Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Aktuelles (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=390)
-   -   Güzel Ve Anlamlı Sözler! (http://localhost/forum/showthread.php?t=12123)

__CENK__ 30.05.2014 22:21

Güzel Ve Anlamlı Sözler!

Sevmeye layık olmayanı hatırlayarak değerli etme! Dönmek mi istiyor, bir şans daha verme. Unutma; sevgi yürekli olana yakışır.

__CENK__ 30.05.2014 22:29

Pardon!

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2085646)
Sevmeye layık olmayanı hatırlayarak değerli etme! Dönmek mi istiyor, bir şans daha verme. Unutma; sevgi yürekli olana yakışır.

BU söz Sems i Tebrizi ye ait!

__CENK__ 30.05.2014 22:31

Sems i Tebrizi!

Yaşarken anlayamadıkları değerleri, öldükten sonra anlamanın kimseye faydası yok. Sevdiğinizi dirileştirmenin
yolu, hayatın tazeliğinde itiraf ve ifade etmektir.

__CENK__ 30.05.2014 22:37

Sems i Tebrizi!

Kır kalemin ucunu. Bundan sonraki yolculuğumuz aşk yolculuğudur. Aşkı kalem yazmaz ki kitaplarda bulasın.

__CENK__ 30.05.2014 22:49

Sems i Tebrizi!

Kalp midir insana sev diyen yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek; Bi muma ateş olmak mı,Yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

__CENK__ 30.05.2014 22:53

Seyh Bedrettin!

İnsanlar Müslümanlıktan önce somut bir puta taparlardı, çağımızda ise hayali bir puta tapıyorlar. Belki bir gün Hak kendisini gösterirde Hak olarak ona taparlar.

__CENK__ 30.05.2014 23:02

Bertolt Brecht

İnsan, ancak onu düşünen hiç kimse kalmadığı zaman gerçekten ölür.

__CENK__ 30.05.2014 23:04

Bertolt Brecht!

Gerçeği bilmeyen sadece aptaldır. Fakat gerçeği bilen ve ona yalan diyen, suçludur, canidir.

__CENK__ 30.05.2014 23:15

S.Freud

Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirirseniz, ilk vazgeçeceği insan siz olursunuz.

Bil ki, önemli değildir kaç kez yenildiğin... Çünkü asıl önemli olan, kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin.

Garip değil mi? İnsan kötü bir şey yapacağını hissettiği zaman, mutlaka vicdanını susturacak bir sebep bulur.

Özgürlük medeniyetin insana bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü.

Sevginizi ihtimaller üzerine kurarsanız, İhanetlerle son bulur.

__CENK__ 30.05.2014 23:27

Socrates!

Felsefe, neleri bilmediğini bilmektir.

Haksızlığa uğramak, haksızlık yapmaktan iyidir.

__CENK__ 31.05.2014 00:23

Mevlana

Mecnun değiIim dost; Iakin çağırırsan çöIIere geIirim. Sana yaIan haIde geImem, topIarım özümü yaIın haIde geIirim. Kapıyı çaIdığında ‘kim o?’ dersen; ben oImam kapında sen oIur geIirim. Sen geI de yeter ki,yoIa yük oImam,yoI oIur geIirim.

1insanol 31.05.2014 00:36

*Haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandir

Hz Muhammed

*
"Haksizlik onunde egilmeyiniz ,cünkü hakkinizla beraber serefinizide kaybedersiniz"
HZ Ali

~Bildigim tek birsey var
oda hicbirsey bilmedigimdir
Sokrates

__CENK__ 31.05.2014 09:47

Che

Belki hiç birşey yolunda gitmedi Ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!

Eğer birgün beni başım eğik görürsen, Bil ki başım; yere düşmüş birini kaldırmak için eğilmiştir.

Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaller gerçek olabilir!

Bana güç veren zaferlerim değil,yaşamdaki yenilgilerimdir.

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun.

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Aslanlarn Sessiz Kaldığı Yerlerde, Kuşlar Kartallar Volta Atar; Ama Bilmezler ki Aslan O Sesszliği Bozarsa, Kıyamet Kopar.

__CENK__ 31.05.2014 09:53

Che

Dünyanın neresinde olursa olsun, Haksız yere birisinin suratına atılan tokadı Kendi suratında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe ederim.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar. Rüzgar ise kapitalisttir zayıf olanı yıkar .

Bir yalan, hangi amaç için söylenmiş olursa olsun, her zaman, en kötü gerçekten daha kötüdür.

__CENK__ 31.05.2014 10:52

Che

Gerçekçi olalım, imkansızı isteyelim.

31.05.2014 12:41

Aslinda bugün biraz ciddi ciddi konzentre olup bir calisma yapacaktim ama bu yazilarina cevap veriyim dedim.
Ademoglu Hakki göremez! Hakk ona kendini her daim yerde gösterir. görmesini bilene

Gelin kardas pirden ayak tutalim
Biz tutalim tutmayandan bize ne
Hakikati muhabbete katalim
Biz katalim katmayandan bize ne

Bizim dine yeni bir din demisler
Bir lokmayi kirk can ile yemisler
Erenler de dogru yolu komuslar
Biz gidelim gitmeyenden bize ne

Bizim yine evvel baharimizdan
Her demde çigrusur seherimizden
Alin ey sofular gevherimizden
Biz satariz satmayandan bize ne

Yine hak sendedir sen sana bakin
Kalbini pak eyle küfürden sakin
Biz niyaz kilalim can Hakk'a yakin
Biz kilalim kilmayandan bize ne

Pir Sultan Abdal'im ikrar güdelim
Biz bizi görelim eli n'edelim
Sinik gönülleri mamur edelim
Biz edelim etmeyenden bize ne

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2085652)
İnsanlar Müslümanlıktan önce somut bir puta taparlardı, çağımızda ise hayali bir puta tapıyorlar. Belki bir gün Hak kendisini gösterirde Hak olarak ona taparlar.

__CENK__ 01.06.2014 00:16

Mao

YoI ne kadar uzun oIursa oIsun iIk adım atıImaIıdır!

Herkes beyaz bir kagida yazi yazabilir,ama herkes o kagidi isleyemez!

__CENK__ 01.06.2014 10:47

Lenın

Bazen kartallar,tavuklardan alcakta ucabilir,ama tavuklar asla kartallarin yüksekligine erisemez!

1978salih 02.06.2014 12:51

:-)

İmanin iktidar olmadigi yerde seytan ihtilal yapar.

Günahtan kaçınmayan bilgin,meşale tutan bir kör gibidir.

Kişinin kıymeti dilinin altında ve kaleminin ucunda gizlidir. Onu söz ve yazı açığa vurur…

02.06.2014 15:19

Pisago derki...

YA SUSMAK, YA DA SUSKUNLUKTAN DAHA KIYMETLi BiR SÖZ SÖYLEMEK GEREKiR...

02.06.2014 15:39

Yasar Kemal

İnsan bir kere birine geç kalır, ve bir daha hiç kimse için acele etmez...

02.06.2014 15:42

Firdevsi

Akıllı bir adam, senin can düşmanın olsa bile, cahil dosttan iyidir...

02.06.2014 15:43

Şems-i Tebrizi

Ey İnsan kaf dağı kadar yüksekte olsanda, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma ...herşeyin bir hesabı var üzdüğün kadar üzülürsün...

02.06.2014 15:45

Şems-i Tebrizi

Otunu, suyunu bilmediğin gönüllerde koyun gütme! Yoksa, 'kaçırcağın keçilere' çobanlık yapamazsın ... :)

02.06.2014 15:47

Şems-i Tebrizi

Ey aşk! Seni senelerce yaban ellerde, hoyrat dillerde aradım. Oysa bendeymişin bilememişim. Oyalanmışım. Kalakalmışım...

02.06.2014 15:47

Şems-i Tebrizi

Güzel bir gülü, güzel bir geceyi, güzel bir dostu herkes ister. Önemli olan gülü dikeniyle, geceyi gizemiyle, dostu tüm derdiyle sevebilmektir...

02.06.2014 15:48

Şems-i Tebrizi

Yolun ucunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir. Sen sadece atacağın ilk adımı düşünmekle yükümlüsün. Gerisi zaten kendiliğinden gelir...

02.06.2014 16:09

Mevlana

Nasibinde varsa alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa bütün cihan önüne serilse sana ters...!!

__CENK__ 02.06.2014 22:14

:)

Zitat:

Zitat von iremsultan (Beitrag 2085730)
Otunu, suyunu bilmediğin gönüllerde koyun gütme! Yoksa, 'kaçırcağın keçilere' çobanlık yapamazsın ... :)

Ben bu sözü yazmistim ama?

__CENK__ 02.06.2014 22:15

Voltaire

Söylediklerini Kabul Etmeyebilirim; Ama Söyleme Hakkını Ölünceye Kadar Desteklerim. VOLTAİRE

__CENK__ 02.06.2014 22:22

Eflatun

Konuşma, İnsanın Aklını Kullanma Sanatıdır.

__CENK__ 02.06.2014 22:46

Voltaıre

Öfkeni aklınla yenemiyorsan, kendini insandan sayma.

__CENK__ 02.06.2014 22:55

Voltaıre

Sizi kimin yönettiğini görmek için kimi eleştirme hakkınızın bulunmadığına bakın.

Korkaklar, kendinden daha güçsüz olanlara güç gösterisinde bulunanlardır.

Kendi kendini değiştirmenin ne kadar güç olduğunu düşünürsen, başkalarını değiştirmeğe çalışmakta şansının ne kadar az olduğunu anlarsın.

Hangisi daha tehlikeli: fanatizm mi yoksa ateizm mi? Fanatizm kesinlikle birkaç bin daha tehlikeli; ateizm asla kanlı bir tutku vermez insana ancak fanatizm verir; ateizm suçun karşısındadır, fanatizm ise suçu işlemeye yönlendirir.

Hırs, bir sandalın yelkenini şişiren rüzgara benzer; fazlası gemiyi batırır, azı da gemiyi olduğu yerde tutar.

Kendisini başkalarının kurtarmasını bekleyen kişiler yalnızca kölelerdir.

02.06.2014 23:20

....

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2085738)
Ben bu sözü yazmistim ama?

Sen degil Sems yazmis o sözü bir kere :-D

__CENK__ 02.06.2014 23:22

:))))))))))

Zitat:

Zitat von iremsultan (Beitrag 2085744)
Sen degil Sems yazmis o sözü bir kere :-D

YAV BENDE ONU YAZDIM ZATEN,NIYE BENIM YAZDIGIMI BIR DAHA YAZDIN?:)))))))

__CENK__ 02.06.2014 23:28

Cıcero

Barış ile Kölelik arasında çok büyük fark vardır Barış huzur dolu bir özgürlüktür.Kölelik ise yanlız şavaşarak değil Ölümü bile göze alarak uzak tutulması gereken her türlü kötülüğün en kötüsüdür.

Hayat yokuşunu tırmanırken rastladığınız insanlara iyi davranın;inişte yine onlara rastlayacaksınız çünkü.

Bütün büyük işler, küçük başlangıçlarla olur.

Bir yerde yaşam varsa orada umut da vardır.

02.06.2014 23:41

Bazen en iyi seçim vazgeçmektir. Yola yine devam edersin. Ve hayat sana vazgeçtiklerinle değil, seçtiklerinle ilgilenme kararlılığını öğretir.

SevtapTuran 02.06.2014 23:47

KATRANI (teer) kaynatsam olurmu seker, cinsine ettigim cinsine ceker (anonim, köyümün sözü:)

02.06.2014 23:47

Arkamdan Konuşmanız Mühim Değil ,
Önemli Olan Kafamı Çevirdiğimde Hepinizin Susmuş Olması . . .

02.06.2014 23:52

..

Tek bir dostun olsun!
O, tabutunu da taşır, ağlar da...
Yeter ki, sırtını döndüğünde hesap yapmasın ...!

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 18:18 Uhr.