Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 15.03.2015, 15:45
Benutzerbild von Caka_Bey
Caka_Bey Caka_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von seyrangah Beitrag anzeigen
Bilirsin Caka_bey'cigim, yigit adam renkli takm tutmaz normalinde.
Ben Besiktas'liyidm.

Amaaa, artik Istanbul takimlarini prensipten tutmak istemiyorum ve memleketimizin takimlarini tutmak istioyrum. Ya Ankaragücü'ya da Genclerbirligi, Karadenizli olsaydim Trabzonsporlu olurdum..
Diyorum ya Türkiye herseyiyle Istanbula odaklanmamasi lazim. Herkes memleketinin takimi tutsun ya da geldigi bölgenin takimi.. Bilmiyorum anlatabiliyormuyum?
öyle mi derler?

dogrusun aslinda Ankara takimlari varken niye istanbul takimlarini tutuyoruz? bunu böyle yapan bizden önceki nesil, simdikilerde aliskanligindan vazgecmek istemiyor. ama sikayetleri bitmiyor, Türk futbolu kötü. yönetim kötü....caresini arastiran sadece pek az kisi..
ben galiba kendim icin en iyisini yaptim, artik takip etmiyorum..
Suan Fenerbahcenin basinda ki antrenör'ü sor bilmem, suan kacinci sirada bilmem. Avrupa'da oynuyor mu, bilmem.
gecen sene kim sampiyon oldu onu bile hatirlamiyorum...
cünkü futbol dünyasi insan'i uyutanlar ile dolu, bunu gec de olsa anladim...

Adamlar oturup kahvede mac kavgasi yapiyorlar, kahveden eve gelmiyorlar ünlü futbol dünyasinin adamlari gidip onlardan aldiklari paralari kadinlarla alem yaparak harciyor, güzelce tatil yapiyor, ama parayi kazandiranlara dogru düzgün tesekkür etmiyor, adam gibi futbol oynamiyor...

ben dinimi mi ögrenecegim, bunlarin oyununa mi düsecegim?
güclü olmanin yollarini mi arayacagim, bunlarin pesinde mi gezinecegim?
baksaniza millet Atasini bile Futbolcular kadar tanimiyor...
Bir Yörük ali efenin Türkiye icin cektiginin gramini cekmeyen adamlari basimiza Kral yaptilar..
ne demisler esek olana semer vuran cok olur....

arkadaslar yanlis anlamayiniz, ben Futbol takip edenlere hakaret etmiyorum sadece abartanlardan rahatsizim....

biz bu dünyaya ne icin geldik, öldükten sonra nereye gidecegiz? Milletimiz tarihte neler yasadi, yükselis nasil oldu, cöküs nasil gerceklesti, ülkemizi bize birakanlar nasil yasamislar, Aileler neden bozuldu, ülkemizi bize birakanlar neden öyle yasamislar, karakterleri, nasilmis biraz arastirsinlar...

seyrangah,
gayet iyi anlattin ben dahi öyle düsünüyorum, yalniz kimse kendini kolayca degistirmek istemez...

Geändert von Caka_Bey (15.03.2015 um 16:31 Uhr).