Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 05.08.2011, 20:17
Yetismeister

Standard

Alman erkekleri bir mal gibi davranmiyorlar insana.. Türk erkekleri bunun farkina varmiyorlar; adina "sahiplenme" ve "sevmek" diyorlar. Almanlar emir vermeye, yasaklar koymaya da kalkismiyorlar. Bunu cevre de görüyorum. Türk erkekleri malesef sahiplenmeyi cok abartiyorlar. Bir insanin ne giyinecegine, ne düsünmesi ne yapmasi, nereye gidip nereden gelecegine, kimlerle görüsüp görüsmeyecegine cok karisirsan o iliskide harmoni arayamazsin. Ne yazik ki türklerle harmoniyi, gönül huzurunu yakalayamiyorsun. Aksine sürekli birbirine gereksiz seylerin hesabin veriyorsun. Yorucu, insanlari ilerletmeyen, insanin beynini durduran piskopatca, paranoyak ve kiskanc bir iliski cikiyor ortaya böylece. Sürekli birseylerden vazgecmen gerekiyor. Seni Sen yapan bir seylerden. Bunlardan vazgecersen ne ala, gecmezsen bye. Nasil olsa piyasa kiz-erkek kayniyor. Ask mesk gecici seyler, önemi yoktur. Vazgecmek daha kolaydir. ( hem dar zamanlar icin bir opsiyon daha vardir "mantik evliligi" adi altinda. Baska milletlerde de varmidir bu hala bilmiyorum ama bizim insanimizin bu sevmedigi-halde-evlenme yetenegine hayranim, evliligi duygusuzca yasayabilme yetenegi). Birbirini engellemeden birlik olusturmak yoktur. Varsa da az´dir.

Ayrica alman erkekleri cok daha cesaretliler. Bir kadinin pesinden nasil kosulacagini cok iyi biliyorlar. Kadin ruhundan anliyorlar galiba. :-) Böyle kalbini fethetmekte pek zorlanmiyorlar. Kisacasi: Hayati paylasmayi biliyorlar. Almanyada ki türk erkeklerinin hayati paylasmayi ögrenmeleri icin önce evlenmeleri gerekiyor. Sonra da evlilikte bir bes sene alisma süreci geciriyorlar cünkü evde sürekli annesi tarafindan arkasinin toplanmasini, pohpohlanmaya alismislar. Kibarlik ve nezaket aile den gelmiyorsa yandin. Burda toplum ve okul yeterli sekilde egitemiyor/yetistiremiyor insanlari malesef.

Ve evet hala inatla kültürümde kültürüm, dilim, dinim diyerek cogunluktan farkli olan bir Türk´ü bekliyoruz. Cikip cikmayacagi yildizlarda yazili. Bakalim daha ne kadar bekleyecek, daha ne zamana kadar yakisikli, egitimli, akilli ve destekci alman erkeklerini geri cevirecegiz bu ugurda.

Sirf ailelerimizde iletisim kurabilsin sevgili damatlariyla diye.. Sanki damatla oturup dünyayi kurtarma planlari cizecekler. Bu kadar ne konusacaklarsa. Gel oglum git oglum, eve anne, hayir baba. -)) Isten yeni geldim anne, aa ne güzel yemek yapmissin anne. Bu kisa ve basit dialoglar icin bile almanca konusmasinlar diye ailelerimizin gönlünce türk damadi yatiyor. Bu kadar basit seyler icin bizim burda secim alanimiz -atiyorum- toplumun sadece 5% i icersinde... bu kadar basit seyler icin!! Ne diyeyim... Biz türklerin hayati basittir ama hayati zorlastirmakta üstümüze millet yoktur. ;-)

Geändert von Yetismeister (05.08.2011 um 20:51 Uhr).