Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 22.07.2014, 21:21
feyzade

Standard

Zitat:
Zitat von Calikusu81 Beitrag anzeigen
Manbee

Tesekkürler ama bunlar kendi kendilerini mobben ediyorlar yazdikca. Cahil olduklari konuyu direk kisisellestirmelerinden belli oluyor (bknz laf ebesi´nin mesajima verdigi ilk cevaba) "Kültürsüz" lafina pek alinmis sanirim, oysa ben ortaya demistim. Konuyu kendisi acmadigi halde direk saldiriya gecmesi ilginc. Neyse belkide Timeraiser ile kiliside evlenecektir ve pozitif yorumlar beklemistir Forum halkindan.

Diger kültürsüzlere:

Türklük nedir bi ögrenin. Ise önce Türkce´den baslayin, sonra kültürel konulara gecis yapabilirsiniz. Gerci ikisi de ic ice ögreniliyor. Biri olmadan digerini ögrenmek imkansiz. Timeraiser bey´in türkce yazis sekli (daha dogrusu türkce yazma cabasi), sevgili laf ebesinin de kelimeleri anlamayisi (anlamadigi gibi dogru kelimeleri yanlis diyerek altini cizmesi) onlarin cehaletini cok güzel ortaya koyuyor. Yazik... sizin gibiler yüzünden Türkiyedekiler herkesi "tipik salak alamanci saniyor"... Neyseki benle tanisinca istisnalarin da var oldugunu görüyorlar.

Türkiye de bir sürü müslüman olmayan türk var ve bu konu onlar icin acilmis. Kusura bakmayin ama bunu basta belirtecektiniz o halde. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya ugrasmayacaktiniz. Ayrica ne alaka? "Hiristiyan olmasaniz bile kiliside evlenir miydiniz?" Mantiga bak cay demle hakkaten gerzekce ve düsünülmeden acilmis salak sacma bir konu. Bir deli bi kuyuya tas atiyor diger delilerde o tasi cikarmaya calisiyor. Neyse amaan bana ne? Naparsaniz yapin, nerde evlenirseniz evlenin. Kilise´de, Sinagog´ta... Hatta bence Hindistana gidin orda ulu putlar, kutsal inekler kiysin nikahinizi Bayagi eglendirdiniz beni cok güldüm aksam aksam.
Kilisede evlenmeye özenenlerden ne beklersin?
Biri hocanin ne oldugunu bilmiyor, digeri zaten evliligin ne oldunu bilmiyor.
Biri domuzlarla evlenmek istiyor, digeri hiristiyanlar gibi kilisede evlenmeyi özeniyor.
Böyle insanlardan baska ne beklersin ki?
Isleri gücleri, saygisizlik, edepsizlik, terbiyesizlik ve özenti.
Kendi irkindan utanan, kendi dinilerine zerre kadar saygisi olmiyan, hayvanlasmis, ama ille insanim diye inliyen mahluklar.
Hic kafa yormaya bile luzüm yok.

Bakma burda hepsinin dilleri papuc kadar, cünkü gercek hayatta fareden bile kücük ve degersizler.
Farelere ne yaparsin?

Iste bu kadar