Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Übersetzungswünsche (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=414)
-   -   dibistana kurdi (http://localhost/forum/showthread.php?t=9791)

Herrlichkeit 17.03.2013 18:24

dibistana kurdi

wer kann schon kurdisch und wer möchte kurdisch lernen?

19.03.2013 09:33

Ich

Also ich würde es schon gerne lernen, warum nicht. Ist doch doof, wenn ich in einem Bus sitze und die Leute unter sich kurdisch reden, das würde mich schon interessieren, was die so erzählen :))

Kannst du Kurdi? Welcher Dialekt ist denn das Hoch-Kurdisch?

Herrlichkeit 19.03.2013 16:46

Zitat:

Zitat von verda (Beitrag 2058141)
Also ich würde es schon gerne lernen, warum nicht. Ist doch doof, wenn ich in einem Bus sitze und die Leute unter sich kurdisch reden, das würde mich schon interessieren, was die so erzählen :))

Kannst du Kurdi? Welcher Dialekt ist denn das Hoch-Kurdisch?

ere, kurdi hinek dipeyivim.

in der türkei wird kurmanci gesprochen. ich glaub sowas wie hoch-kurdisch gibt es nicht :)
bei uns ist alles niederkurdisch ;)

19.03.2013 20:10

Dostum, mesela sen Irak Kürtcesi konusanlarla anlasabiliyormusun oder gibt es da ein unterschied?

Bizim is yerinde Gaziantepli bir arkadas vardi, sürekli Irakli Kürt arkadasimizla Kürtce halay cekiyorlardi :D
Tek ordan bir seyler hatirliyorum onun disinda bir sey bildigim yok...:)

the last time ve billy arkadaslarimiz Kürtce ögrenmek isteyeceklerdir, onlara ders ver bizde bir seyler ögrenmis oluruz :)

Herrlichkeit 20.03.2013 09:38

Zitat:

Zitat von Cakabeyy (Beitrag 2058174)
Dostum, mesela sen Irak Kürtcesi konusanlarla anlasabiliyormusun oder gibt es da ein unterschied?

Bizim is yerinde Gaziantepli bir arkadas vardi, sürekli Irakli Kürt arkadasimizla Kürtce halay cekiyorlardi :D
Tek ordan bir seyler hatirliyorum onun disinda bir sey bildigim yok...:)

the last time ve billy arkadaslarimiz Kürtce ögrenmek isteyeceklerdir, onlara ders ver bizde bir seyler ögrenmis oluruz :)

kuzey irakta hem kurmanci hemde sorani konusulur.
ben hakkari kürtcesini bile anlayamiyorum
kerkük kürtcesini hic anlayamiyorum.
yavas konusulunca anliyorum da, akici konusulunca cok zorlaniyorum.

lastos ve billy kürtlere nasil baktiklarini sen daha iyi biliyorsun.
onlarin savundugu konu: türk olmak bir ayricalikmis.

dostum bunlar ya akillanacak yada bu zihniyeti yok edecegiz.
sonra kardesligin dostlugun ne oldugunu bizden ögrenecekler.

seda75 22.03.2013 10:33

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058075)
wer kann schon kurdisch und wer möchte kurdisch lernen?

wie heisst" seni seviyorum"
auf kurdisch(zazaca)

Herrlichkeit 22.03.2013 13:00

Zitat:

Zitat von seda75 (Beitrag 2058314)
wie heisst" seni seviyorum"
auf kurdisch(zazaca)

ez te hezdikime ;)

seda75 22.03.2013 13:08

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058319)
ez te hezdikime ;)

Dankeschön...

Herrlichkeit 22.03.2013 13:12

Zitat:

Zitat von seda75 (Beitrag 2058322)
Dankeschön...

sehr gerne ;)

22.03.2013 23:12

Bi de bunun tercümesini yaparmisin?

Hele lele ez kurbaney leeeeelleyyy

Herrlichkeit 23.03.2013 12:17

lastosch her konuyu pislemeyi beceriyorsun.

keske baska becerilerinde olsaydi.

cahil insanlar resimlerle konusmaya calisir. bu resimlerden etkilenenlerde cahil kesimdir.

hicbir zaman egitimli kesime böyle hitap edemezsiniz ve hep ayni yerde kalacaksiniz.

arkadaslar burada sunuda belirtmek isterimki bu yalancinin sundugu resimdeki yazilanlarin hepsi yalandir.

malesef gerizekali insanlar her buldugu resme inanip sorgulamadan cogaltip halkin kafasini karistirmaya calisiyor.

23.03.2013 14:27

Cahiligimi bagisla, tahsilli kiro. Cehaletim sana siginirim. Ama tercüme dilegimi yerine getirmedin. Kürtce ne anlama geliyor bu sözler. Ve her dilde ne anlama geliyor? ;)

Herrlichkeit 23.03.2013 14:35

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2058449)
Cahiligimi bagisla, tahsilli kiro. Cehaletim sana siginirim. Ama tercüme dilegimi yerine getirmedin. Kürtce ne anlama geliyor bu sözler. Ve her dilde ne anlama geliyor? ;)

bagisliyorum lastosch, ben merhametliyimdir.

sen hala hakaret ederek konusmaya devam ediyorsun.

birkac yil önce "surada bir kürt var onu ...... yapacagim, baska yerde bir zaza var onuda ........ yapacagim" diyen serefsizlerin yola gelmesi beni sevindiriyor.

artik o laflari yapamiyor olman beni mest ediyor ;)

senin eski halin ile simdiki halin 180 derece dönmüslügünü gösteriyor, ama daha tamamlanmamis. seni biraz daha döndürüp adam edecegiz.

eyyy ahali görün bir insani 2 yilda nasil degistirdigimi, görün nasil hizaya getirdigimi.

23.03.2013 14:46

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058454)
bagisliyorum lastosch, ben merhametliyimdir.

sen hala hakaret ederek konusmaya devam ediyorsun.

birkac yil önce "surada bir kürt var onu ...... yapacagim, baska yerde bir zaza var onuda ........ yapacagim" diyen serefsizlerin yola gelmesi beni sevindiriyor.

artik o laflari yapamiyor olman beni mest ediyor ;)

senin eski halin ile simdiki halin 180 derece dönmüslügünü gösteriyor, ama daha tamamlanmamis. seni biraz daha döndürüp adam edecegiz.

eyyy ahali görün bir insani 2 yilda nasil degistirdigimi, görün nasil hizaya getirdigimi.

Eh tahsilli kiro agam, nerde senin su cok yetenek ve zeka birikimi isteyen tercümen? Cok laflamissin ama ama bir sey anladim :D Ne anlama geliyi bu sözler? :D

Herrlichkeit 23.03.2013 15:06

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2058461)
Eh tahsilli kiro agam, nerde senin su cok yetenek ve zeka birikimi isteyen tercümen? Cok laflamissin ama ama bir sey anladim :D Ne anlama geliyi bu sözler? :D

bir konuyu kirlettin birsey demedik,
baska konularida kirlettin yine birsey demedim
ama her konuya girip böyle pislik yapman senin ne kadar haksiz ve aciz oldugunu gösteriyor.

anlasilan kürtce ögrenmek konusu seni cok rahatsiz etti.
son iki gündür kiro kelimesini kullanarak hakaret ettiginde gözümden kacmadi.

böyle yaptikca bir gün senin gibi cahil bir kürt cikar ve senin yaptigini sana yapar.
ektigini bicersin lastoschum. ama bu ektiginin altindan kalkamayacaksin, istersen bütün chpni getir kalkamazsiniz.

23.03.2013 17:07

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058469)
bir konuyu kirlettin birsey demedik,
baska konularida kirlettin yine birsey demedim
ama her konuya girip böyle pislik yapman senin ne kadar haksiz ve aciz oldugunu gösteriyor.

anlasilan kürtce ögrenmek konusu seni cok rahatsiz etti.
son iki gündür kiro kelimesini kullanarak hakaret ettiginde gözümden kacmadi.

böyle yaptikca bir gün senin gibi cahil bir kürt cikar ve senin yaptigini sana yapar.
ektigini bicersin lastoschum. ama bu ektiginin altindan kalkamayacaksin, istersen bütün chpni getir kalkamazsiniz.

Bak tahsilli kiro, kiro her ne kadar Kürt kelimesini animsatsa da Kürt anlamina gelmiyor. Kiro demek, kirsal kesimin üstün bilgi sahibi, kültürlü, beyaz coraplariyla oturmasini kalkmasini bilen, cay corba icerken üfleyerek yani schlürfen yapip sonra edep kurallari geregi ellin tersiyiyla agzini biyigini silen, AKP secmenin %95'ini temsil eden üst tabakadir.. Anladin mi?

Herrlichkeit 23.03.2013 17:26

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2058477)
Bak tahsilli kiro, kiro her ne kadar Kürt kelimesini animsatsa da Kürt anlamina gelmiyor. Kiro demek, kirsal kesimin üstün bilgi sahibi, kültürlü, beyaz coraplariyla oturmasini kalkmasini bilen, cay corba icerken üfleyerek yani schlürfen yapip sonra edep kurallari geregi ellin tersiyiyla agzini biyigini silen, AKP secmenin %95'ini temsil eden üst tabakadir.. Anladin mi?

aptal olunur ama bu kadar aptal olunur mu acaba?

ben kiro kelimesi kürt anlamina geliyor demedim.

senin hangi amacla kullandigini kendin acikladin lastosch. buna almanlar 'eigentor' derler.
das ist der klassische "der freud'sche versprecher" ;)

bu konuda aciklik getirmek icin herkese sunu aciklamak istiyorum:
"kiro" kelimesinin asli "Cro Magnon"dan gelir bu ilkel insan bicimini tarif eder.
türkiye'de "kiro" kelimesi bir kisim cevrede dogu (kürt) insanlari kötülemek amacli kullanilan kelime.
bir baska kesimde kültürsüz seviyesiz insanlara "kiro" der.

"kiro" dendigi zaman adamina göre ne demek istedigini tartabilirsiniz, bazen bu serefsizler kendini aciga verip aslinda bir irki kötülemek icin bunu söylediklerini aciga vurur.

biz kardeslik ve baris icin caba harcarken böyle serefsizler zaman zaman bu barisi ve kardesligi bozmaya calisacak.

23.03.2013 18:29

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058480)
aptal olunur ama bu kadar aptal olunur mu acaba?

ben kiro kelimesi kürt anlamina geliyor demedim.

senin hangi amacla kullandigini kendin acikladin lastosch. buna almanlar 'eigentor' derler.
das ist der klassische "der freud'sche versprecher" ;)

bu konuda aciklik getirmek icin herkese sunu aciklamak istiyorum:
"kiro" kelimesinin asli "Cro Magnon"dan gelir bu ilkel insan bicimini tarif eder.
türkiye'de "kiro" kelimesi bir kisim cevrede dogu (kürt) insanlari kötülemek amacli kullanilan kelime.
bir baska kesimde kültürsüz seviyesiz insanlara "kiro" der.

"kiro" dendigi zaman adamina göre ne demek istedigini tartabilirsiniz, bazen bu serefsizler kendini aciga verip aslinda bir irki kötülemek icin bunu söylediklerini aciga vurur.

biz kardeslik ve baris icin caba harcarken böyle serefsizler zaman zaman bu barisi ve kardesligi bozmaya calisacak.

Tahsili kirom, sana bir sey söyleyim mi? Aramizda 10.000 fark fardir en azindan, bunu da her konuda. Ama gercek fark ne biliyormusun? Ich weiss zwar alles was ich sage, aber sage nicht immer alles was ich weiss. Du aber weisst gar nichts und laberst allen eine Frikadelle ans Bein :)

Herrlichkeit 23.03.2013 18:37

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2058487)
Tahsili kirom, sana bir sey söyleyim mi? Aramizda 10.000 fark fardir en azindan, bunu da her konuda. Ama gercek fark ne biliyormusun? Ich weiss zwar alles was ich sage, aber sage nicht immer alles was ich weiss. Du aber weisst gar nichts und laberst allen eine Frikadelle ans Bein :)

tabi tabi onun icin devamli cakiyorsun.

23.03.2013 22:17

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058490)
tabi tabi onun icin devamli cakiyorsun.

Velat $evata dile mine?
ez hoyna kec ula me?
Ez sonda bahi kaaallaaa mee?

Herrlichkeit 25.03.2013 17:04

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2058552)
Velat $evata dile mine?
ez hoyna kec ula me?
Ez sonda bahi kaaallaaa mee?

seni adam edecegim, evde ögrenemedigini burada ögretecegim.

bak eskisi gibi kürtlere küfür etmekten uzak duruyorsun.

25.03.2013 17:41

Benim milliyetcilik anlayisim böyle iste

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058642)
seni adam edecegim, evde ögrenemedigini burada ögretecegim.

bak eskisi gibi kürtlere küfür etmekten uzak duruyorsun.

Ben durduk bütün Kürtlere niye küfür ediyim ki? Bunu hic bir zaman yapmadim ve yapmam da. Benim Kürtlerle bir sorum yok, hatta Diyarbakir'da Cüneyt Arkin ile fazla uzaktanda degil, akraba olan bir bir kizla cikmisligim bile olmustu. Baba tarafi Diyarbakir'li.. Ama annesin Kirim Tatar'ligi yani bayagi baskin gelmis, Cüneyt Arkin'a benzeyen cok yani vardi.. Ancak ne kadar anne tarafina benzerse benzesin babasi bir Diyarbakir'li Kürt kökenli vatandasimiz... Ama bu ayri bir konu... Askla siyaseti karistirmayalim :D

Ben herseyden önce insanin insan olmasina deger veririm. Benim milliyetcilik anlayasimin gelenegi vardir aslanim.. Bak bir yanlisi daha düzeltiyim, hic bir zaman bütün bir camiayi ne severim ne de düsman kesilirim.. Benim sert tavirim, vatani ve milleti, sahsi cikarlari ugruna satanlarlardir.. Bir gemiyle kelle koltukta vatani icin canla basla mücadele edeni bas taci ederim, ama cocuklarini milletin parasiyla gemiler ve gemicikler alanlara da hicte bir hos gözle bakmam...

dörtnala gelip uzak asya'dan
akdenize bir kısrak başı gibi
uzanan bu memleket bizim.
bilekler kan içinde,
dişler kenetli, ayaklar çıplak
ve ipek bir halıya benzeyen toprak, bu cehennem, bu cennet bizim.
kapansın el kapıları, bir daha açılmasın, yok edin insanın insana kulluğunu,
bu davet bizim...yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,

bu hasret bizim...

Herrlichkeit 25.03.2013 17:53

bir kerede omurgali olup gercekleri söyleyemedin.

ben dönenleri ezmen affederim. hatani gördün ve döndün. bravo diyorum.

bir daha irkcilik yaparsan kulaklarini tavaya civilerim.

ps. vaybee nin iyi yanlarida var, evde ögrenemediklerini burada koskoca adamlara ögretiyorum.
bu egitimsizleride adam edecegim ama ne zaman? ;) ?

Herrlichkeit 25.03.2013 19:17

http://www.youtube.com/watch?v=XlJ1AkyVJ8k

26.03.2013 09:59

bazi zamanda susarak...

gökteki yildizlari saymak gerek....

:)

ot 26.03.2013 12:16

2inci evliligmi bi Kürt erkegiyle yapmış olan bı kadın olarak diyebilirim ki,Kürt erkekleri kesinlikle daha iyi eşlerdir..

Herrlichkeit 26.03.2013 12:22

Zitat:

Zitat von ot (Beitrag 2058723)
2inci evliligmi bi Kürt erkegiyle yapmış olan bı kadın olarak diyebilirim ki,Kürt erkekleri kesinlikle daha iyi eşlerdir..

iyi bir es irkiyla belli olmaz.
türkünde iyisi, kürdünde iyisi vardir.

ot 26.03.2013 12:26

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058728)
iyi bir es irkiyla belli olmaz.
türkünde iyisi, kürdünde iyisi vardir.

Ben aksini iddia etmedim ! Bende öyle ydi dedim!

ot 26.03.2013 12:38

@HERRLCHKEIT IRK derken,, önemli degilde,, müslümanlik sartdir..orda ayirim yaparim isde! cünkü islamda bunu emrediyor..inancli müslüman olan es secmeyi!

26.03.2013 12:46

sacma!

Zitat:

Zitat von ot (Beitrag 2058733)
@HERRLCHKEIT IRK derken,, önemli degilde,, müslümanlik sartdir..orda ayirim yaparim isde! cünkü islamda bunu emrediyor..inancli müslüman olan es secmeyi!

hayatimda karsilasdigim en GÜZEL ve en iyi INSAN ateist düsüncelerine/inancina sahip olandi!

bi takim türk insanlarimizin hiristiyanlarla evlilik kurdugunu muhakkak duymussundur?! birlikte sahip olduklari cocuklar ya ne oluyorlar?

ot 26.03.2013 12:51

Zitat:

Zitat von zerrecikler (Beitrag 2058736)
hayatimda karsilasdigim en GÜZEL ve en iyi INSAN ateist düsüncelerine/inancina sahip olandi!

bi takim türk insanlarimizin hiristiyanlarla evlilik kurdugunu muhakkak duymussundur?! birlikte sahip olduklari cocuklar ya ne oluyorlar?

TAMAM olabilir her dinden iyi insan cikabilir... ama benim inanclarima göre yanlis ve aykiri..isteyen istedigni yapabilir,,eyvalla! SACMA da degil ayrica, gayet mantikli ve hosgörülü..

26.03.2013 12:55

ikinci kez sacmalaman!

Zitat:

Zitat von ot (Beitrag 2058737)
TAMAM olabilir her dinden iyi insan cikabilir... ama benim inanclarima göre yanlis ve aykiri..isteyen istedigni yapabilir,,eyvalla! SACMA da degil ayrica, gayet mantikli ve hosgörülü..

bu düsncenin neresi mantikli ve hosgörülü? biraz daha detayli aciklamada bulunurmusun lütfen!

ot 26.03.2013 13:00

Zitat:

Zitat von zerrecikler (Beitrag 2058740)
bu düsncenin neresi mantikli ve hosgörülü? biraz daha detayli aciklamada bulunurmusun lütfen!

ben yeterince acikladim...anlamiyorsan detayli sor..

26.03.2013 13:05

sahte müslümanlara hic tahammül edemem!

Zitat:

Zitat von ot (Beitrag 2058742)
ben yeterince acikladim...anlamiyorsan detayli sor..

kusuruma bakma ama hic hic tahammül edemiyorum!!!

benim gözümde sergiledigin,ayrimcilikdan baska bir sey degil!!!

yüregin müsülüman olsun!!!

Herrlichkeit 26.03.2013 13:06

Zitat:

Zitat von ot (Beitrag 2058729)
Ben aksini iddia etmedim ! Bende öyle ydi dedim!

sen öyle demek istemissin ama "Kürt erkekleri kesinlikle daha iyi eşlerdir" dedin.

iyi, merhametli, saygili ve sevgili olan erkek/kadin iyi bir estir.

ot 26.03.2013 13:09

Zitat:

Zitat von zerrecikler (Beitrag 2058745)
kusuruma bakma ama hic hic tahammül edemiyorum!!!

benim gözümde sergiledigin,ayrimcilikdan baska bir sey degil!!!

yüregin müsülüman olsun!!!

VALLA senin tahammül edip etmemen önemli deyil beni anlamakda zorunda deyilsin..istediginde düsünebilirsin hakkimda..eyvalla! BU konuda herkes özgürdür..

ot 26.03.2013 13:10

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058746)
sen öyle demek istemissin ama "Kürt erkekleri kesinlikle daha iyi eşlerdir" dedin.

iyi, merhametli, saygili ve sevgili olan erkek/kadin iyi bir estir.

evet benim icin öylee!

Herrlichkeit 26.03.2013 13:11

ayrimcilik sadece irklari kapsamiyor, inanclarda ayrimcilik yanlistir.

osmanli altinda her türlü inanc yer bulmus ve rahat bir sekilde yasama sartlari saglamis bir toplumdan gelen insanlar olarak bunu göz önünde tutalim.

islam iyi, hiristiyanlik kötü dememiz bile yanlis olur.

inanani ile inanmayani insandir sonucta.

ve bizler yaradandan ötürü yaradilani sevenlerin torunlariyiz.

ot 26.03.2013 13:14

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2058749)
ayrimcilik sadece irklari kapsamiyor, inanclarda ayrimcilik yanlistir.

osmanli altinda her türlü inanc yer bulmus ve rahat bir sekilde yasama sartlari saglamis bir toplumdan gelen insanlar olarak bunu göz önünde tutalim.

islam iyi, hiristiyanlik kötü dememiz bile yanlis olur.

inanani ile inanmayani insandir sonucta.

ve bizler yaradandan ötürü yaradilani sevenlerin torunlariyiz.

BEN inanclarda ayrimcilik yaparim eyer es veya arkadas seciyorsam! CÜNKÜ inancli müslümAN olan benim fikrimi VE DÜSÜNCELERIMI paylasiyordur ve bana uyar..sorun yok!

26.03.2013 13:16

bu ücüncü sacma yorumun oldu!

Zitat:

Zitat von ot (Beitrag 2058747)
VALLA senin tahammül edip etmemen önemli deyil beni anlamakda zorunda deyilsin..istediginde düsünebilirsin hakkimda..eyvalla! BU konuda herkes özgürdür..

ben seni gayet iyi anladim.sen beni anlamadin! seciminde özgürsün tabi,bakis acin dogru olmadigini belirttim! yüce allahin adini agzina alirken,onun yüceligini unutuyorsun!!!

ot,simdi anladin mi? ;)

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 18:20 Uhr.