Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 13.04.2015, 23:04
seyrangah

Standard

Zitat:
Zitat von pasaca Beitrag anzeigen
Her yıl ısıtılarak Türkiye'nin önüne konan Ermeni sorunu, yine sahnelenmeye başladı. Dışarıdan yapılan tahrik ve dayatmalar, içeride de dillendirilerek, dış güçlerin taşeronluğunu üstlenen bazı kendini bilmezler tarafından tekrar gündeme getiriliyor.

Son günlerde başlatılan özür kampanyaları da bu çırpınışın sonucudur.

Türkiye Barış ve kardeşlik için zeytin dalı uzatmayı sürdürmektedir.

Türk Devletinin "çözümü tarihçilere bırakalım" önerisini ret eden Ermeni diasporasının yalandan siyasi sonuç çıkarma oyununu araştıran ve tarihi gerçekleri gözler önüne serecek, gerçek tarihi belge ve anlatımlarla meseleye ışık tutacak…

Bu meselede sadece tarihi veriler değil, tarihi gerçeklerin olaylarla birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir…

Böyle bir yazı dizisiyle amacımız gerçeği değiştirmek değil, bu iddiaların tarihçiler tarafından, olaylarla birlikte araştırılmasını sağlayıp diasporanın iftiradan "siyasi sonuç" çıkarma oyunu gözler önüne sermektir.

Tüm yaşananların özeti ise Diasporanın "Büyük Ermenistan" hayalinden kaynaklandığı görülmektedir.

Bu yazı dizisi kısa bir araştırmanın özeti olup, sadece bu araştırmadan oluşan kanaatin yansımasıdır…
http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=10802
Evet bu dogru! Ermeniler, basta ABD`de yasayan Ermeniler bu konuda cok büyük isler becerdiler.
Bizim hükümet, Bilal'i Sümmeyi, gemileri ve gemicikleri düsünürken onlar gece gündüz calistilar ve Nisan'in 15`inde propagandalari tavan yapacak. Ama bunlar bilindik seyler. Hükümet olarak hükümetimiz buna karsi ne önlemler aldilar "futbol siyaseti" haric.
Bakin ben Ermeni milletine düsman degilim. Bilhasa Türkiye`de bana faydasi dokunan insanlarin basinda bir Ermeni var.
Ama Ermenillerin siyasetini abartili ve yanlis buluyorum. Ermeniler homojen degildir siyasi manada. Türkiye ve Bati Ermenileri ilimlidir, onlarin sahinleri dogu ve kafkas Ermenilierdir..

Bu mesele tarihi bir mesele degil ki tarihciler cözsün. Bu meselenin siyasi boyutu da var. Bu boyutunu da siyasi platformda cözmek gerekir.
Ama mecvut hükümetle ve bilindik yöntemlerle bunun cözülecegini sanmiyorum!