Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 24.02.2015, 17:02
Benutzerbild von Salixalba
Salixalba Salixalba ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Her iki ülkeninde kendine göre avantaji ve desavantaji var bencede. Bir yandan almanyada gercekten kadin haklari icin cok seyler uygulandi. Ama sorun disardan gelen güc degilki; icinde olan zayiflik.

Genel anlamda her kadina her zaman icin daha cok yükleniyor. Bu belki ulu ortada olmasada; üstü kapali cok yasaniliyor. Birde bu taciz olayini cogu korkupta dile getiremiyor. Sonucta utanc verici bir itirafda ve tarifde bulunmak zorundasin. Ayrica bunu isbat etmekte zor. Heleki bu taciz güvendigin insanlar tarafindan gerceklestirilmisse (Anne, Baba, Kardes, Teyze, Amca, Komsu, Ögretmen vs.) sucluluk duygusu bile yasayabilirsin. Bu cok aykiri bir duygu; ama susdurdurmanin en güzel yolu; vijdanin yoludur.

Yani almanyada gerceklesen tacizlerin cogu; evin icinde! Bunu dile getirmek yillarini ariyor!

Bir yandanda almanlarin biraz temkinsiz harekteleride bunlara sebeb oluyor.

Bu bir gecek; bunu inkar edemeyiz. Bizim türk toplumunda daha cok bilgisizlik ve cahillik tacize yol aciyor. Öyle görgüsüz (kötü anlamada ve hakaret anlaminda söylemiyorum) kizlar var ki, anlatamam. Burada ayrintilara girmek istemiyorum. Soka ugrarsiniz! Ip ucu vermekten bile utaniyorum. Ama gercekten kendi bedenlerini tanimiyacak kadar ve cinselligin nerde baslayip, nerde bitdigini bilmeyecek kadar cahil. O sebebten okulda cinsel egitim sart!