Thema: Za-man
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 22.05.2009, 15:07
fos

Standard za-Man " Sonun baslangici " 3

Artik herkesin dilindeydim "müneccim sanki"," kesin büyücü bu", kesin ot ta iciyordur bak..hep kayboluyor ortaliktan!!"
Bunlari genc yasta duymak beni insanlardan sogutamamisti yine de.Gelecek benimdi.

Eh ara sira sans oyunlarinda kendime birazcik bahsis kazandirttiriyordum.Fakirlerle birlikte ben de doyuyordum.

Bazi seylerin gidisatini da bir hayli karistiriyordum, eh o da olacakti yani. Yine de yükseklerden asagilara düsmekten
cok korkmaya baslamis, alcakgönüllü olmaya ve kalmaya calisiyordum.

Zevk cok güclü bir seytandi.

Yasim 19 iken, bir gün kulagimi cekerken ayni anda da Neclayi düsünmüstüm. Kendimi bir anda Neclalarin banyolarinda
kizin arkasinda buluvermistim. Allahtan kizin yüzü sabunluydu (diger her yeri de..) ve o ne oldugunu anlamadan oradan
dönüvermistim. Yeni birsey ögrenmistim, o da belirli bir kisiyi düsününce kendimi o kisinin yaninda buluveriyordum.Buna
dikkat etmemi hemen anlamistim. Ayni günlerde de belirli bir yeri düsününce de oraya dönebildigimi anladim.En büyük
zevkim Neclanin ceyiz sandigina gitmekti. Kafamla sandigin kapagini hafif kaldirinca onu uyurken görebilmek artik günlük
vazifem ve zevkimdi.Pecetesiz gitmemeye calisiyordum.

Birkeresinde hapsirinca, kizcagiz altina ediyordu..sandigi komsunun oglu Saadettin ve Imam efendiyle birlikte besmeleyle
acmislar, ici bos oldugunu görünce de,tüm evi evvela tütsülemis sonra da kiza kuran okutmuslardi.At nali büyüklügünde
de bir muska takmislardi narin boynuna. Neclayi istetmem gerekiyordu. Karsimda iki sorun vardi.

Ilki, komsunun oglu Saadettin - Neclaya pek bir hinzirca bakiyordu. Onun hesabini görmem cok kolaydi. Gece Askerlik
subesine girip, cagrilma celbini kendi ellerile hazirlamis, komutanin :imza: cekmecesine en üste ben koymustum.
Saadettin etek trasini olmadan apar topar alindigi gibi kendisini Manisa-Kirkagacta acemi birliginde buluvermisti.
Ikinci sorun ise "Askere gitmemis erkege verecek gizim yok" diye direten babasinin gönlünü almadan evvel, Neclanin
sadece banyosuna ve ceyiz sandigina degil..evvela gözüne girmeliydim.Bu ayrinti beni mahfediyordu..

sürecek.