Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 13.02.2009, 09:20
fos

Standard

Genc bir insan olan Mesut Özilin iyisiyle ve kötüsüyle hem insan olarak hem de bir sporcu olarak tüm gelecegi henüz önündedir.Insallah dürüstlügüyle akillarda kalir.Iyi temennileri disinda bir kehanette bulunmak ne kadar anlam tasiyabilir? Ne kadar dogru olabilir?

Kendisi hür iradesiyle Alman milli takiminda oynama kararini verirken, ne Türk milli takimini, ne Türkiyeyi, ne de Türkleri rencide edecek bir harekette bulunmamistir. Bilakis bu düzeysiz tepkilerden sonra bile bu konuda tek bir negatif söz sarfetmemistir. Bir sporcunun terbiyesi zaten buna müsaade etmez..

Gecmisinden bu güne dek bu asamaya gelmek icin basta kendisi ve ailesi ugras göstermistir. Karari -spor kariyerindeki geleceginin performansi ve oynayacagi herhangi bir milli takim icin forma giyip giyemeyecegi- ihtimalini baglamaz !!
Sporun dogal getirisi olan bu riske kendisi girmistir.Kazanacagi hertürlü ün de onundur.
Roger Milla gibi, ciftliginden alip zorla milli takimda oynatacak da degiliz, baska sporcumuz mu yok? Yolu acik olsun.

Mesut Özilin ne arkadasyim ne de avukatiyim. Ama ona bir insan olarak ve bir sporcu olarak saygim var. Onu Türk milli takimida görmeyi ben de isterdim,ama bundan sonra performansina ve simdilik uydugu cesitli kriterlere (takima uyum-ilk onbire girme, ayrimcilik) binaen 2010 da Alman milli takiminda oynayacaksa eger, TV de izleyip yine gururlananlar arasinda sadece almanlar degil ben de olacagim.

Saygilarimla