Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 16.01.2016, 23:36
Benutzerbild von sakar_sair
sakar_sair sakar_sair ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bitisimize 5 Kala ,Hic Birsey Eskisi Gibi Degil

Artik hic birsey eskisi gibi degil.

Nerden baslayacagimida bilemiyorum,dini manevi duygularimizdanmi,Vatanseverligimizdenmi,insanligi mizdanmi,toplumumuzdanmi,gönül islerindenmi.

Su siralar Vatan elden gidiyor diye bas bas bagiranlara ,insanligimiz elden gitmis bu topluma bu güzel Vatan müstehak`mi diyesim geliyor.
Insani iliskilerden baslamak istiyorum,insanlarimiz toplumumuz artik bencilesmis vaziyette.
Bazi degerlerimiz yok olmus gitmis,herkes kabuguna cekilmis bencilesmis komsu komusya gitmez olmus akrabalarsa yardimlasma birlik beraberlik yerine yarisir kiskanir olmus birbirlerini.Herkes icin gercerli olmasada istisnalar kaideyi bozmaz.Ayse teyze Fatma teyze bile facebookta amcalar teyzeler bile sanala mahkum olmus sabah ögle aksam yemeklerini facebookta paylasmakta.Cocuklar disarda oynamaz olmuslar ne cocuk parklarinda oyanayan cocuklar nede bisikletle gezen cocuklar caddeler sesiz kaldi.Eeeeee tabi büyükler ne yaparsa kücüklerde ona özenir.Ama artik büyük insanlarda dünyaliklarin pesine düser olmus.Deccal gelecek diyenlere bilgisayarinizin tusunu acip internete baglandiginizda karsinizda duruyor o coktan geldi,buda benim teorim.Gelelim gönülislerine bazen es dost sevgimi kaldi oglum birak Allah askina dediklerinde yoo öyle deme tabiki yürekli insanlar var gönülden sevenler var diye karsi koyardim,ama artik dikkatliyim yasadiklarim ve cevremde yasananlari gördükten sonra.Herkesde standart bir söz ben sadece beni deli gibi seven sayan birisini isterim,benimle ömrünü paylasacak baska ne isterimki diyenlere, Eminmisiniz diyesim geliyor ? Artik asklar sevgiler beraberliklerde eskisi gibi degil hersey basitlesmis o degerlerinin yerini cikarlar almis.Komik olanda bu arkadaslar duygusal sarkilar siirler dinler ve yazar Herkes duygusaldir kendine göre ,ama sadece kendine göre ! Sevginin sayginin yerini cikarlar ve rant almis.Bu zamanda zordur yürekli insanla karsilasmak seninle pazara kadar degil mezara kadar gidecek.Namussuz zamanin kahpe gönülleri,Allah herkese kendi karakterinde birini nasip etsin.Gönülisi zordur cok zordur.Simdi gelelim dinimize,artik imanlarda cürümüs.Insanoglu beser sasar ama dine gelince bu cok tehlikelidir nede olsa sonunda ahiret vardir.Sözüm inancli insanlarimiza tabiki.Artik moderin müslümanlariz ezan ve kible cepten kapali kadinlarimiz o kadar hos giyiniyorlarki vucut hatlari o bicim ha artik boyada serbest ha ! Hacilik desen artik milli spor haline gelmis all inklusiv bileti alan haci oluyor.Töve hasa tabiki bu konular Allah ve Insan arasinda lakin islamiyeti bilenler icin bu konudada toplumumuzun degistigini söylemek bir tahmin degildir.Imanimiz zayiflamis cürümekte hersey ezbere ve hersey cok basit oldu.Hersey dilde maalesef icten yürekten imanla yapmiyoruz görevlerimizi hatta gösteris olmus.Kuran`in 604 sayfasi 114 Suresi 6000 in üzerine Ayeti 120000 Peygamberi bize Sevgi ve maneviyatdan bas bas haykirircasina yol gösterirken bizler 1 seytana yenik düstük.Simdi gelelim Vatandaslarimiza artik tek Millet tek yürek oldugumuzada inanmiyorum bu kötü günlerde bile birlik olamiyoruz ,artik millet degiliz tarafsiz ! Yani kisacasi milli ruhumuz`da kalmadi.O parti benim su parti senin erdogan öyle kemal böyle devlet söyle.Kötü günlerimizde bile birlik beraberlik olamiyoruz,bir birimize vatandasin vatandasa saygisi kalmamis.

Eminim bu konular beni rahatsiz etdigi kadar sizleride rahatsiz etmekte ama realist olalim gercekci olalim ,bu düzen iyiye gitmez artik sona bitime dogru gidiyoruz maneviyatdan degerlerden uzak bir topluma dönüstük ve bu cok aci cook aci.

Geändert von sakar_sair (17.01.2016 um 02:55 Uhr).