Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Gesellschaft & Soziales (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=398)
-   -   CHP'li milletvekilinin çıkışı CHP'lileri kızdırdı (http://localhost/forum/showthread.php?t=9829)

Herrlichkeit 25.03.2013 19:40

CHP'li milletvekilinin çıkışı CHP'lileri kızdırdı

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay Said Nursi'nin Risale-i Nur'unu okuma tavsiyesi yaptı. Bu sözler laikleri kızdırdı.

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay da Bediüzzaman'ı rahmetle andığını söyledi. Tunay eleştirileri de cevapladı. Tunay'un mesajı şöyle:

Biz büyük değerleri ne yazık ki hep kaybettikten sonra anlarız, aslında insanoğlu böyledir. Dünya'nın her yerinde ama bizim toplumumuzda. Bu huy daha yaygındır, İslam için, ülke için hiçbirşey beklemeden çabalayan ve bunu çağının çok ilerisinde görüş ve vizyonla yapan Bediüzzaman Said-i Nursî'yi rahmetle anıyorum. Önyargı ile yaklaşanların hakkındaki kitapları ve tabiki Risale-i Nur'u okumalarını tavsiye ediyorum, ondan sonra daha objektif yorum yapacaklarını düşünüyorum.

Tunay, bazı takipçilerinden gelen tepkileri ise şöyle cevapladı:

Mevzu ölenin arkasından rahmet okumak ve hayırla yadetmekse dünya karşımda olsa yine rahmet okurum, sevgiler.

Bu klasik nakarat daha doğrusu empoze edilen tarih farklı kaynakları da okursanız göreceksiniz ki resmi tarihin içinde şaşılacak, "biz ne biliyormuşuz aslında neymiş vay be" diyeceğimiz şeyler var bütün mesele biraz sınırları zorlamak, okumak.

arkadaslar size devamli anlatmak istedigimi CHP Milletvekili Faik Tunay güzel anlatmis.
türkiye milletine anlatilan resmi tarih gercekleri yansitmiyor.
aranizda egitimliler varsa arastirsin lütfen.

Önümüzdeki yillarda CHP bile atatürkün hainligini kabul edecektir. Faik Tunay sadece kapiyi araladi.

Herrlichkeit 25.03.2013 20:04

Türkiye ne zaman gercek tarihini ögrenecek?

25.03.2013 21:44

Türkiye gercek tarihini cok iyi ögrenmeye basliyor. Ve ne kadar cok ögrendikce o kadar cok Atatürk'e, onun silah arkadaslarina ve kurdugu Cumhuriyet'e sahip cikiyor..

Said-i Kurdi/Nursi'ye gelince. Ben onun Risale Nur'u okudum. Bir 2 sinif Türkce dersi ögrencisinin basitligi ile kurulan cümleler dikkatimi cekti ve satir aralarinda yazanlardan da ilham alamadim. Sonra sayin Prof. Dr. Yasar Nuri Öztürk'ün Nurculuk hakkinda görüslerini aldim ve Allah'a sükür iyi yaptim. Yoksa dinden cikacaktim ve hem dünya hayatimi hemde ahirettimi mahvedecektim...

25.03.2013 22:00

Risale-i Nur hic okuma firsatim olmadi.. ama Bediüzzaman'in hayatini, talebelerine neler ögrettigini Yavuz Bahadiroglu ve Ali Erkan Kavakli'dan okudum, oldukca begendim..

Risale-i Nur'u okusam zaten ilk okuyusta anlamam, Osmanlica oldugu icin...Risale-i Nur sadelestirilecekti, simdi ki Türkce halinde okuyabileyecegiz yakinda, o zaman okumaya calisacagim...

Hekimoglu Ismail'in '' Derdimi seviyorum '' adli kitabi beni cok etkiledi, Hekimoglu bile etkiliyorsa Bediüzzaman nasil kim bilir? :)

Herrlichkeit 26.03.2013 09:37

Zitat:

Zitat von Cakabeyy (Beitrag 2058693)
Risale-i Nur hic okuma firsatim olmadi.. ama Bediüzzaman'in hayatini, talebelerine neler ögrettigini Yavuz Bahadiroglu ve Ali Erkan Kavakli'dan okudum, oldukca begendim..

Risale-i Nur'u okusam zaten ilk okuyusta anlamam, Osmanlica oldugu icin...Risale-i Nur sadelestirilecekti, simdi ki Türkce halinde okuyabileyecegiz yakinda, o zaman okumaya calisacagim...

Hekimoglu Ismail'in '' Derdimi seviyorum '' adli kitabi beni cok etkiledi, Hekimoglu bile etkiliyorsa Bediüzzaman nasil kim bilir? :)

insallah okursun kardesim.

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay'in dedigi gibi önyargili yaklasanlar hakkindaki kitaplari ve Risale-i Nur'u okumasini tavsiye etmeli.

Herrlichkeit 26.03.2013 11:08

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2058689)
Türkiye gercek tarihini cok iyi ögrenmeye basliyor. Ve ne kadar cok ögrendikce o kadar cok Atatürk'e, onun silah arkadaslarina ve kurdugu Cumhuriyet'e sahip cikiyor..

Said-i Kurdi/Nursi'ye gelince. Ben onun Risale Nur'u okudum. Bir 2 sinif Türkce dersi ögrencisinin basitligi ile kurulan cümleler dikkatimi cekti ve satir aralarinda yazanlardan da ilham alamadim. Sonra sayin Prof. Dr. Yasar Nuri Öztürk'ün Nurculuk hakkinda görüslerini aldim ve Allah'a sükür iyi yaptim. Yoksa dinden cikacaktim ve hem dünya hayatimi hemde ahirettimi mahvedecektim...

ögrenen bu carpik zihniyetten uzaklasiyor.

atatürk ve chpnin yaptigi katliamlardan artik bizim halk utaniyor.
uygulanan asimilasyon politikasina karsi cikiyor.

onun icin en önemli görevimiz insanlari bilgilendirmek ve egitmek.

ps. egitimin yasi yoktur.

Billy73 26.03.2013 16:12

heute habe ich zufällig mr. kilics rhetortische künste erleben können. yetermi? yetmez. war gar nicht schlecht für einen nichtkönner. der arbeitet scheinbar auch an der demokratie aber adcanced and appliadmässig

26.03.2013 16:15

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058716)
ögrenen bu carpik zihniyetten uzaklasiyor.

atatürk ve chpnin yaptigi katliamlardan artik bizim halk utaniyor.
uygulanan asimilasyon politikasina karsi cikiyor.

onun icin en önemli görevimiz insanlari bilgilendirmek ve egitmek.

ps. egitimin yasi yoktur.

Egitimin yasi yoktur diyrsun, od gelip odun gittigini gösteriyorsun tahsilli kirom :D
Aslinda ne kadar cok tarihi ve dini kitaplari okursan o kadar cok Atatürk'e hayran kalirsin.. Ben kendini Allah ya da Peygamber ilan edenlerden hoslanmam! "Konjünktür" geregi Kürt'te olsalar, Said-i Kürdi gibi..

Varligim Türk varligina Armagan olsun..

Herrlichkeit 26.03.2013 16:26

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2058806)
Egitimin yasi yoktur diyrsun, od gelip odun gittigini gösteriyorsun tahsilli kirom :D
Aslinda ne kadar cok tarihi ve dini kitaplari okursan o kadar cok Atatürk'e hayran kalirsin.. Ben kendini Allah ya da Peygamber ilan edenlerden hoslanmam! "Konjünktür" geregi Kürt'te olsalar, Said-i Kürdi gibi..

Varligim Türk varligina Armagan olsun..

Konuyu saptirma cahil arkadasim.

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay Said Nursi'nin Risale-i Nur'unu okuma tavsiyesi yaptı. Bu sözler laikleri kızdırdı.

sendemi kizdin?

26.03.2013 16:31

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058810)
Konuyu saptirma cahil arkadasim.

sendemi kizdin?

Hayir kizmadim, be$er $a$ar diye bir atasözü var, ben Risal-i Nur'u okdum ve din bu mu deyip Allah muhafaza ateist olmaya karar vermistim. Sonra isti$are ettim ve Allah bana sayin Prof. Dr. Yasar Nuri Öztürk'ün bir eseriyle karsilastim ve dünya hayatimi ve ahirettimi kurtarmistim..

O eseri bu degil ama okumani tavsiye ederim

www.grupello.de/dateien/C062.pdf

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 04:41 Uhr.