Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Türkische Küche & Rezepte (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=411)
-   -   Özbek Pilavi (http://localhost/forum/showthread.php?t=13231)

25.02.2015 18:33

Özbek Pilavi

Gecen günlerde tatmistim ve tadina da bayilmistim! Herkese tavsiye ederim

25.02.2015 21:50

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2107726)
Gecen günlerde tatmistim ve tadina da bayilmistim! Herkese tavsiye ederim

Özelligi nedir ???

:):):)

26.02.2015 17:10

Özelligi farkli olmasidir. Ankara Keciören'de henüz Turgut Altinok oranin Belediye Baskani iken bir tepeye icinde restoranlar da bulunan bir eglence parki olan Estergon kalesi insa edilmisti.
Ne zaman Türkiye'de olursam orda kimi zaman "Türkmen sofrasi" (orta Asya geleneksel mutfagi) kimi zaman Tebriz usulü shrin pilav yerim, kimi zaman da arkadaslarla da Komutan Timur Lenk'in de cok sevdigi Özbek pilavini yemeye gideriz.
Malesef ama artik Estergon Kalesi biraz bakimsiz ve sahipsiz duruma düstü Ankara belediye baskani Melih Gökcek kendine rakip olarak gördügü eski MHP kökenli Turgut Altinok'u "venüs tuzagina" düsürüp "kasetledikten" sonra. Cünkü Ankara'da belediye baskanligina oynayan birisi basbakan da olabilir muhtemelen ve bir MHP'linin bu kadar yükselmesine asla izin verilemezdi. Neyse bu ayri bir konu..
Yazik oldu, orasi güzel bir eglence yeridir ve insanlar orada hafta sonlarini yogun tempoyla gecen is günlerinden sonra dinleniyorlar ve keyif cikartiyorlardi. Bu imkan biterse Ankaralilar icin büyük bir kayip olur..

Erzurum üsulü Kürt pilavi da yemistim cumartesi günü :) Pilav "poor people food" yani fakir insanlarin yemegi diyorlar ama ben sade yemeklere bayiliyorum. Dene tarhana ve un tarhana icenler nerdeyse dert görmeden caki gibi kaliyorlar gec yaslarda bile...

Zitat:

Zitat von Beyazguel60 (Beitrag 2107755)

Özelligi nedir ???

T9 26.02.2015 17:56

Zitat:

Zitat von Beyazguel60 (Beitrag 2107755)

Özelligi nedir ???

etli ve havucludur özbek pilavi.

birsey anlatiyormus gibi yapip yine siyaset yapan bülloyu (ask_sehidi) kiniyorum.

26.02.2015 18:35

Sayin Kenan bey,

vallahi ister kina ister mutfaga git kina yak ne yaparsan yap. Keyfimin kahyasi sen degilsin. Bunu sana basta olmak üzere dosta düsmana özellikle belirtmek istiyorum.

Siyasette yaparim, girgir da yaparim, edebiyatta. Derdi seni mi gerdi? Burda böyle bir yasak mi var? Var da ben mi bilmiyorum? Eger varsa bende derim ki, yasaklar kirilmasi icin vardir. Yasaklar kirilmasi icin vardir :-)

Fikirlerini sende belirtmekte özgürsün. Ama bu benim sana ilgi gösterme mecburiyeti anlamina gelmiyor.

Dinime küfür eden bari müslüman olsa, sanki kendin siyasetten baska bir sey yapiyon burda :D
Not: Tayyip cogulcu demokrasiyi cöpe mit atti, yoksa bu yasak ne böyle yaff :D

Bursa'nin hangi yemegi meshur? :D

Ankara'da Atatürk Orman Ciftligi'nde DOGA Kokorec'te bir porsyon büyük acili kuzu kokorec yaptir ve ye. Türkiyen'nin en güzel kokorecidir bence. :)

T9 26.02.2015 18:56

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2107815)
Sayin Kenan bey,

vallahi ister kina ister mutfaga git kina yak ne yaparsan yap. Keyfimin kahyasi sen degilsin. Bunu sana basta olmak üzere dosta düsmana özellikle belirtmek istiyorum.

Siyasette yaparim, girgir da yaparim, edebiyatta. Derdi seni mi gerdi? Burda böyle bir yasak mi var? Var da ben mi bilmiyorum? Eger varsa bende derim ki, yasaklar kirilmasi icin vardir. Yasaklar kirilmasi icin vardir :-)

Fikirlerini sende belirtmekte özgürsün. Ama bu benim sana ilgi gösterme mecburiyeti anlamina gelmiyor.

Dinime küfür eden bari müslüman olsa, sanki kendin siyasetten baska bir sey yapiyon burda :D
Not: Tayyip cogulcu demokrasiyi cöpe mit atti, yoksa bu yasak ne böyle yaff :D

Bursa'nin hangi yemegi meshur? :D

Ankara'da Atatürk Orman Ciftligi'nde DOGA Kokorec'te bir porsyon büyük acili kuzu kokorec yaptir ve ye. Türkiyen'nin en güzel kokorecidir bence. :)

sen ve senin zihniyette olanlar bu sekilde her konuda nefret kusarsa ne olacak buranin hali?

her konuda siyasetmi tartisacagiz?

hatirliyorsundur bir zamanlar sen her konuya küfürlerini siraliyordun, sonucta ne oldu?

evet, o küfürlerini teker teker yalattim ve herkesin önünde özür diletip önümde diz cöktürttüm.

bir daha böyle hem seni rencide edecek hemde diger üyeleri rahatsiz edecek durum olmamasi icin lütfen siyaseti ayri konularda isle.

ps. chp'ye propaganda yapayim derken baskalarina nefret kusarak ve karalayarak yapma bunu. chp'nin vizyon ve hedeflerini paylasarak yap. cünkü bu sekilde chp'nin vizyonu ve hedefi olmadigini gösterip partine en büyük zarari kendin veriyorsun.

26.02.2015 19:05

Yapma yaff :) Sen neymissin böyle be abi? :D Diz cökmüssüm öyle mi? Hristiyanlar gibi bir de hac isareti de yaptim mi? :D

Örnegin sen benden ettigin küfürlere ve yalanlara özür dilemedin. Ama seninle benim aramizda fark bu olsa gerek. Kendim degerlendirme yapmiyorum. Degerlendirmeyi bu dünya da Türk Milletine ve ahirette cenab-i Allah C.C.'ya birakiyorum. Yigitligin bir mertebesi de özü sözü, durusu bir olmasidir.
Yaptigim yanlis idi. Ve o özür ile kendimi hicte kücük duruma düsürdügümü sanmiyorum, yoksa inadina restlesirdim

Sen beni tanimadigin icin bilmiyorsun, ben pire icin yorgan yakanlardanim is inada bindimiydi!

Bak, insanlarin algilari insanlarin olgularini belirlermis. Ben senin annenden, babandan, esinden ve kardeslerinden özür diledim, cünkü onlarin bu isle bir alakasi yok. Ama benim dinim bana güzel konusmayi, güzel amellerde bulunmayi, Hz. Ali efendimizin degimi ile, öyle bir insan ol ki, öldügünde düsmanlarin bile senin arkandan göz yasi döksün misali emrettigi icin özür diledim.
Fark yaratiyorum kanaatimca, bunda ne var? Bi aksilik var mi?

Zitat:

Zitat von T9 (Beitrag 2107816)
sen ve senin zihniyette olanlar bu sekilde her konuda nefret kusarsa ne olacak buranin hali?

her konuda siyasetmi tartisacagiz?

hatirliyorsundur bir zamanlar sen her konuya küfürlerini siraliyordun, sonucta ne oldu?

evet, o küfürlerini teker teker yalattim ve herkesin önünde özür diletip önümde diz cöktürttüm.

bir daha böyle hem seni rencide edecek hemde diger üyeleri rahatsiz edecek durum olmamasi icin lütfen siyaseti ayri konularda isle.

Not: yeni gördüm: Hadi siyasi konulari ayri isleyelim. Tamam, kabul. Bu beklentinde bir sakinca ya bir yanlis görmüyorum.

ps. chp'ye propaganda yapayim derken baskalarina nefret kusarak ve karalayarak yapma bunu. chp'nin vizyon ve hedeflerini paylasarak yap. cünkü bu sekilde chp'nin vizyonu ve hedefi olmadigini gösterip partine en büyük zarari kendin veriyorsun.

26.02.2015 19:10

Bak bu olur iste :)
Seninle simdi minimal bir konsens olusturmus oluyoruz :D

Zitat:

Zitat von T9 (Beitrag 2107816)
[size="3"]

26.02.2015 19:29

Zitat:

Zitat von seyrangah (Beitrag 2107808)
Özelligi farkli olmasidir. Ankara Keciören'de henüz Turgut Altinok oranin Belediye Baskani iken bir tepeye icinde restoranlar da bulunan bir eglence parki olan Estergon kalesi insa edilmisti.
Ne zaman Türkiye'de olursam orda kimi zaman "Türkmen sofrasi" (orta Asya geleneksel mutfagi) kimi zaman Tebriz usulü shrin pilav yerim, kimi zaman da arkadaslarla da Komutan Timur Lenk'in de cok sevdigi Özbek pilavini yemeye gideriz.
Malesef ama artik Estergon Kalesi biraz bakimsiz ve sahipsiz duruma düstü Ankara belediye baskani Melih Gökcek kendine rakip olarak gördügü eski MHP kökenli Turgut Altinok'u "venüs tuzagina" düsürüp "kasetledikten" sonra. Cünkü Ankara'da belediye baskanligina oynayan birisi basbakan da olabilir muhtemelen ve bir MHP'linin bu kadar yükselmesine asla izin verilemezdi. Neyse bu ayri bir konu..
Yazik oldu, orasi güzel bir eglence yeridir ve insanlar orada hafta sonlarini yogun tempoyla gecen is günlerinden sonra dinleniyorlar ve keyif cikartiyorlardi. Bu imkan biterse Ankaralilar icin büyük bir kayip olur..

Erzurum üsulü Kürt pilavi da yemistim cumartesi günü :) Pilav "poor people food" yani fakir insanlarin yemegi diyorlar ama ben sade yemeklere bayiliyorum. Dene tarhana ve un tarhana icenler nerdeyse dert görmeden caki gibi kaliyorlar gec yaslarda bile...

Farkini yazmamissin ki sen ?!

Yemin ederim iki kere okudum, herhalde kacirdim cevabini diye düsündügümden.

Ben nohutlu pilavi severim, ama türk pirincilye yapilirsa,

also kein Parboiled Reis.

:cool::cool::cool:

26.02.2015 19:30

Zitat:

Zitat von T9 (Beitrag 2107813)
etli ve havucludur özbek pilavi.

Danke dir.

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 13:40 Uhr.