Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 02.09.2011, 23:00
21esma21

Standard

EŞCİNSELLİĞİN NEDENLERİ NEDİR?

Eşcinselliğin çoğunlukla zor ve acı dolu bir sürecin sonunda oluşan bir durum olduğunu ifade eden Dr. Cem Keçe;

"Eşcinselliğin nedenlerini anlamamız çok önemlidir. Çünkü önemli olan
yaygınlaşmasının önlenmesidir. Eşcinselliğin nedenleri şunlardır: Rol modellerin yanlış alınması, hormonsal bozukluklar, çocukluk döneminde şiddete maruz kalmak, tacize ve tecavüze uğramak, çocuklukta karşı cinsle ilgili yaşanmış kötü bir deneyim, ciddi aile sorunları, aşırı otoriter bir babanın varlığı, baba veya figürlerinin çocuğun hayatında olmaması, aşırı duygusal veya içine kapalı bir yapıya sahip olunması, erken boşalma, iktidarsızlık, vajinismus veya disparoni gibi cinsel işlev bozuklukları nedeniyle yaşanan başarısız ve aşırı sorunlu cinsel deneyimler, genetik yatkınlık, yanlış yetiştirilme yani erkek çocukların kız gibi, kız çocuklarında erkek gibi yetiştirilmesi, ebeveynler başta olmak üzere yakın çevrede eşcinsel eğilimleri olan kişi veya kişilerin modellenmesi ve örnek alınması, kızların daha yumuşak tavırları olan erkekleri, erkeklerin ise daha erkeksi tavırları olan kızları aralarına alma eğilimleri, yazılı ve görsel medyanın eşcinselliği özendirici yayınları, vb. Eşcinsellik ailenin baskısına bir tepki sonucu da meydana gelebilir. Yaptığımız çalışmalarda ve literatür bilgilerinde, sağlıklı ve mutlu bir aile ortamında yetişmiş ve herhangi bir travmaya maruz kalmamış ama eşcinsel bir yaşantı süren bir kişiye hiç rastlamadım.

Çünkü eğer bir kişide eşcinsel bir yönelim varsa; mutlaka sağlıksız bir aile yapısı, sorunlu bir
çocukluk ve cinsel travma mutlaka vardır." dedi.

Cok üzücü Allah yardim isteyenlerin yardimcisi olsun insallah. Bu topic ne aciki taban yapiyor, demekki bu sorunu olan insanimiz cok.

Tavsiyem: arastirin sorusturun... tedavisi elbet var.

Üstteki yazinin altina bir "sorunlu" vatandas su yaziyi eklemis:

"Katılıyorum. Ben tedavi sürecindeyim. Başlayalı yaklaşık 5 ay oldu ve olumlu gelişmeler var.
Tedaviyi istemek gerçekten çok önemli. Başta kimin için istediğinize karar vermelisiniz. Kendi mutluluğunuz, geleceğiniz için mi yoksa aileniz, çevreniz için mi? Bu sorunun cevabı sizi ve tedavi sürecini yönlendirecektir. Bir de terapistinizden hiçbir şeyi saklamamalı, ona güvenmelisiniz.
Tedavi sürecinde eşcinsel düşünceler devam edecektir bir süre. Çok normal. Ama onlara nasıl bakmanız gerektiğini öğrenecek ve suçluluk duygusundan kurtulacaksınız diye düşünüyorum. Ben böyle hissediyorum.
Bu yolda sabırlı ve azimli olmanızı tavsiye ederim. Hepinize mutlu ve sağlıklı bir hayat diliyorum."

Yazisina "Allah yar ve yardimcisi olsun diyorum".... umarim bunu okuyan bazilarinin umudu cogalir ve tedavi metodlari ararlar.

Derdi veren, dermanida vermistir.