Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 18.04.2009, 12:40
fos

Standard

Ortaya konusuyorum! Istisnalar vardir.

Karisik uyruklu bir birliktelik herkesin basarabilecegi bir birliktelik degildir!Düz birlikteliklerdeki gibi, bir o kadar mutluluk ve huzur kaynagi , ya da tam tersi de olabilir.

Bu kibirli yaklasimlari yapanlar genelde, kendi birlikteliklerindeki olmazlari ve yürümezleri gözden gecirsinler evvela. Bence alisilagelmisligin disina cikmak, basmakaliplarin disina cikmak, evela:merak, ara sira gözyasi, cok özveri, daha fazla özgüven,muhakkak bireysel bir dürtü ve azimli olmanin yanisira biraz da -tabiri caizse-saglam döt- ister!
Arz ederim.

Isteyen türkle evlensin, isteyen almanla, isteyen basucuyla evlensin.Zaten evlenenlerin cogu, ailelerin verdigi direktiflere uyup evleniyor." Kizim bu yaz..seni everecegiz..>>gik<< , Oglum bu yaz senin köyden basini baglayacagiz..>>hä..ok<<
Hadi sikiysa "benim sevgilim var, firmada" ya da " ama buba benim kiz arkadasim var.."
densin?! Yoo..nerde,,ailemden korkarim..aileme karsi cikamam..demekle belki disariya sövaleylik yapiyorsundur..ama iceriye dogru yaptigina ne demeli?Ömrünün sonuna kadar etkilenecegin bu cevap seni mutlu edecekse bravo! ayakta alkisliyorum!!!

Bu böyleyken elestriri yapmak ta - yine bu isin icerisinden 'yanlis' cevabi almis olanlara -ilk olarak düsüyor gibi bir hise kapiliyorum..kopamiyorum. Ama hakli-haksiz yapilan bu elestirilerde , evet maalesef hep negatif yönlerden bahsediliyorsa..da.. Unutmayalim ki
her insan icin: Din, Anaya-Babaya baglilik, korku ve endise, Para, Kariyer, Ask, Sevgi, Itaat, Kanaat gibi ögelerin siralamasi ve ehemmiyeti bir degil ve olamaz!

Bana belki de bir türk kadininin ve ailesinin hic bir zaman yasatamayacagini, ecnebi esimle ve ailesiyle yasayamayacim veya yasamadigim ne malum? Yani kimse kendi beceriksizligine- baskalarinin becerisini kiyas alarak deger katmaya calismamalidir.

Bunu da arz ederim.

Bu yaz evlenecek olan tüm yeni ciftlere ömür boyu mutluluklar dilerim.