Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 31.08.2014, 13:21
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Almanya'daki Turkler artik Turkiye'ye goc ediyor, artik isci sinifi degiller (Imogdi gay'i haric, ona Turkiye'de 'kucuk besleme' deniliyor).

Uyusturucu burada o kadar yaygin degil yine de, genelde arka sokaklarda ticareti yapiliyor. Ben 28 yil Istanbul'da yasadim 1 kere bile bana uyusturucu satmak isteyen birine rastlamadim. Gider en alengirli sokaklara girersen elbet satmaya calisanlar olacaktir, almak zorunda da degilsin yine de. Tamamen tercih kalmis bir sey.
cok dogru. imkani olan tahsili olan türkiyeye dönüyor.

son 10 yil cok sey degisti. türkiyedeki imkanlar avrupada yok.

10 yil önce para versende türkiyeye dönmek istemeyen insanlar simdi nasil dönerim diye düsünüyor. ama bu sadece tahsili olan kisiler icin gecerli.

asksehidi arkadasimiz türkiyeye dönmüstü. ben ona elinde meslek yok, okumamissin dedim. türkiyede bir baltaya sap olamazsin demistim. iki yilini orada kahvelerde holding kurmakla gecirdi. ailesi bunun tembelligine dayanamayarak yine almanyaya gönderdi.

almanyaya sosyal yardim talep etti ve o yardimlarla geciniyor. sosyal yardim kurumu bunu kurslara gönderip egitmeye calisiyor.

simdi asksehidi türkiyede basarisiz oldugu icin türkiye düsmani kesildi. almanyadan sosyal yardim aldigi icinde alman dostu oldu.

bu gidisle sosyal yardim kurumu buna meslek kursuna gönderecek.