Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 24.11.2014, 11:11
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Ben bu konuyu sizinle uzun uzun tartismicam, Atatürk sevgisi ve karsitligi arasinda cirkince ruh haline bürünüyorsunuz.
Is, öyle kabadayiliga gelince adam olmayanin enseye tokati yapistirip,götüne attigimiz tekmeyle de susturmasini biliriz.
Sorun, neyi nicin savundugunuzu unutmaniz. Atatürk, modern türkiyeye geciste basarili bir lider, bu tartismasiz ancak bu geciste hem inancli hem de diger farkliliklari hic acimadan ölüm emirlerini veren bir komutan ayni zamanda. bunu idrak edemeyecek kadar aptal degilsiniz.

ezel'in, beyaz'a olan yazisini okudum ve beyaz'in bir alevi oldugunu söylüyor. ve inanin beyazin bir alevi olarak kemalizmi veya atatürkü desteklemesi karsisinda insanin dilleri lal oluyo. Atatürk'ün, o dönem büyük bir güc haline gelen dincilige karsi kendi gücünün ispati icin cesitli adimlar attigi dogru ve bu ugurda da dincilere yani moderniteyi yakmak ve yikmak isteyen dincilere savas acip, sürgünlere yolladigi da dogru.Ancak bu "alevi" dostu oldugunu göstermez atatürk'ü. Atatürk aksine dini farklilik ve etnik farkliliklara karsi,osmanlidan daha az hosgörülü oldugu asina.Ve her konusmasi "Aziz Türk milleti..." diye baslar,bu konusma sekli bile onun irkci oldugunun göstergesidir.Sadece irkci olsa iyi, emir veren veya emirleri yerine getiren askeri okul altyapili bir yetim atatürk, yani sevgi ve sefkat görmeyen bir insanin askeri okullarda özel olarak yetistirilip bir ülke basina getirildigini düsünün,sevgiden uzak bir asker.. üzgünüm ama sadece ölüms acar ve ölüm emri verir.. Aslina bakarsaniz öyle uzman gözüyle yaklasmadigim bu tarih biraz bana ingilterenin o kahpe savas oyunlarini animsatiyo bana, su ispanya ile girdigi savas ve savasi kazanabilmek icin yetimhane gibi yerlerden insan alip askeri okullarda egitip sonra da ülke basina gecirip, ülkeyi kendine gebe birakmasi gibi.batililar her zaman uzun metrajli planlar yapmistir ve atatürk,türkiyenin cografyasinda tek ulusculugu dayatmasi günümüzde bizi halen batiya gebe birakicak tarzdaydi ve halende kendi icerimizde birbiriize düsmaniz,bu birazcicik kocaman birazcicik atatürkün eseri.

sadece forum degil,yasamin bir cok alaninda,irkcilik yapan yani kendi ulus ve inancindan baska bisey görmeyen ve yasam hakki tanimayan insanlarin tarzlarina sekillerine bakiyorum. Son derece sosyal yasamdan kopuk, insani duygulari onun dislanmisligiyla ölmüs hepsi birer yaratik.Yasamda tutunabilmek icin, Kürt'e küfür edip,ermeniye sktir cekiyo, rum'a da kahpe diyo.. düsünsenize? sanki,rum,ermeni veya kürt ayni kafatasina sahip degil. Lan mk, bunu bi de ateistler de yapiyo ya... cildirmamak elde degil.
Forumda gördügüm ve tanidigim irkcilar biliniyo,bunlardan en belirgin olani sorry ve sevtap farkli nickler ve profiller olusuturup,öyle kallesce insanlarin yakinlarina küfür etmeleri kendilerini asan cümleler kurup sonra da hic bisey olmadan habire saf-salak yazmaya devam etmeleri. vay anasini dedirtmiyo degil hani.

bosphorus, klavye arkasina saklanan sensin. klavye arkasindan cikalim dersem yine balkon karisi gibi iceri kacicaksin.lan olm cok onursuz ve korkak bir insansin. ses ve görüntü araciligiyla görüsüp tartisalim seninle dedikce dansöz gibi kivira kivira kaciyorsun. korkak ibine seni.