Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 21.07.2014, 09:39
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Evet Alevyim, kime göre, neye göre o farkli ama Alevilerin en önde gidenleri benim. O kadar ki, ne zaman Kerbala vakasini okudugum da inan bana elime bir kilinc alip, zaman tünelinden gecip, Ali Ekber'in, Imam Cafer'in, Imam Hüseyin'in, Fatma ananin yaninda olup Yezit'e (Allah lanet eylesin) ve ordularina karsi kanimin son damlasina kadar Ehl-i Beyt ile beraber olmak isterdim.
Zerrin Özer'e gelince, Alevilik sacini sariya boymatmak ve bir yanina dövme yaptirmak degil. Alevilik baska bir sey, eger ögrenmek istersen bu konu da seninle ve ilgilenlerle bilgilerimi (ki cok fazla ve cok derin bilgiyes sahibim bu konuda) severek paylasirim..
Alevilik haramdan uzak durmaktir..

Pir Sultan’ım zatlarımız
Gerçektir şöhretlerimiz
Haram yemez itlerimiz
Bu sözümde yalan var mı?”

Basbakan da diyebilir mi haram yemediklerini.. Birak köpeklelere verdikleri yali. Colugu cocugu örnegin?
erdal sen alevilerin önde gideniyip demekle alevilere en büyük zarari vermis olursun.

bu kadar hakaret ve küfürbazlik alevilikse Zerrin hanim gibi alevileri tercih ederim.

demekki senin alevilik anlayisin toplumun genel ahlak ve terbiye anlayisindan cok uzak.

arkadaslar ben alevileri bu erdal denen sahisla bir tutmuyorum. sizde alevi deyince buradaki trolluk yapan alevileri örnek almayin.