Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 13.09.2013, 13:28
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard pardon daddycool !! senin adina yazmiyorum !! niyetim aklimda kalmasin!!

Kimsenin zorla fikrinin değişmeyeceği konusunda size katılıyorum. Ama insanlara özgürlük vaad edenlerin, şu an ki hükümetin tam tersine huylara ve davranışlara sahip olduklarını iddia edenlerin, İslami çerçevede yaşama taleplerine karşı, o hilm ve yumuşaklıktan eser kalmadığını, vakti zamanında liselerin etrafına çevik kuvveti bırakın, askeriyeyi yığdıklarını gördüğümüzden, “çok şükür Yaratıcı’ya ki bugünlere geldik” diyoruz. Aksi iddiadakilere de sözcüklerle gemi yürütemeyeceklerini, icraat lazım geldiğini hatırlatmakta fayda var. Ben yumuşağım, düşünceliyim demekle öyle olmak arasında eylem kadar fark var. Eylemlere bakıldığında koyun gibi olmakla itham edilecek derece de sakin kalan yine mütedeyyin kesimken, her defasında sokakları yaşanmaz çöplüklere çeviren zihniyet karşısında duranlar oluyor.

Dediğiniz gibi kimsenin azınlıkta kalmış fikirlere hakaret etme gibi bir hakkı da lüksü de yok, ama azınlıkta kalan fikir sahiplerinin de diğer tarafı aşağılama, onlara çirkin benzetmelerde bulunma, konuyu hemen “e bizde müslümanız, sen benim kalbime bak”a bağlama, sen çoğunluk olabilirsin ama ben de darbeseverim, iktidar olarak ya emirlerimi dinlersin, her istediğimi yaparsın ya da görürsün gününü deme hakkı da yok.

Asıl konuya geri dönecek olursam; Müslüman zaten çevre dostu olmak zorunda. Müslüman Hz. Peygamber’in yüzü suyu hürmetine kainatın yaratıldığına inanır. Bu durumda önce Allah’ın sonra Hz. Peygamber’in emaneti olan yaşanılan dünyaya zarar vermemesi gerekir. Bu cümleyi yazarken “ağaçları kesenler müslüman değil mi?” demeyeceğinizden de zaten eminim, malumunuz bizlerin aksine siz genellemelere karşısınız. Bizlere göre ise İslam toplum içinde, ona kaynaşmış olarak ama şahsi yaşanılması gereken bir dindir.

Aklıma gelen bir kıssayı da yazarak bitireyim.
Hz. Peygamber Efendimiz ve Hz. Ömer (emin değilim, Hz. Ebubekir ‘de olabilir) yolda giderlerken karşılarından gelen bir adam ağız dolusunca yere tükürür. Hz. Ömer bakar ki Peygamber Efendimizin yüzü kıpkırmızı olmuş hadise karşısında. Hemen koşar tükürüğü temizler, ondan sonra geçip giderler yoldan. Deve gibi tüküre tüküre gezen bir ümmete sahip Hz. Peygamber’in bu mertebede bir çevre kirliliğine karşı durumu budur.

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Daddycool, ben hürüm senin inandigin seye senin gibi inanmak zorunda degilim, SIKICA sarilmak zorunda degilim.

Ben istedigim gibi inaniyorum ve öyle de yasiyorum.

Sen istedigin gibi SIKICA saril ve ne yaparsan yap, ama beyin yikamayi birak ve baskalarin hayatina karismayi birak, cünki buna senin hakkin yok.

Islam ülkelerinde yeterince milleti kendileri gibi inandirmaya zorluyorlar zaten. Kendileri de inaniyormu o da belli degil. Bence kendileri kaymaklarini yiyor millete boyun egdirerek.

Fuhusluktan, pedofillilige, insan pazarligina kadar hersey var, inaniyoruz ve inanacaksiniz düsüncesi adi altinda millete boyun egdirip güzelce emiyorlar.