Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 27.01.2015, 20:50
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bana ne lan Kobani den ?
Terör örgütü Işit, başka bi Terör örgütü olan PKK nın güdümünde olan Kobani kasabasına saldırmıştı.
Ne kadar çoluk cocuk, kadın , ihtiyar ve facası yetmeyen PKK lı varsa Türkiye ye sığındı.
Iyı de oldu.

Masuma el uzatmak Türk'ün şânındandır.
Tüm dünya Türkiyenin üstüne gelirken her zaman görüşlerini paylaşmadığım o Zaman'ın Başbakan'ı ve şimdilerin Cumhurbaşkanı Sayın Erdogan doğru lafı çaktı :
Kobani de Sıvıl yoktur. Terörist teröristle savaşıyor. Biz niye karışalım ?
Kendisine 100% hak vermiştim.
Iyide Başbakan Sayın Davutogluna ne oldu birden ? Dıyarbakır Kongresinde Kobani ye selam sarkıtmalar falan.....
Niye ?
Ne Değişti ?
Sahi herzaman kendini Anti-Emperyalist marxist-Leninist bi çizgi de gösteren PKK Terör Örgütü'nü birden neden gökten Amerikalılar dan , Ingilizlerden ve Fransızlardan gökten yardım yağdı ?
Neden ?
İnsaniyet den mi ?
Insan Kasabı Esat hala Halep'i bombalıyor. Birleşmiş milletlerin sayılarına göre ordan Türkiye ye kaçamamış Türkmen ve Arap cocuklarının 33% ya ölmüş ya sakat kalmış.
Sakat kalmış derken tırnağı kırılmış falan degil. Ya kolu kopmuş ya kör olmuş ya da Varıl bombalarından sağır.
Insanlık timsali Amerikalılar onlara niye Yardıma koşmadı ? Niye aylarca ortalığı bombalamadı ? Neden bu PKKlı lara bu kıyak ?
Şöyle bi etrafa bakalım mı ?
Kuzey Irak Barzani'nin nin güdümünde. Şimdilik PKK cok yakın durmuyor ama hic de uzak degil. İŞİT e karşı PKK yla beraber takılıyorlar.
Şimdi Suriye de bi PKK devleti de kuruldu. Hayırlı olsun.
Türkiye nin Güneydoğusunda PKK artık kafasına göre takılabiliyor.
Dedikodulara göre yazın bi bahane uydurup Çözüm Süreci yavaş gidiyor diye Ayaklanma başlatacak diyorlar. Zaten Belediye lere bile PKK ve Öcalan paçavraları asmışlar. Adamlar artık Kadıköy de falan APO-pacavrasıyla yürüyüş düzenleyebiliyor.
Adama sormazlar mı bu cesareti kim veriyor diye ?
Şöyle etrafınızdaki coğrafya ya bi bakın ve bana söyleyin neye benziyor bu Gidişat ?
Başbakan Davutoğlu nun hedefi belli.
Ortaki PKK lı Kürtleri de icine alıp eski Osmanlı coğrafyasında söz sahibi olmak.
Insaalah olur da....
.........bide hesab yanlış çıkarsa ?
Biz eski Osmanlı topraklarına girelim derken eski Osmanlı Toprakları bize girmesin ?
Yetiş YR Deutsch-Türkische Akademiker (DTA)