Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 11.04.2013, 18:39
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von OnMyOwn Beitrag anzeigen
Sevgili Lafebesi,

örnegin cocugu olmayan o kadar kisi var ama onlar tüp bebek yapmak icin onca para harciyorlar. Evlad edinmek akillarina gelmiyor. Her ne kadar Türkiyede evlad edinme kaldirilmasada cok yaygin oldugunu düsünmüyorum. Tüp bebekte olmassa cocuksuz kalmayi tercih ediyorlar. Yinede evlad edinmiyorlar bazi korkularindan dolayi. Aslinda senin dedigin gibi olmali. Bizler müslümaniz, vicdanli ve yardimsever olmaliyiz. Ama herkesin vicdani ve yardimseverliligi bir yere kadar sanirim. Ben kendimden konusacak olursam eger: Ileride allah kismet etmezde cocugum olmazsa evlad edinmeyi düsünebilirim. Bunu Esime de kabul ettirmeye calisirim. Esininde istemesi gerek tabii. Cogu Erkekler bu konuya sicak bakmiyor.
Haklisin tabi söylediklerinde. Belki akrabalarimin ve tanidiklarimin arasinda evlat edinen insanlar oldugundan dolayi senin kaygilarini paylasamiyorum. Hal ve vaziyeti yerinde herkes, öz cocugu olsun olmasin, evlat edinmeli bence. Kimsesiz bir cocuga sevgi dolu bir yuva vermekten güzel ne olabilirki? Insallah ilerde kendi cocuklarin da olur evlat edinmeyi de yine de göze alirsin :-)