Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 13.01.2014, 13:48
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard buyrun , ne demek !!

müzik konusunda size katiliyorum "diyebilirim"

yeni pop veya ne oldugunu anlayamadigim CIZIRTI muzikleri kafam pek kaldirmiyor !
onun icin seckin ve bilinen kadehlik Türküler , sanat - ve halk müzigi agirlikta dinliyorum.
kafa dinlemek icin deniz kenari veya irmak kenarini tercih ediyorum :-) tabiatin müzigi bir baska güzel oluyor !

yabanci müzikleri abi-yillarindan sonra biraktim diyebilirim !
kulaga hos gelen türlerden dinliyorum.

kitaplara gelince , roman okumaya pek vakit ben kendim bulamiyorum.
genelde biyografi vb. kisa roman okumayi tercih ediyorum.
kisa ve farkli öyküler , hayat hikayeleri beni daha cok memnun ediyor !

yabanci kitap okuma aliskanligimi üniversite den sonra resmen yitirdim :-)))))

yabanci yazit olarak , gazeteler yeterli geliyor ;- )

ama burdaki arkadaslarin benden fazla yabanci okuduklarini düsünüyorum !
ben kendim pek zaman ayirmiyorum !

Film konusunda hem fikiriz !

drama ve thriller bende begeniyorum.

action thriller
horror thriller
psycho-thriller

bunlar arasinda hangileri senin ilgi alaninda ??

yani ben bir kac güzel film sayabilirim tavsiye olarak !

gladiator
the Green Mile
sleepers
martyrs
die Verurteilten
nicht auflegen
sixth Sense
saw
butterfly Effect
the game

Zitat:
Zitat von lafebesi Beitrag anzeigen
Konuyu yeni gördüm, iki satir da ben yazayim madem :-) Burada sayilanlarin disinda okuduklarim, izlediklerim ve dinlediklerim..

Müzik konusunda en sevdigim sarki demem cünkü sevdigim bir cok sarki, türkü vs. var. Türk müzigini sevdigim gibi yabanci müzigi de begeniyorum. Ilgimi ceken burada pek yabanci seylerin sayilmamis olmasi, ama belki de unutuldu.

Eski 70li veya 80li yillarindan kalan türk müzigini cok seviyorum misal olarak. Ayrica bugünden dinlediklerim gitar ve rock agirlikli (en sevdigim Grup Muse misal olarak).

Kitap konusuna gelince, kitap okurken kafamda bir filmin canlanmasini isterim ben, yani daha cok Roman okuyorum. Aaaaa evet, fazla entel degilim ben :-) Okudugum romanlarin yazarlari genelde Hohlbein, Rice, Olssen, McHadyen vs. Ya Fantasy ya da Thriller okuyorum genelde.
Is yerine gidip gelirken yolda 'Hörbuch' dinlemeye basladim, sahi bunun türkcesi ne, bilen varmi? Böylelikle bir kac kitap bir arada 'okuyorum' :-)

Sinemaya gelince.. orda da Thriller türü filmleri daha bir tutuyorum. Ama Marvelin yaptigi Filmleri veya Dramlari da severek izliyorum. Genelde Filmin sonunu basinda anlamadiysam eger o film güzel bir film diye kaliyor aklimda. En son gercekten cok ama cok severek ve duygulanarak izledigim film 'ziemlich beste Freunde' oldu.