Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 04.05.2015, 18:14
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bir zamanlar saydigim ask-sehidi'ne bu sorulari yönetmistim burada hem aciktan hem de mail üzerinden, ama malesef cevap alamamistim. Cünki ask-sehidi, hem cagdas hemde inanan bir userdi, ondan düzgün bir cevap alabilecegimi ummustum. Ben kimseyi kirmak istemiyorum veya dinlere karsi bir tavir alma niyetinde degilim. Yanliz gercekten merak ediyorum.

Gecmis zamanlarda sadece birseylerin dogu oduguna inaniyorduk. Zaman gectikce ve Boko Haram'lar, Al Kaide'ler, El Nusra'lar vs. cogaldikca, arastiriyoruz.

Ve bugünümüzde bence artik arastirmak ve bilgi edinmek, internet sayesinde cok kolaylasti. Ve artik "bizim dinimiz öyle degil, onlarin müslümanlikla alakalari yok, onlar yanlis uyguluyorlar, bizim dinimiz kadinlara cok deger veriyor" vs. benim soru isaretlerimi ortadan kaldiramiyor.

Cünki cok saygin, örnegin Muhammet Elmali gibi Kuran'i aciklayan isimlerin kaynaklari cogunlukla okuduklarim ve anlam veremediklerim. Celiskiler göz önüne seriliyor.

En son care "Kuran'in tamamini ele alman gerek" deniliyor, ama bu bana hic mantikli gelmiyor.

Milli Görüscü Seriatsiz (burada ülke yönetimi anlaminda) müslümanlik olmaz diyor. Biri 5 vakit namazini kilar, orucunu tutar, ama evde köpek tutar ve kapanmayi önemsemez.
Ben kesinlikle saygi duyarim ama anlayamam.

Kuran'da kadinlarin miraslarinin erkeklerin yarisi oldugunu bilmez. vs. vs.

Zitat:
Zitat von timeraiser Beitrag anzeigen
Selbst ich kenne die Essenz aus diesen Regeln. Schon blamierend, dass du als Eine, die hier Ungläubige bezeichnet wirst, den Gläubigen ihre Regeln erklären musst oder besser kennst

Geändert von benekalice (04.05.2015 um 18:21 Uhr).