Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 21.10.2012, 17:32
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von gecerzaman Beitrag anzeigen
haklisin kadesim, bu olgun tavirinida takdir ederim! Ama sanki sende dogruyu seziyor inat ediyormusun gibi yaziyorsun! Bu sözüm daha cok aurum hanim icin gecerli Mademki tarafsizlik olmaz, o zaman sevgiden, saygidan, nezaketten, hosgörüden, sagduyudan, uzlasmadan, anlasmadan, kabullenmeden, medeniyetten vs. yani insanliktan tarafi olalim, ne dersin? Kötü insan kötümü dogdu saniyorsun? Her kinin nefretin altinda yasanan ne acilar yatar. Her insan egitiminde senin sezdigin sevgiyi, saygiyi, sefkati, merhameti sezmemis olamazmi? Bu insanlara elimizi uzatipda yardim edecegimize yargilamak dislamak olurmu? Ben hergün 13 ve 18 yas arasi cogunlugu türklerden olusan genclerin icindeyim. Bunlarin icinde alevisi, sunnisi, kürdü, asiri dincisi, hiristiyani, bas örtülü kizlari, acik sacik kizlari, hirsizi, esrar kesi, edepsizi, medeniyetsizi, yani ne ararsan var, ama hepisininde bir ortak yönleri vardir, sevgiye ve saygiya muhtacliklari! Suc hic bir zaman bu garibim cocuklarda degil, bu insanlari böyle olmasina mecbur tutan sosyal cevrelerinde! Anlayisla karsilamak gerekli!
Ben anlayisli bir insanim. 20 yasimda üniverste de hem okuyordum ve hemde öyle genclere futbol ve boks basta olmak üzere spor yaptiriyordum ve derslerine de yardimci oluyordum Jugendclublarda. Ve karsiliginda bir kurus para bile almiyordum. Kendi özel vaktimden ayriyordum.. Senin ne demek istedigini ben cok iyi anliyorum gecerzaman. Ama sende benim dedigimi anlamaya calis. Tasima suyla degirmen dönmez. Anlayista bir yere kadar. Onlarin yüzünden Almanya'da basta Türkiye Cumhuriyeti'nden göc eden tüm insanlar zan altinda kaliyor.