Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 04.11.2005, 14:51
Benutzerbild von gezgin111
gezgin111 gezgin111 ist offline
Neuer Benutzer

Standard katiliyorum..!

türkiye,hükümet degistikten sonra son 3 senede müthis bir ilerleme kaydetti.

kac yildan sonra enflasyon tek haneli rakamlara düstü,ekonomik büyüme %10´lara dayandi,bu az bir rakam degil arkadaslar, bugün abd´nin bile ulasamadigi sayidan bahsediyorum,
sonra paradan 6 sifir atildi.

bu örnekleri tabii ki cogaltabiliriz,fakat anlatmaya calistigim bu: türkiye´de artik bir güven ortami olustu. eskiden beri varolan devlet-vatandas kopuklugu asgariye düsürülüyor,milletin kendine güveni artti.
insana verile deger artti ve sunun farkina vardik:demek istenilince yapiliyormus,demek bizim avrupalidan ya da amerikalidan bi eksigimiz yokmus!

bilakis cok genc bir nüfusa sahip olmamiz itibariyle ayni zamanada inanilmaz potansiyellere sahibiz.

gelelim ab üyeligine:
müzakere sürecinin bize cok sey getirecegine inaniyorum,ama sonucta katilmayalim diyorum, cünkü yukarida da belirttigim gibi ülkemizin cok dinamik bir yapisi var ve bunu kullanmak bizim elimizde; bizim derken sadece siyasetcilerimizi kastetmiyorum, vatandas olarak ta herkes kendi capinda mücadelesini verebilir, herseyi devletten bekleme mantigi artik son bulmali!

ilk etapta ekonomik gelismeyi ayakta tutmak sart, bu illa ki bir takim yatirimlar gerektirir.istihdamin oldugu yerde diger alanlar da zamanla cözülür!
bunu basarirsak egitim,saglik,ulasim ve kültür gibi devleti aykta tutan temel unsurlari gelistirebiliriz...