Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.11.2014, 17:55
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard ıslam Alternatıfı Olmayan Yegane Hayat Nızamamıdır

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Selam arkadaslar.

Bu konuyu acmamin sebebi Islami nekadar taniyoruz sorusuna bir cevap bulmak amaclidir !

Eger her birey buraya kendi bakis acisindan Islami kisa bir cümleyle tanimlamaya calisirsa, inaniyorum ki , Islami cok farkli pencerelerden izlemek imkani bulacagiz burda !!

Hepinizin Kalemine saglik diyorum !!

Selametle

salih

Merhabalar

Konuyu yeni gördüm gercekten güzel bir konu

Herhangi bir mesele hakkinda görüs bildirmek veya onu tanimlamak icin, o meselenin kaynagina bakmak gerekir.Malumunuz üzre islam semavi bir dinin ismidir.Bu durumda onu tanimlamanin en güzel yolu onun kaynaklarina inmekle olacaktir.
Islam kaynaklari baslica kitap sünnet, icma ,ve kiyasla ibarettir.
Kaynaklara göre Islam
HZ Adem`le baslamis Hz Muhammed`le kemale erdirilmis ilahi bir dindir.ilahi din Yaratanin kanunlaridir.herkim ona gönüllü olarak tabi olursa ona MADDI MANEVI YOL GÖSTERICI BIR PUSULA OLUR:VE BEN NEYIM; NERDEN GELDIM; NERE GIDIYORUM;VAZIFE VE SORUMLULUKLARIM NELERDIR ?SORULARININ CEVABINI HAKKIYLE ÖGRENEREK IC HUZURU YAKALAR...
BIR BASKA DEYIMLE: ISLAM TABII KANUNLARIN BIR BASKA VERSIYONUDUR(SUNNETULLAH)

NASILKI TABII KANUNLARI DEGISTIRMEYE BOZMAYA KALKTIGIMIZDA CEVRE FELAKETLERI OLUYORSA; ISLAM´DAN BASKA KANUNLAR ARAMAKTA VEYA ONUN ASLINI DEGISMEKTE YERYÜZÜNDE FELAKETE ANARJIYE YOLACMAKTADIR:

BUYÜZDEN ISLAM ALTERNATIFI OLMAYAN YEGANE HAYAT NIZAMIDIR DIYEBILIRIZ