Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 03.05.2009, 22:33
hh1975e

Standard bakirköy (strassenfest)

Evi mok götürüyodu nerdeyse. Dedim, bu böyle olmayacak olum, yap biseyler. 1 Mayis tatil nasil olsa, rahat rahat yaparim temizligimi. Yok yok ben en iyisi persembe günü izin alayim. Persembe temizlik yapar, 1 Mayista baslarim icmeye düsüncelesiyle izin aldim persembe günü. Sabah hava biraz bulanikti, canim yataktan cikmak istemedi. Neyseki saat dokuz gibi günes bütün fahiseligiyle yatak odamin penceresinden gözlerime kadar süzüldü. Bi kalkarsin yataktan, baslarsin temizlige... O kadar da fena degilmis aslinda. Biriken bir kac bulasik, kirli bardaklar filan derken en son saat 13`te banyoyu da bitirdim. Ohhh, gel keyfim gel. Artik rahat rahat plan yapabilirim. Yoo yo, en iyisi plan yapmamak.

Ev temiz ya, simdi rahat rahat piley stesini acabilirim. Koydum yeni aldigim oyun kill zone2yi, kapattim telefonlarin hepsini, taktim kulakligimi. Oha lan oha yani... Cuma sabah saat bes olmus ben hâlâ oyun oynuyorum. Hic mi acikmazsin be adam dedim kendi kendime. Kalktim güzel bi kahvaltilik hazirladim. Sucuklu yumurtami yedikten sonra bi dus aldim ve cayira gitmek icin hazirligimi yaptim. Serdim battaniyemi yesilliklerin üzerine. Günes bu sefer o kadar fahisece parlamiyordu, belki de ben yorgundum bilemiycem.

Etraftan gelen gürültüler uykumu böldü. Bir anne cocugunu azarliyor "babayin agzina sicarim" diye salliyor küfürü. Babasi da hödük hödük bakiyor. Hah tam yerine düstüm iste. Cantamdan bir bira cikarip actim, susamisim. Bi dikiste yariladim ve güzelce bi gegirdim, ohhh be dünya varmis. Saate bakmak icin telefonumu actim.. Üf saat 12 olmus. Bu arada telefonu acmamla biplemeye basladi. Arayan arayana. Kimisi merak bile etmis, basima bir hal mi geldi diye.
BU telefon operatörleri de iyice cilkini cikarttilar isin. Aradiginiz kisi su an tekrar erisilebilir gibi filan mesaj yolluyolar ya, sinir oluyorum. Telefonumu actigimi ögrenenlerden ilki aradi hemen; ne yapiyon lo? yatiyom? bu saatte? BU saatte, ne var? Yok ya ben de diyecektim bugün biseyler yapalim. Yapalim ama cayirda yapalim. Ne cayiri la? Cayir olum bildigin cayir iste, otlaniyom ben burada, gel hadi. Otlaniyon mu? ot mu iciyon? Yok daha degil birazdan sararim. Kalk gel hadi, gelirken de bira mira getir, soguk olsun.

Geldi bizimki neyse. Gelirken kullan at hazir mangallardan getirmis bi tane. Gelmisken mangal yapalim demis. Ulan illa bogazini düsünüyon de mi. Yav ben yaparim, acikiriz sonra. Neyse hadi sar bi cigaralikta kafam dagilsin, cekilmiyor bu türklerin gürültüsü. Bebe belik bagrisip duruyolar. Bagirmadan anlasamayan bir topluma ait olmak ne fena bisey be. Kirdim kafayi en sonunda uzandim tekrar günesin altina. Biraz fahiselik mi geldi günese ne? belki de bana... Etrafima bakinmaya basladim, güzel götlü kari filan var mi hesabina.. Ne arar...
Cogu türk, cogu da "kocaman kalca" sahibi hatunlar. Ulan az yiyin biraz be, bakacak bisey kalmamis ardinizda, ben nasil sevaba gircem...

Arkadas da ot`tan nasibini almis belli. Hazir mangal`i paketinden cikartti yere koydu. Sonra, cimenleri yakariz olmaz dedi, gitti yarim saat tas aradi. Taslari koyup mangali yerlestirdi. Sonra etlerin oldugu cantaya gidip, sucuk mu istersin köfte mi diye sordu. Önce mangali yak isterim dedim, sonra düsünürüm biseyler. Kirmis kafayi garibim, mangali yakmadan et koyacak üzerine. Ben mangali yak önce, deyince bir de gülme krizine girdi.

Off off neden rahat birakmiyolar beni. Sakin bir gün gecireyim, kendi kendime olayim, dedim ama nafile. Yine basladi macera. Bu macera ancak pazar`a biter.

Bugün pazar, macera bitti ama nasil bittgini bi ara yazarim. Yorgunum simdi, uyuycam.