Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 25.03.2008, 08:23
Benutzerbild von tweet25
tweet25 tweet25 ist offline
Neuer Benutzer

Standard neye zaman gerek?

erdogan zamanla DINkoliklikten kurtulacakmi demek istiyorsun?
türk toplumunun hangi kesiminde yasiyorsun dememe bile gerek yok, zira almanyada yasayan türklerin birarada oldugu her yer asagi yukari ayni tabloyu sergiliyor.

erdogan, erbákanla fethullah´in "elinde büyüdü". icinde bulundugu dava acisindan kullaniyorum bu tabiri.

olaya ne kadar tanik oldugunu bilemiyorum, ben kendi acimdan gözlemleyerek elde ettigim sonuclara dayanarak yorum yapabilirim.

erdogan´i tahmin ettiginden daha iyi taniyorum!

ebakan ordusundan ayrilmasiyla ba$layan yenilikci/gelenekci oyunlarina bizzat muhatap oldum.

o "dava" nin icinde büyüdüm. erdogan, parti degi$tirmeyle dinciligini kesinlikle elden airakmadi. ice dönük ve di$a dönük politikalar $izofrenik bir karektere sahip.

erdogan´in cali$malarini bende izledim. aörmemek icin kör olmak gerek. inanilmaz $eyler yaptilar. ancak kendisinde gecen secimlerden beri bir "yenilemezlik" duygusuylami olsagerek yön degi$tirdi. tipik bir sag parti haline gelerek milleti kendi dogrularina göre yönlendirme caali$malarini daha acik ve cekinmeden sürdürmeye ba$ladi.

rdogan´in bugünki oy gücüne sahip olmasinin en büyük suclusu CHP´dir. yeniliklere acik geli$mi$ bir siyaset yapmak yerine i$lerini güclerini birakip, sadece akp´ye yüklenmekle yetindiler.

erdogan bu yola tek ba$ina cikmadi, arkasindaki güc tahmin edilmeyecek derecede, ama halk degil!