Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Türkei & Reisen (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=413)
-   -   Wo geht´s dieses Jahr hin? (http://localhost/forum/showthread.php?t=5563)

22.08.2009 10:41

Zitat:

Zitat von unixxx (Beitrag 1981906)
Daran habe ich nicht gedacht. Dachte nur an gefährliche Menschen.

da könntest du garnicht so unrecht haben ...

http://www.tagesspiegel.de/weltspieg...rt1117,2511748

die machen vor garnichts halt sag ich da nur.

Motzki 22.08.2009 22:13

Fark edebilme hali.

Çok konuşunca oluyor genelde, lüzumsuz kelimeler ağzından sürüne sürüne çıkıyor. Sonra da ne olduğunu anlamadan tepetaklak yuvarlanıveriyorsun Unixxx

Motzki 22.08.2009 23:06

idraak sorunu yaşayan,sıkıntı veren,boş ve gereksiz varlıksın Unixxx

...herkes düşüncelerinde yanılabilir, ama aptallar bir türlü düşüncelerinden ayrılamazlar...Cicero...

Motzki 23.08.2009 01:45

Unixxx Unterwegs als Sozia

Liste der Anhänge anzeigen (Anzahl: 1)
Arada bir de olsa -hiç değilse- kendinle baş başa gelemiyor, kalamıyorsan… kendini
kendine dost kabul etmiyor musun yoksa? Bunu arada kendine sor da bir öğren. (Bana da haber ver!)

24.08.2009 07:33

Ab dem 18. September seit ihr mich für 2 Wochen los. Dann geht es ab nach Bodrum ;))))))))

26.08.2009 00:46

Zitat:

Zitat von AydanIlayda79 (Beitrag 1982374)
Ab dem 18. September seit ihr mich für 2 Wochen los. Dann geht es ab nach Bodrum ;))))))))

Nayir nolamaz napamazsin mensiz mir yeree nidemezsin naydan :)

26.08.2009 07:02

Zitat:

Zitat von Serhatx1970 (Beitrag 1982547)
Nayir nolamaz napamazsin mensiz mir yeree nidemezsin naydan :)

heheheh noldu bile ;)))))))

Sandalye 29.08.2009 14:56

Timbukdu

Nach Timbukdu ...willst du mitkommen :)

01.09.2009 11:20

Allah nasip ederse baba 19 eylülde türkiye yolcusu. önce memleketim babaeskide e$im ve uzun süredir görmedigimiz akrabalarimizla bayrami eda edicez ve akabinde birkac gün istanbul & the adalar! eminönünde balik ekmek, karagümrükte cigköfte, beyoglunda kokorec ve midye tava ve sirkeci fasuli'de kuru fasulye yedikten sonra piyerloti'de kahve icmek isteyen varsa takilsin pe$ime! :)

az kaldi istanbul, kavu$ucaz yine, aticam senin hasretinden solmus ama vuslat ümidi ile hayatta kalabilen bedenimi kollarina..

01.09.2009 13:42

@babaeskili

"Bir safa bahşedelim gel şu dil i na-şada
gidelim serv-i revanım yürü sa"d-abad"a
işte üç çifte kayık iskelede amade
Gidelim serv i revanım yürü sa"dabad"a"

ps. ne eminönün'de ne de üsküdar'da balik ekmekci teknesi kalmamis maalesef. büyük hayal kirikligi:(

esmercan 04.09.2009 09:48

Im Winter Australien!

04.09.2009 13:39

Zitat:

Zitat von esmercan (Beitrag 1983334)
Im Winter Australien!

da will ich im Februar 2010 hin ;)))) freu mich schon drauf

07.09.2009 21:15

Zitat:

Zitat von babaeskili (Beitrag 1982981)
Allah nasip ederse baba 19 eylülde türkiye yolcusu. önce memleketim babaeskide e$im ve uzun süredir görmedigimiz akrabalarimizla bayrami eda edicez ve akabinde birkac gün istanbul & the adalar! eminönünde balik ekmek, karagümrükte cigköfte, beyoglunda kokorec ve midye tava ve sirkeci fasuli'de kuru fasulye yedikten sonra piyerloti'de kahve icmek isteyen varsa takilsin pe$ime! :)

az kaldi istanbul, kavu$ucaz yine, aticam senin hasretinden solmus ama vuslat ümidi ile hayatta kalabilen bedenimi kollarina..

-----------------
eskisehirde kokorec yasak. bir defa bile tatmadim su ünlü kokoreci

08.09.2009 08:28

Ilk kez kokoreci 1993'te Bostancida yedim ve carpildim. O ne lezzet o ne melanj.
Sonuncta, sise sarilmis basit koyun bagirsagi, ama baharatiyla, ekmegiyle, yagiyla seni büyüleyip tarifsiz bir damak zevkine tasiyor.Sanki icgüdüsel bir lezzete ulasiyorsun gibi.. Evvela 1/4 porsiyon yedim, sonra bir 1/4 daha, sonra utanmadan bir 1/2 (etti tüm bir somun ekmegi) daha yedim. O gün 'Fredynin kabuslarini 'gördüm tabi. Bir daha olsun , yine yaparim.Bence ölmeden yapilmasi gereken ilk 5 seyden birisidir.

09.09.2009 07:58

@fos :)

yani bu kadar lezzletli diyorsun ;) bende izine gitdigimde iki hafta sonra denicem bak lezzetli degilse sorarim ama sana fos ;)

09.09.2009 13:31

@aydan
Dünyadaki tüm BigMaclari: Bir porsiyon kokorece, ya da Iskembe corbasina, ya da nami deger Adanali - sirdanci Kemalin yaptigi ve saat 21:den evvel satmadigi Sirdana degisirim. *Sirdan, Mumbar, Kirkkat, Kavurma, Incik, Ciger Shish, bunlarin hepsi sakatat( sakat at degil.:D) (Innereien)

Erkelere sesleniyom: evlenmeden evvel sorun hatununuza , yer mi öyle seyleri diye! ! Ben unutmusum..

*"Sirdan" -Yine koyunun midesi midir..pankreas-imidir nedir anlamam, yerim. Kasapliktan anlayan arkadaslar varsa yazsinlar bir zahmet.Görüntüsü biraz asinalik kazanana kadar ters gelebilir.
"Nan ayip be Ramazanda milletin aklina ne getirdin fos" demeden babaeskilim, tüyeyim ben iyisimi...

09.09.2009 13:48

@fos

hadi bakalim görücez sonucu bildiririm sana

10.09.2009 11:34

Zitat:

Zitat von fos (Beitrag 1984192)
@aydan
Dünyadaki tüm BigMaclari: Bir porsiyon kokorece, ya da Iskembe corbasina, ya da nami deger Adanali - sirdanci Kemalin yaptigi ve saat 21:den evvel satmadigi Sirdana degisirim. *Sirdan, Mumbar, Kirkkat, Kavurma, Incik, Ciger Shish, bunlarin hepsi sakatat( sakat at degil.:D) (Innereien)

Erkelere sesleniyom: evlenmeden evvel sorun hatununuza , yer mi öyle seyleri diye! ! Ben unutmusum..

*"Sirdan" -Yine koyunun midesi midir..pankreas-imidir nedir anlamam, yerim. Kasapliktan anlayan arkadaslar varsa yazsinlar bir zahmet.Görüntüsü biraz asinalik kazanana kadar ters gelebilir.
"Nan ayip be Ramazanda milletin aklina ne getirdin fos" demeden babaeskilim, tüyeyim ben iyisimi...

sayende henüz daha saat 12 bile olmamisken midem guruldamaya basladi. iftarin saat 20.00 sularinda oldugunu dikkate alirsak, bu ögleden sonrasinin benim icin cok cetin gececegi süphesizdir! :)

ps. evde buzlukta daha 7-8 porsiyonluk kokorec var, iyi fikir, aksama bi icabina bakiyim sunlarin! hatuna diyim baguette alsin lidl'dan, iyi gidiyo.. :)

10.09.2009 12:57

Selbst ich hab Kokorec bereits gegessen und es schmeckte wirklich gut.
In Ankara soll dieser Strassenkokorecverkäufer sogar sehr berühmt sein und er hatte ganz schön viele Gäste vertstreut am Strassenrand.
Aber ehrlich gesagt, soll es auch einmalig bleiben.
Die hatten mir zwar auf türkisch vorher versucht zu erklären woraus es gemacht wird aber so richtig verstanden hatte ich die wohl doch nicht, bis dann meine Schwester erklärte was es denn genau sei....
Komischerweise esse ich Iskembe obwohl ich weiss wovon es gemacht wird, sehr gerne!
Da gibt es einen Corba USTA der nur Iskembe macht und es wirklich lecker schmeckt..

13.09.2009 22:15

Türkiyede pansiyonlarin berbat oldugu dogrumu? Fazla kalacagim icin mutfakli birseyi tercih etmistim de.. Ama arkadasim razi degil, cok berbat oldugunu söyledi.
Turlari da ordan ayarlamayi düsünüyorum. Tatil bölgesinde sayilir.

14.09.2009 02:05

O zaman sende Pansiyonda kalir disarida yersin, olmazmi? Nasilsa türkiyede yemek ucuz :)

Noch eine Wochee dann bin ich endlich in Istanbull. Ich kann es kaum erwarten:)

14.09.2009 11:17

@fairy hazira dag dayanmaz derler :D - Istanbulda yagmur var. Burada kal sen bence.

*

http://www.pansiyonara.com/ Mis gibi pansiyonlar, butik otel ve moteller var.
iclerinde cok iyi den berbat'a kadar var. Sec begen kal.

14.09.2009 19:34

Nartik cok gec agbi aldik bir kere bileti :)

15.09.2009 08:43

Sag Salım Gıt Gel O Zaman. Venedıge Gıtmıs Gıbı Olursun Bırazcık..fena Degıl.

16.09.2009 00:34

Cok sagol. Nee :D
Trakya tarafina yagdi da wo ich hinfliege ist die Welt in Ordnung. Das Wetter ist immernoch so wie der Sommer in Deutschland. Von daher... Nichts kann mir meine Freude nehmen .D

16.09.2009 23:18

@fos
gercekten iyice tatlandirdin...gerci ben cok daha önce tatmak istedim su kokoreci amaaa nerde bulacagimki?? türkiyede antalyada falanda bulamam galiba...ve eskisehirdede galiba on yildir yasakmis:-(

16.09.2009 23:21

sahi suriyeye giden varmi burda hic? eger varsa biraz anlatirsa sevinirim.benim baktigim ucak biletleri 400euro altinda yok frankfurt-damaskus....onun altinda bilen varsa onada sevinirim.
hmm mutfagida cok lezzetliymis suriyenin...epey merak ettim.

17.09.2009 08:31

@eda: Adanaya ucup, oradan geze geze: Hatay(Antakya), Iskenderun, Gaziantep gibi, Suriyeye yakin yerlere gitmeni ve >Unesco Dünya Mutfak Mirasi< olacak kadar lezzetli, yerel :Et, Hamur ve Tatli dünyasiyla tanismani tavsiye ederim.Sonra oradan yine bir 'Abstecher'yapang Suriyeye yani.

17.09.2009 17:04

Zitat:

Zitat von fos (Beitrag 1985576)
@eda: Adanaya ucup, oradan geze geze: Hatay(Antakya), Iskenderun, Gaziantep gibi, Suriyeye yakin yerlere gitmeni ve >Unesco Dünya Mutfak Mirasi< olacak kadar lezzetli, yerel :Et, Hamur ve Tatli dünyasiyla tanismani tavsiye ederim.Sonra oradan yine bir 'Abstecher'yapang Suriyeye yani.

----------
hic gittinmi sen suriyeye? otobüsle gidiliyormu? hergünde kalkiyormu acaba...gaziantep mutfaginin ününü duydum.ah su son aylarda aldigim kilolar olmasa..ama olsun mutlaka tadmadan olmaz
sahi afyonun ekmek kadayifini almanyada satan yer varmi? birde üstü kaymakli.hmmm oh yanlis forumdayim galiba

17.09.2009 19:33

Eda07- Bir kez gittim. Sanirim 500 sene evvel , Reyhanli'dan "karsiya" bir girip - ciktiydik. Kebab yemeye. Duyanlar da diyecek ki, fosun akli fikri ..yemek ve icmekte./ eh ne desem bos..cünkü dogru

Suriye ye gitmek icin -Burayi tikla-
Ya da telefon ac: Has Turizm Adana: Her gün Antakyadan kalkis var.Hem Sam hem Halep seferleri. Has'taki abiler iydir.

Web sayfasina baktim, bellen ki sankim Continental Airways..

23.09.2009 16:37

ich freu mich auf türkisches Essen...Kebap cesitleri,izgara cesitleri oooo

19.10.2009 18:06

Nach Timbuktu!

mafusius 21.10.2009 22:13

nach italien...

wie auch letztes Jahr.
Artik türkiyeden biktim iyiki.
Türk milleti artik 50 senedir avrupada yasayrak daha avrupayi görmemistir.
Ancak her sene türkiye- almanya gider gelir ve bunun adinida "izin" koymustur.
o yüzden gecen sene aslinda türkiyede hotel olmayan sakin bir ev, yani "Freienhaus" tutmak istemistim. Malesef bunu türkiyede bulmak cok zor, cünkü sakin kendine ayit evler az.
Aber Hotels, in denen die Leute wie Vieher fast schon übereinander sitzen gibts jede Menge in der Türkei, Action, laute Musik bis in die Nacht, dass ist türkischer Urlaub...
O yüzden Italyada Toskana Cevresi deniz kenarinda hic bir komsusu bile olmayan bir ev tutum ve hayatimin en güzel ve rahat izinini gecirdim.
Wer wirklich Erholung, Kultur, bestes Essen, sauberste Strände und vor allem Ruhe sucht, ist in Italien sehr gut aufgehoben.
Italya beni yani hayran etti, ve italya dediysem yani venedige kadar deyil, biraz daha cizmeyi inin bakin arkadaslar...
Yakinda insallah birde ispanyaya gidip ve avrupanin artan ülkelerini görmek istiyorum...

mafusius

25.10.2009 00:40

nach Helgoland

schön frisch,lecker fisch

27.10.2009 18:54

Einmal Balkonien und zurück :(
Hoffe nächstes Jahr immer Sommer nach Spanien zu verreisen.
Mal schauen...

30.10.2009 12:33

Kapikule 3256 KM cisim geldiiii*

*muahahahahahaa

SugaHakan 11.11.2009 18:09

Evden ıse ısten Eve Amuna Goyyım

ot 19.04.2010 09:58

NATÜRLICH in die heimat!

für mich gibts nix schöneres:-)

19.04.2010 14:28

heute morgen erst gebucht ....gen Izmir :)

freu mich schon, war noch gar nicht dort #schäm

killingzoe 19.04.2010 17:04

Bodrum/Gümbet, hoffe mal das der Flugverkehr bis dahin funzt :)

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 17:08 Uhr.