumuzdan saptigimizi sanmistim ama görüyorum ki konunun tam kalbine bir seyat yapmissiz..