Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 15.04.2009, 23:02
GoerenBilir

Standard Evet haklisin :-)

Zitat:
Zitat von samara1 Beitrag anzeigen
Türkiyedikler burdakilerden daha moderin. Türkiyedikiler diyorsun da....
Türkiye'deki erkeklerin modernligine denilecek bir sey yoktur. Sormarsi ayip degilse sen hangi dünyada yasiyorsun? Daha net bir sekilde soruyum sen hangi Türkiye'den bahsediyorsun? Galiba göz doktoruna gitmem lazim, herhalde olmayan seyleri yasiyorum, duyuyorum ya da gazetelerden okuyorum. Türkiye'nin yüzde yetmisi aptaldir demisti Aziz Nesin. Ve adam hakli cikti. Hatta az bile söylemis. Ben yüzde 80'i aptal derimde neyse nezaket kurallarini bozmayim. Sene 2003 olmasi lazim, o zaman nisanli oldugum kizla Ankara'ya gitmistik. Ümitköy'ün oralarda bir eglence parki gibi bir yer vardi. Biz ve kafa dengim arkadas ve onun esi oraya eglenmeye gitmistik. Eski nisanlimin üzerinde bir t-short vardi ve gözünü günesten korumak icinde bir gözlük takinmisti. Sapikligin her türlüsünü bünyelerinde ve ruhlarinda barindiran cehennem zebanileri ac gözlü itler gibi nisanlima bakip duruyorlar. Icimdeki öbür ben bana kötü seyler fisildiyor, neyse kizcagiz benim koluma girdi ve onlardan tarafa bakmamaya gayret etti. Bizde bunlarin böyle bir günümüzü berbat etmemesin diye es gectik. Sonra öglen günesi bayagi etrafi isitti. Gömlegimi ve kotumu cikartip spor shortu ve t-short giyindim. Aradan on dakka gecmedi, birisi bana yanasti ve burda böyle dolasamassin burada aile var dedi. Aile dedigi de üc bes kara böcek ve onlardan cikan bir kac enik. Gözüme kan göründü, adama hastir ol git burdan yoksa aileni de seni de...Kemal Sunal misali sinemaya davet ederim.. Sanki biz burda aile degiliz de baska bir seyiz.
Devami var, teyzemin kizi, Allah kocasina bagislasin oldukca güzel ve güzelligini de gizlemiyor, acik sacik giyinen tip degil, ama giydigini kendine yakistiran birisi. O ve o zamanlar ÖTÜ'de (Orta Dogu Teknik Üniversitesi) okuyan baska bir kiz arkadasi yolda adam akili yürüyorlar ve üc bes sözüm ona kirolar, pardon cagdas ve modern kisiler, degimi yerindeyse serefziz ... sarkintilik etmisler sanslari ordan bir polis ekibi gecmis ve teyzemin kizi onlari cagirmis. Yoksa ne olacagi belli bile degildi.
Bu örnekleri ben sabaha kadar yazsam gene bitmez. Denizleri mürekkep ve dünyanin bütün agaclarini kalem yapsam onlar bile tükenir ama bu örnekler tükenmez.
Hangi modernlikten, hangi kültürden bahsediyorsun Allah askina yogurt kültüründen mi? Baska bir kültürü nadir görüyorum orda... Büyük cogunlugu yontulmamis ayi ordakilerin. Elbette iclerinde dikenlerin icinden nasil gül cikiyorsa, efendisi ve kültürlüsü de vardir. Ama genel görünüm olarak kültürden ve cagdasliktan nasipini almamislar.
AKP 47%, MHP 17%,SP 9% bunlar mi kültürlü, istemez al hepsi senin olsun. Ben öyle kültürü istemiyorum arkadas :-)

Küfür etmedim ama öyle bir görüntü olustuysa, Aziz Nesin'nin adi gibi aziz ruhuna siginirim. Küfürde yerinde güzeldir demisti sevdigim yazar ve mizahci...Topragin bol olsun Aziz Nesin! Aslinda sana hak vermek icimden gelmiyor, ama yigidi öldürüpte hakkini yiyemiyorum

Geändert von GoerenBilir (16.04.2009 um 00:06 Uhr).