Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 15.01.2014, 21:07
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
@1insanol,

Komsunun kizina tecavüz,senind estekledigin sistemle gelir.Baski ve yasaklama tepkiyi dogurur.Insanlarin uckuruna karisir ve seriat adi altinda kilit vurursan her türlü ahlaksizlik gelisir.

Emperyalizm ve kapitalizm her agzina alan kisinin ortam düsmani.Ancak tek bir ulus ve inanca dayali bir ideolojiyi desteklemek seni en az bir emperyalist sistem kadar acimasiz yapar.Kendi inancindan olmayani yakar,kellesni hic tereddüt etmeden kesersin kör testereyle.Daha dün senin dindaslarin somali'de kapali carsida hic acimadan sivil insanlarin ic organlarini disariya cikarincaca kadar kursulandi.birakin benimle o anlamda sidik yaristirmayin.En büyük katil en büyük tahammülsüzlük siz de.ateistin biri size sorsa "Binlerce yil varligini insanogluna ispat edememis allah'a neden inaniyorsun" diye sorsa adami kitir kitir kesersiniz hic acimadan,üstelik bunun karsiliginda cennete gideceginizi sanarsiniz.

Bilmedigim sey degil,bu bilinen bisey 1insanol, tek ulus ve inanca dayali her sistem beraberinde vahset getirir.Tarih bunu bize yeterince gösterdi.

@Bosph'orruspu_

Muhammede düsman degilim,gecmiste yasamis biri. Ona kin ve düsmanlik hissi biriktirecek kadar aptal degilim.

Adam olaydin ulasamadigin yerlerden karsindakine "Adam degilsin" demezdin, ne o öyle balkondan laf atip iceri kacan karilar gibi sanalplatformlarda hakaretler filan.Ben,sana söyleyecegim "Adam degilsini" gün güler yüzüne söylerim.Biz böyle cesaretli adamlariz.

Varsayalim birileri biyerlerde "yüz yirmi milyon" insani öldürdü.Muhammedi,onlarin yaptigi vahsetlemi temize cekmeye calisiyosun? bence bu onu o kanin aktigi topraklarin batakligina dönmüslügüne atip camura gömmek. Sana onlarca kez söyledim,benimle tartisirken ölüleri yaristirma,O öldürdü diye ben öldürücem mantigi yanlis.Aptal ve barbarca...

Evet islam kapsayici ama batakliga ceviren sizlersiniz.Icine giren batip boguluyo ya da sizin gibi sersem yasiyo o bataklikta.

Ateist olarak görmedim kendimi hic,bayagi bi emek istiyo ateizm,bilgilenmek,arastirmak ve habire sorgulamak.Ateist olabilmek icin insan kendini tamamen bilime adamali.Humanizm daha basit geliyor bana ve yasam seklime o yüzden daha insancil takiliyorum.Bunda da aktivist oldugum söylenemez ama yine de oturdugum yerde,cevremde dönen olaylara bi sekidle dahil oluyo ve insani degelreri cigneyen her hareket ve fraksiyonun karsisinda durmayi biliyorum. En ücra köselerde dememle sadece amerika amazonlarinda yasayan kabileleri kastetmedim.ortadogu ve asya da kendi hallerinde yasayan kabile ve köyler var.sistemden ve carpitilmis inanclarin etkisinden uzak.buralar mutlu diyarlardir.

Ateizm, hristiyanliga karsidir.amazonlarda yasayan bi cok kabilenin inandigi hic olmamis tanrilara karsidir.Ateizm, varligi bilimsel olarak ispatlanmamis her türlü tapmalara karsidir.
O kadar ikiyuzlu ve doneksin ki, hakaretten dem vurup hakaret etmeye calisman, hatta her benzeri basliklarda sadece bana degil, ona buna, ortada hakaret yokken hakaret etme girisiminde bulunan ('girisiminde bulunan' diyorum cunku onu bile beceremiyorsun) sensin, buna ragmen o sozlerin hakkinda senin yaptigin gibi mizmizlamiyorum. Benim rahatsiz oldugum noktalar PKK'yi ve patronun APO'yu uluorta, klavyenin arkasinda ovmendi. Durustlugu ogren evlat. Gun gelsin yuzume soyle onu, ama o gunu getiremeyecek kadar da adam degilsin. Bu konuda ne desem bos. Cesaretli adam, kalles pusular kuran, yuzyuze savasamayan PKK'yi o kadar ovmez.

Dunyada musluman olmayan ulkeler bk icindeyken, 120 milyon insan katledilmisken, halen de hristiyan ulkeler cesitli bahanelerle savas cikariyorken 'musluman ulkeler geri' demek dangozlugun ta kendisidir. Hic mi rahatsiz olmuyorsun? Ama ben bunun sebebini soyleyeyim, diger ulkeler les icindeyken bundan rahatsiz olmuyorsun cunku derdin Islam, onun peygamberi ve muslumanlar ile. Yoksa musluman ulkelerde neler olmus, kim olmus kim kalmis umrunda degil. Samimi degilsin. Derdin de ''mutlu diyarlar'' degil. Mevzu 'onlar daha cok oldurdu' mevzusu degil, mevzu durustsuzlugun, samimiyetsizligin ve korlugun. Kaldi ki Hz. Muhammed'in savunma savaslari haricinde savasi yokken, 20. yuzyilda hristiyan ve ateistlerin 120 milyon adami oldurulmesi konusunu onunla yanyana kullanman bile abes. Islam'a ve muslumanlara 'gerisiniz' derken bir kere daha dusun.

Islam hicbir zaman bir bataklik olmadi ve olmayacak-Islam dusmanlarini endiselendiren de bu. Islam'i batakliga cevirmeye calisanlar Islam'a hakaret eden, Islam'a her turlu kotulugu yapmaya calisan, soruldugunda da 'ben muslumanim' diyenler. Allah bunu yuzlerce sene onceden zaten bildirdi. Ne kadar pislik heriflerle karsilasacagimizi zaten biliyoruz:

Saff Suresi 8. ayet:
''Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.''

Senin dunyan, Islam'in hayatinda olmadigindan batmis, bicare olmussun, mutsuz olmussun, o kadar mutsuz olmussun ki, artik dininin gerektirdiklerini yerine getiren, ''Hz. Muhammed'in dogumgunu kutlu olsun'' diyenlere bile tahammulun kalmamis, o derece icin nefretle dolmus. Islam'sizlik boyle bir sey olmali. Bicare ve mutsuz olman elbette ki kendi bireysel tercihin, baskalarinin Hz Muhammed'in dogumgununu kutlamasina tahammulunun olmamasi mide bulandirici, bir de cicekten bocekten sevgiden guzellikten bahsetmissin.

Ateistlerin yegane argumani ''realizm''dir, ama realizm ile ilgili 1 tane arguman ortaya sunamazlar. Cogu hicbir bilimsel tartismaya yanasmaz. Maneviyatsizlik, materyalizm, hicsizlik onlari icten ice yer. Bunun verdigi bir mutsuzluk var. Mutlu insanlari sevmezler. Ateizmin bilimle uzaktan yakindan alakasi yoktur. Elle tutulmayan gozle gorulmeyen seylere inanmazlar. Dolayisiyla sevgiye, nefrete vb. gibi hislere de inanmamalari lazim, ama onlara inaniyorlar, diger manevi duygulara inanmiyorlar. Tek dertleri dinler, bilim degil. Bilimsel ispati olmayan seylere inanmiyor olsalardi evrim teorisi ispatlanmamisken ona inanmazlardi. Genotipler ve kromozomlar %100 ayni dizilimi saglamamasina ragmen halen sempanzeden turediklerini dusunur ateistler, en basit ornek. Boyle garip, ne oldugunu bilmeyen turdurler. Hicsizlik.