Thema: Turan
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 07.01.2015, 14:27
___CENK___

Standard Salih;

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
SENIN HALA ANLAYAMADIGIN !!!

Cenk , sen bir din hakkinda konusmak istediginde, en azindan dinin asil kaynagi olan KURAN i okuman gerek, yoksa senin islam dini hakkinda konusmana, ve hatta yorum yapmana, bütün DILLER de, Zevzeklik derler !

yani bilmedigin konuyu sadece ansiklopedi veya lugattan ögreniyorum deme.

Ehliyeti sana vermeden önce bile seni önce teorik sonra pratik sinava sokarlar.
sen islam hakkinda konusmak icin , teorik olarak gazete köseyazisi falan okuyablirsin.
bu senin islam hakkinda sadece bir kac kelime ve terim hakkinda bilgilendirir.
Bir seyin gercegini bilmek icin kaynagini incelemek gerekir.

Lakin sen kendini burada okumus görmüs gösterip, benim icin sadece MANTIKSIZ SORULAR SORUYORSUN !!!

YOK DIN NEDEN BÖYLE ; ALLAH VARSA NERDE ??

YOK sizin dediginiz gibi iyide neden HEP MÜSLÜMAN ÖLÜYOR ????

bu soruyun cevabinda aslinda, biraz arastirmaci biraz düsünür olsan , gizli cevap sakli !!

Laf olsun da konusalim, konu olsunda tartisalim düsüncesine bile, düsünce ve yaklasim YAPIN olarak cok uzak kaliyorsun.

Türkce yi iyi kullanirken, kendine neden sormuyorsun :

"EGER TÜRKIYE BATACAKSA, ELDEN GIDECEKSE, yakinda ,USA ISRAIL ve PKK , TÜRKIYE yi ISGAL EDECEKLERSE neden bu dili ÖGRENME GEREKSINIMI DUYDUN !!

BANA SADECE MANTIKLI CEVAP VER !!

Sana verebilecegim en mantikli cevap,islamdan vazgec,senin insanligini karaltiyor....Bir kutsal kitabin icinde ne yazdigini onun isleyisinden görüyorsun zaten...Kaldiki okumami gerketirecek,ilgimi ceken hicbirseyi yok inan...Hz.Muhammetin Disinda hilafetin basina gelenler ya licn edilmis yada katledilmis...Katliamla baslayan bir seyin baris dini olmasi yalan degilmidir?Gercekten git tarih incele,bak bakalim hilafetin basindakiler neler yapmis...Su anda,Tr cami vaazlarinda hirsizlik,rüsvet haram degildir vetvalari verilmeye baslandi bak istersen,gerci namuslu din adamlarida var,bu insanlar baska,bende facede bir imamin konusmasini paylastim....Neyse. Ben Islami birak,bütün dinlerin katliamlari aklayan bir olusum oldugunu düsünüyroum kisaca...Bunu cesitli örneklerle de ispalardim sana...Fakat vaybee Kelepce fantezilerinin yogun oldugu bizim aleme dönüsmüs,o acidan burda kalmayi düsünmüyorum....Sen benim ne demek istedigimi anliyorsunda,kabullenmek istemiyorsun bence.....