Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 16.07.2013, 16:05
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von Monday Beitrag anzeigen
Insan ogluna biraz ar edep gerekiyor ama nerdeeee:

https://twitter.com/RT_Erdogan/statu...95666728665089
Ben bu basbakana acisamam mi sinirlensem mi bilmiyorum dogrusu..

Bugün sahurdan sonra yattigimda rüyamda basbakan Erdogan'i görüyordum. Masada laflasiyorduk. Sonra ben ona dedim ki, Ecel gelirse bu cana, bas agrisi bir bahane..
Basbakan bana suskun ama yüzü ifadesiz, düsünceli ve keskin bir bakisla bakiyordu..
Sonra korumasinin yerinde olmadigini söyledi ve benim onu bir yere götürmemi istemisti.. Bende kabul etmistim.. Neticde ülkemin sevmesemde, hosuma gitmesede basbakani....

Bunda da da vardir bir hayir dedim ve ya Rabbim hikmetinden sual olunmaz ama hayirdir,dedim, hayira yordum...

Bence bu basbakan duygularini ifade etmekten korkuyor. Insanlara karsi zayif görüntü veririm demekten korkuyor. Hal bu ki, insanlar yükseldikce enginlesmesi lazim.. Bunu diyen de Yeniceri Ocagi'nin kurucusu Haci Bektas-i Veli, ki Yeniceriler Osmanli'nin en elit ordusu idi... Bir de onalara onun baska bir nasihati daha vardi: Karsindaki en azilli düsmanin bile olsa o'nun da insan oldugunu unutma. Yani Allah'in kullu oldugunu demek istiyor bence....

Aslinda ben bu basbakana birazda aciyorum. Yanindaki dalkavuklar onu cikarlari geregi hemen satarlar, yeter ki könjönktür bi baska tarafa dogru islesin...

Geändert von the_last_time (16.07.2013 um 16:56 Uhr).