Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Aktuelles (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=390)
-   -   Allah niye yok !! (http://localhost/forum/showthread.php?t=12342)

WpumaC 22.07.2014 15:48

Das Fach Allgemeinbildung scheint bei einigen hier vorbeigelaufen zu sein...

Wir bestimmen das Schicksal über die, die leiden....

Ich sage da nur Kupfer!

22.07.2014 15:59

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2088915)
Atheist zu sein >>>
heißt unabhängig zu sein !

VS WIKIPEDIA

Atheismus (von altgriechisch ἄθεος átheos „ohne Gott“) bezeichnet im engeren Sinne die Überzeugung, dass es keinen Gott und keinerlei Götter gibt.

Es gibt halt Leute, die meinen alles besser zu Wissen als es in Literatur, Duden usw. steht.

22.07.2014 16:21

Allah calisan herkese verir. birileri öldürmek ister, onun icin cok calisirlar onlara verir. birileri yasatmak, toplumu gelistirmek ister calisirlar onlara verir.

mesela, dünyada cok insan vardir, kötülük yapmak ister ama üstüne düsmedigi icin kötü bile olsa pek kötülük yapamaz...

Israil'e bakiyorsunuz caliskan..yapmak istedikleri seyler üzerinde( öldürmek gibi) sürekli calisiyorlar..

Simdi ki Müslümanlar Yasatmak, öldürenlere engel olmak, kötülügü az seviyeye düsürmek icin fazla calismiyorlar. o yüzden böyle bir tablo var...
imtihandayiz, Allah her zor duruma düsen, her ölmeye yakin insani kurtarsa imtihan olan bizlere gerek kalmaz...
Allah yardim etmiyor sözüne de katilmiyorum...

Osman Bey nasil o kadar düsman icinden, Osmanli devletinin temelini insa etti?

1900'lü yillarda bir sürü Alim öldürülürken, Bediüzzaman'i nasil öldüremediler?
diyorlar ki, Rusyada esir düsmüs, ajan oldugu icin öldürülmemis...
Yahu bu adam Ömrü boyunca Türkiyede, hapislerde yasadi, Türkiyedeki Hükümet ona düsmandi, niye öldüremedi??????
Bediüzzaman ne diyor; Evet hakikî imanı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir!

"Bizim düşmanımız; cehalet, zaruret, ihtilaftır. Bu üç düşmana karşı sanat, marifet, ittifak silahıyla cihad edeceğiz." Bediüzzaman

Hakikatende büyük meydan okudu. Allah Islamiyete uyan bu Müslümanlara olmadik yerlerde inanilmaz yardimlarda bulundu.
Bediüzzamanin öldürülememesi buna büyük bir delildir!
Allah, milletin imani icin calisiyor, kardeslige, birlige, ilme cagiriyor, korkmuyor, diye onu 80 küsür sene yasatti...
O devrin güclerinin büyük tehlike olarak kabul ettigi seyleri yapan Bediüzzaman'in öldürülememesi, Risale i Nurlar'in yazilmasinin engellenememesini kimse bana izah edemez.
Allahin yardimindan baska bir sey degildir!
Diyeceksin ki, Bediüzzaman cok mu büyük seyler yapmistir? Küfrün belini kirdi!
Cok ilginc degil mi, tam da milletin imanini yok etmeye calisanlara en büyük zarari veren Bediüzzaman'i engelleyemediler!

Simdi herkes Osman Bey, Mevlana, Yunus Emre, Imam Gazali, Bediüzzaman gibi Müslümanlari örnek alsa Israilde, baskalarida bu kadar zulüm yapamaz...

Yunanlilarin Osmanlilar ve Demirtas Pasa hakkindaki söylediklerine bakalim;

'' Baskasi esir alsaydi, belki bizi öldürürdü. Bunlar ne bicim adamlar? Hem serbest birakiyorlar, hem de bize yiyecek ve para veriyorlar ''.

19 yüzyilda Yunanlilarin isyan etmesi üzerine Osmanli'dan oraya giden heyet sorar; '' Bakiniz, uzun zamandir beraber yasiyorduk, Simdi neden isyan ettiniz? yine beraber yasamaya devam edelim. Ne istiyorsunuz?

Onlar da; '' Demirtas Pasa gibi birini getirin, biz sizinle yine beraber yasariz '' derler.

Kalbin ayagiyla yürümek adli kitaptan okuyabilirsin.

bitti.

bu kadar imogdi, al sana ispat...

sorgulayan biriysen, bunlari arastir.

22.07.2014 17:20

Zitat:

Zitat von Horadim78 (Beitrag 2088917)
Zitat aus Wikipedia
__________________________________________________ __________________

Atheismus (von altgriechisch ἄθεος átheos „ohne Gott“) bezeichnet im engeren Sinne die Überzeugung, dass es keinen Gott und keinerlei Götter gibt. Zum Atheismus im weiteren Sinn werden bisweilen auch andere Abgrenzungen von einem Glauben an Gott gezählt, beispielsweise Ansichten, dass zur Existenz eines Gottes und von Göttern allgemein nichts gewusst werden kann (Agnostizismus).

__________________________________________________ _________________

An keinen Gott glauben bedeutet dann auch, keine Nachwirkungen für sein Handeln erwarten. Nirgend wo steht Unabhängigkeit ?????????????

Was für einer bist du denn, dass du nicht weist was Atheist sein bedeutet? In Wiki steht nirgend wo Unabhängig sein.

Was für eine Bildung hast du Überhaupt?

Also willst du im umkehrschluss sagen das gläubige menschen nur gute taten baben weil sie wissen das sie nach dem tot dafür bestraft werden?

nur weil man an einen gott nicht glaubt heisst es nicht das man ein schlechter mensch ist..

uno 22.07.2014 18:21

bilim,insanlarin meraklariyla gelismistir.bunun sonucunda,dünya ve doga ayrica tüm inanclar insanlar tarafindan sekillenmistir.kimine göre allah korkulandir, kimine göre ise iyilik dayanagi.

islamiyetin allahi insani iyilige iter.hani nasil cocukken oynadigimiz topun haci amcanin bahcesine kacmasinda patlak olarak geri dönmesinin verdigi öfkeye karsi yine cocukken kedi-köpege ya da benzer savunmasiz hayvanlara yaptigimiz bilincsiz iskencelerde bize "yapma yavrum, günah!" diye müdahale eden annelerimizce yani kisaca bu celiskiden anlamamiz gereken sey, hacinin sadist duygulari inacinin ötesinde,haci din önderi oldugunda dini kendince sekillendirir.bize savunmasiz bir hayvana eziyet etmememizi söyleyen anne ise dini ve allahi günümüze daha saglikli tasirir.

islamiyet de tipki komunizm gibi egemen inanc ve sistemlerin samar oglani olmustur."icine gir ve cürüt" mantigiyla hedef alinip günümüzde igrenilecek duruma getirtilmistir.

ateizm ise farkli cürütülüyor... beni en cok üzen ise bu.bunu biraz anlayacaginiz dilde anlatmaya calisicam size.Türkiye sinirlari icerisinde yasayan egemen inanc tarafindan "baski görmüs" farkli inanc grubuna dahil kisiler (alevi, ermeni, hristiyan, suryani, musevi) genelde ateist olarak kendilerini tanimlarlar ve sürekli egemenlerin mensubu oldugu dini bilincsiz bir sekilde yerler.Insanlar öldürülüyor ve allah niye yok diye isyan ediliyor böyle cocukca düsünme tarzi olamaz.Bakin, bilimi tetikleyen merakli insan allahi sorguluyor,sorgulamalari neticesinde yok oldugunu görüyor ancak daha önemli husus bilimsel anlamda allahin oldugunu ispatlayamayan insan bu sefer kendini kapitalizm tarafindan sekillendirilmis bilime köle olarak buluyor hani nasil onu insan yapan merak olgusu varya iste onunla birlikte diger tüm insani olgularini kaybediyor. Bu sefer yobaz olarak tanimladigi kisiden daha cani bir hal aliyor. O yüzden Allah'i degilde ona inan iyi insanlarin duygularini sömüren din tüccarlarini hedeflemek gerekiyor.

kisa bi özet yapiiim,benim de kafam karisti mk:
Bilimsel anlamda Allah yoktur,Allah beyinlerde ki korku imparatorlugudur ve kitleleri iyilige itmeyi hedefleyip yönetmeye calisir.Bazi insanlar ve kesimler tarafindan bu carpitilarak "kötü" bir hal almasina neden olmustur. Ortadoguda ki sicak ve kanli savas buna en güzel örnektir.

Ayrica, acliktan ya da baskidan ölen veya öldürülen insanlara allahin yardim etmesini beklemek ve yardim etmedigini görünce "Allah yok" demek büyük bir aptalliktir.Haksizligin karsisinda durabilecek olan Allah degil insanlardir.

22.07.2014 18:55

Kendini güzel ifade etmissin uno. Bunu demeden gecemeyecegim. Ancak icerik olarak senin yazdiklarina ben sahsen katilmiyorum. Bence Allah var, ve Allah'in kendini ispat etmek gibi bir geregi yok. Burda simdi ne mucizler diyarina gidecegim ne de kimseyi hikayeler ülkesine davet edecegim.
Sana bence düsünürlerin düsünürü olan ve 12 yasimda tanistigim Pir Sultan Abdal'in bir misrasini ekleyecegim. Sinifta kalma korkusuyla, Allah'tan yardim istemistim ve o gün evde bir kitap görmüstüm. Yasamiyla, sanatiyla ve siirleriyle Pir Sultan Abdal, dar agacinda bir gül idi kitabin adi.. Kur'an kursuna da gitmistim ama hoca denen o psikopat bana Allah'i sevdirtmedi tam tersine.. Neyse, o kitabi okuduktan sonra Allah'i aradim ve ve Allah'da bana kendini buldurdu. Bu bir kac günlük mesele degildi. Bu yillar süren bir serüven idi...

Sen Hakkı yabanda arama sakın
Kalbini pak eyle Hak sana yakın
Ademe (insana) hor bakma sözünü sakın
Cümlesin ademde buldum erenler....

Zitat:

Zitat von uno (Beitrag 2088934)
bilim,insanlarin meraklariyla gelismistir.bunun sonucunda,dünya ve doga ayrica tüm inanclar insanlar tarafindan sekillenmistir.kimine göre allah korkulandir, kimine göre ise iyilik dayanagi.

islamiyetin allahi insani iyilige iter.hani nasil cocukken oynadigimiz topun haci amcanin bahcesine kacmasinda patlak olarak geri dönmesinin verdigi öfkeye karsi yine cocukken kedi-köpege ya da benzer savunmasiz hayvanlara yaptigimiz bilincsiz iskencelerde bize "yapma yavrum, günah!" diye müdahale eden annelerimizce yani kisaca bu celiskiden anlamamiz gereken sey, hacinin sadist duygulari inacinin ötesinde,haci din önderi oldugunda dini kendince sekillendirir.bize savunmasiz bir hayvana eziyet etmememizi söyleyen anne ise dini ve allahi günümüze daha saglikli tasirir.

islamiyet de tipki komunizm gibi egemen inanc ve sistemlerin samar oglani olmustur."icine gir ve cürüt" mantigiyla hedef alinip günümüzde igrenilecek duruma getirtilmistir.

ateizm ise farkli cürütülüyor... beni en cok üzen ise bu.bunu biraz anlayacaginiz dilde anlatmaya calisicam size.Türkiye sinirlari icerisinde yasayan egemen inanc tarafindan "baski görmüs" farkli inanc grubuna dahil kisiler (alevi, ermeni, hristiyan, suryani, musevi) genelde ateist olarak kendilerini tanimlarlar ve sürekli egemenlerin mensubu oldugu dini bilincsiz bir sekilde yerler.Insanlar öldürülüyor ve allah niye yok diye isyan ediliyor böyle cocukca düsünme tarzi olamaz.Bakin, bilimi tetikleyen merakli insan allahi sorguluyor,sorgulamalari neticesinde yok oldugunu görüyor ancak daha önemli husus bilimsel anlamda allahin oldugunu ispatlayamayan insan bu sefer kendini kapitalizm tarafindan sekillendirilmis bilime köle olarak buluyor hani nasil onu insan yapan merak olgusu varya iste onunla birlikte diger tüm insani olgularini kaybediyor. Bu sefer yobaz olarak tanimladigi kisiden daha cani bir hal aliyor. O yüzden Allah'i degilde ona inan iyi insanlarin duygularini sömüren din tüccarlarini hedeflemek gerekiyor.

kisa bi özet yapiiim,benim de kafam karisti mk:
Bilimsel anlamda Allah yoktur,Allah beyinlerde ki korku imparatorlugudur ve kitleleri iyilige itmeyi hedefleyip yönetmeye calisir.Bazi insanlar ve kesimler tarafindan bu carpitilarak "kötü" bir hal almasina neden olmustur. Ortadoguda ki sicak ve kanli savas buna en güzel örnektir.

Ayrica, acliktan ya da baskidan ölen veya öldürülen insanlara allahin yardim etmesini beklemek ve yardim etmedigini görünce "Allah yok" demek büyük bir aptalliktir.Haksizligin karsisinda durabilecek olan Allah degil insanlardir.

timeraiser 22.07.2014 20:17

Inekler Allah derse, dinde var. Bakın ve kendiniz şahit olun:

https://www.youtube.com/watch?v=AhPGBuhIBLQ
'Allah Diye Bağıran İnek Mucizesi'

Başka nelere inanıyorsunuz? :D

Fakat herkez kendisi bilir tabi!

https://www.youtube.com/watch?v=eiJWCJc4Oec
Cyanide & Happiness - The Beard

22.07.2014 21:11

Zitat:

Zitat von timeraiser (Beitrag 2088945)
Inekler Allah derse, dinde var. Bakın ve kendiniz şahit olun:

https://www.youtube.com/watch?v=AhPGBuhIBLQ
'Allah Diye Bağıran İnek Mucizesi'

Başka nelere inanıyorsunuz? :D

Fakat herkez kendisi bilir tabi!

https://www.youtube.com/watch?v=eiJWCJc4Oec
Cyanide & Happiness - The Beard

Sen kendin inek oldugun icin, neden zavalli hayvanlara küfür ediyorsun ki?

22.07.2014 21:12

Zitat:

Zitat von WpumaC (Beitrag 2088921)
Das Fach Allgemeinbildung scheint bei einigen hier vorbeigelaufen zu sein...

Wir bestimmen das Schicksal über die, die leiden....

Ich sage da nur Kupfer!

Ja, beispielsweise an dir. Leider ist nicht nur die allgemeinbildung an dir vorbei gelaufen, sondern jede art von bildung.

22.07.2014 21:14

Zitat:

Zitat von Imogdi (Beitrag 2088920)
Horadim78 ...warst du überhaupt auf einer Schule ?

Selbes könnte man auch dich fragen.
Lange genug haben wir mitleid mit dir gehabt. Irgendwann ist gut.
Wie kannst du nur hilfe von jemandem erwarten, an den du nicht glaubst??

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 01:51 Uhr.