Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Gesellschaft & Soziales (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=398)
-   -   Kadından çalışıp para kazanması beklenmeli mi? (http://localhost/forum/showthread.php?t=9715)

06.03.2013 20:25

Kadından çalışıp para kazanması beklenmeli mi?

Hayat, rolleri dağıtmış. Allah iş bölümü yapmış. Erkek doğum yapamadığı gibi, kadından da çalışıp para kazanması beklenemez.
Evini geçindiremeyecek erkek, evlenmese daha iyi. Çünkü sonuçları kötü olur.
Kadın hem evde hem işte çalışacak. Olur mu böyle şey.
Kadının huyu ne kadar iyi olursa olsun, aşırı yorgunluk insanı isyana götürür. İslamiyet diyor ki, tutumlu olun. Geliriniz giderinize denk olsun.
Böyle yaparsanız kadınlar çalışmak zorunda kalmaz. İsrafa dağ dayanmaz. İsraf yüzünden gelir, gideri karşılamıyor. Bu şartlar içinde çalışan kadın, huzurlu değil huzursuzdur. Kadın çalışacaksa, onları daha iyi şartlarda nasıl çalıştırabiliriz? Bunu düşünmek lazım.

Hekimoglu Ismail

Billy73 07.03.2013 16:25

checker, du liebst die stadt wortülsen auch wie deinem schreiben entnehme...

08.03.2013 15:01

Erkek ailesini gecindirecek sorumlulugu üstlenmeli. Kadina calismayi yasaklamamali ama illa ki calisacaksin da dememeli. Yani bu secimi Kadina birakmali. Calisacak olan´da o, evde is yapacak olan da o. Cocuk olunca zaten en ay bir yil calisamaz Anne.

Su da varki calisan kadinlar duble yoruluyorlar. Disarida is, evde ev isi. Erkekler sadece disarida calisiyorlar. Eve gelince kadin kostur kostur yemek yapsin birde kocasi icin. Erkek iceride dinlenirken, kadin disaridan gelip birde yemek hazirliyor. Modern evliliklerde koca da bu haksizligi görüp karisina yardim ediyor. Hayat müsterektir felsefesini benimsemis olanlarda güzel yürüyor ama türklerde yine de nadir. Darisi tüm türk ciftlerin basina diyelim.

Herrlichkeit 08.03.2013 17:28

Zitat:

Zitat von Cakabeyy (Beitrag 2057098)
Hayat, rolleri dağıtmış. Allah iş bölümü yapmış. Erkek doğum yapamadığı gibi, kadından da çalışıp para kazanması beklenemez.
Evini geçindiremeyecek erkek, evlenmese daha iyi. Çünkü sonuçları kötü olur.
Kadın hem evde hem işte çalışacak. Olur mu böyle şey.
Kadının huyu ne kadar iyi olursa olsun, aşırı yorgunluk insanı isyana götürür. İslamiyet diyor ki, tutumlu olun. Geliriniz giderinize denk olsun.
Böyle yaparsanız kadınlar çalışmak zorunda kalmaz. İsrafa dağ dayanmaz. İsraf yüzünden gelir, gideri karşılamıyor. Bu şartlar içinde çalışan kadın, huzurlu değil huzursuzdur. Kadın çalışacaksa, onları daha iyi şartlarda nasıl çalıştırabiliriz? Bunu düşünmek lazım.

Hekimoglu Ismail

kapitalizmin oyunu...

zaten coluk cocuk sahibi olmak isteyen kadin secim yapmak zorundadir.
cocuk yapmak sadece dogurmakla bitmiyor.

ilk yillarinda yabanciya birakip ise gitmekmi veya kendi ellerinle büyütmek mi?
erken yasta ana okuluna verip yabancinin yaninda hayati ögrenmesini mi senden ögrenmesini mi?
okul caginda eve geldiginde hem sicak yemek hem bir sevkatli anne bulmasini mi veya bos ve soguk eve gelmesini mi istersin?
genclik caginda derdi oldugunda konusabilecek paylasabilecek birinin herdaim evde oldugunu bilmesi mi veya aksam eve geldiginde stresli gün gecirmis ve dinlemek istemeyen bir anne mi istersin?

erkekler is hayatinda basarili olmak zorunda ve ailesini rahat bir hayat saglamasi gerekiyor.
kadinlar ise yuvanin yuva olmasini ve cocuklara sefkatini göstermek zorunda.

ama her konuda oldugu gibi herkes hürdür. biz bu sekilde yasadikca daha mutlu, basarili ve huzurlu hayat sürdürürken, buna ters bakan kemalistler ayni hayatina devam etsin.

Billy73 08.03.2013 18:48

hassi lässt du deine kinder hauch hartgerecht von ninjas erziehen. ich finde auch dass das cool ist. man weiss allerdings nie wer sich drunter befindet. turkisch ninjaaaaa

08.03.2013 21:19

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057168)
Erkek ailesini gecindirecek sorumlulugu üstlenmeli. Kadina calismayi yasaklamamali ama illa ki calisacaksin da dememeli. Yani bu secimi Kadina birakmali. Calisacak olan´da o, evde is yapacak olan da o. Cocuk olunca zaten en ay bir yil calisamaz Anne.

Su da varki calisan kadinlar duble yoruluyorlar. Disarida is, evde ev isi. Erkekler sadece disarida calisiyorlar. Eve gelince kadin kostur kostur yemek yapsin birde kocasi icin. Erkek iceride dinlenirken, kadin disaridan gelip birde yemek hazirliyor. Modern evliliklerde koca da bu haksizligi görüp karisina yardim ediyor. Hayat müsterektir felsefesini benimsemis olanlarda güzel yürüyor ama türklerde yine de nadir. Darisi tüm türk ciftlerin basina diyelim.

Ben dinimize kafayi takmis cok adam gördüm, cogu eve gidince ne yapacaksin diye sorunca? yatip uyuyacagim diyor...gündüz yatacagina göre, yemegi o yapmayacak demektir...ama o felsefeyi Islamiyet'in önüye koymayida ihmal etmezler...
Zenginlerin coguna bakin, evde kari kocadan birisi calismasada evde hizmetciler var...demek ki Hizmetci olmasa bunlarin sonu kötü olur...

Baska bir örnek, mesela gayrimüslim yabancilar restorantdaki yemekleri begenirler onu anliyorum normaldir ama mesela Türklerin evinde bir yemek yedikleri zaman, anlatip dururlar cok güzel yemekler yapiyorsunuz diye. demek ki esleriyle beraber yemek yapan almanlarda, genel olarak avrupalilarda, yemegi basit yapip özen göstermeden yemek yapma var...yoksa, bizim siradan gördügümüz yemekleri neden bu kadar methedsinler?

Temizlikte de ayni, cogu yabanciya sorun Türklerin evi temiz derler, bize normal gelen onlara temiz geliyor, demek ki onlar ev temizliginide bastan savip, kirli bir evde yasam sürdürüyorlar...

Evin kirliligini, alelada basit tadi olmayan, belkide kirli elle yapilmis yemegi sorun etmeyenlerin zaten pek sorunuda olmaz...
Biz onlarin yedikleri yemeklere katlanabilirmiyiz? kirli bir eve katlanabilirmiyiz? hayir derseniz, bize uymaz derseniz, o zaman onlarin anlattigi medeniyet de bize uymamali..

Ama nedense o tür felsefeleri, Islamiyetin önüne gecirmeye calisiyorlar ve basariyorlarda...insanimiz onlarin söylediklerini daha cok ciddiye aliyorlar...

09.03.2013 14:30

Zitat:

Zitat von Cakabeyy (Beitrag 2057196)
Ben dinimize kafayi takmis cok adam gördüm, cogu eve gidince ne yapacaksin diye sorunca? yatip uyuyacagim diyor...gündüz yatacagina göre, yemegi o yapmayacak demektir...ama o felsefeyi Islamiyet'in önüye koymayida ihmal etmezler...
Zenginlerin coguna bakin, evde kari kocadan birisi calismasada evde hizmetciler var...demek ki Hizmetci olmasa bunlarin sonu kötü olur...

Baska bir örnek, mesela gayrimüslim yabancilar restorantdaki yemekleri begenirler onu anliyorum normaldir ama mesela Türklerin evinde bir yemek yedikleri zaman, anlatip dururlar cok güzel yemekler yapiyorsunuz diye. demek ki esleriyle beraber yemek yapan almanlarda, genel olarak avrupalilarda, yemegi basit yapip özen göstermeden yemek yapma var...yoksa, bizim siradan gördügümüz yemekleri neden bu kadar methedsinler?

Temizlikte de ayni, cogu yabanciya sorun Türklerin evi temiz derler, bize normal gelen onlara temiz geliyor, demek ki onlar ev temizliginide bastan savip, kirli bir evde yasam sürdürüyorlar...

Evin kirliligini, alelada basit tadi olmayan, belkide kirli elle yapilmis yemegi sorun etmeyenlerin zaten pek sorunuda olmaz...
Biz onlarin yedikleri yemeklere katlanabilirmiyiz? kirli bir eve katlanabilirmiyiz? hayir derseniz, bize uymaz derseniz, o zaman onlarin anlattigi medeniyet de bize uymamali..

Ama nedense o tür felsefeleri, Islamiyetin önüne gecirmeye calisiyorlar ve basariyorlarda...insanimiz onlarin söylediklerini daha cok ciddiye aliyorlar...

Evet bende cok gördüm dinimize kafayi takanlari. Asiri dinciler cok kafaya takiyorlar mesela. :-) Digerleri icin hersey normal geleneklere göre yürüyor.

Hizmetci olmasa kötü olur diye birsey yok. Adamlar zenginse calisiyorsa kendi hayatlarini hafifletmek icin yardimci tutuyorlar. Burda kötü olan hicbisey yok. Temizlige suna buna harcaycaklari vakti kendilerine harciyorlar, birlikte biseyler yapiyorlar. Ne güzel, keske bizimde böyle imkanimiz olsa. :D Hayati kolaylastiracak imkanlar varsa neden kullanilmasin?

Almanlarda kari koca yardimlassalar bile onlarda bizdeki gibi bir yemek kültürü yok maalesef. Bizim gibi cok vakit harcamiyorlar yemek yapmak icin. Hizli olsun karinlari doysun yeter. Sonra tabii türklerin evinde ya da baska biryerde görmemis gibi yiyorlar. -) Hic yemek secen alman görmedim. Die sind in der Hinsicht nicht so verwöhnt wie wir.

Evlerinin kirli olduguna katilmiyorum. Öyleside vardir böyleside. Bizim türk kadinlarinin hepside 30 yillik evli olduklari halde cok cesit cesit yemek yapmayi filan bilmiyorlar. Eskiden bende öyle saniyordum, herkes cok temizdir herkes asci gibi yemek yapar. Büyüdkce anladimki gözümüzde abarttigimiz gibi degil herkes. Yani biz en temiziyiz almanlarin evi kirli vs. Yok öyle bir masal. :)

Tüm bunlarin islamiyetle alakasi ne onu cözemedim. Biraz relax olsan Cakabey? :) Cok belli bir cercevede görüyorsun herseyi gibime geliyor.

Herrlichkeit 09.03.2013 14:58

ben dini konulari forumlarda tartisma taraftari degilim.

dünyevi konulari tartisalim ama dini real ortamlarda tartismak daha saglikli olacaktir.

bakin bu konular cok hassas konular. birileri cikip sünnilige saldiriyor, baskalari cikip alevilige saldiriyor, bir baskalarida tüm dinlere saldiriyor. onun icin dini bu konularda fazla karistirmadan sohbet edelim.

gelelim konumuza.

basarisiz erkekler niye basarili kadinlar pesinde dolasir?
ve bu basirili kadindan reddedildiginde niye benim zaten cok daha güzeli var ve saka yapmistim demek ihtiyaci duyar?

Billy73 09.03.2013 15:08

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2057292)
ben dini konulari forumlarda tartisma taraftari degilim.

dünyevi konulari tartisalim ama dini real ortamlarda tartismak daha saglikli olacaktir.

bakin bu konular cok hassas konular. birileri cikip sünnilige saldiriyor, baskalari cikip alevilige saldiriyor, bir baskalarida tüm dinlere saldiriyor. onun icin dini bu konularda fazla karistirmadan sohbet edelim.

gelelim konumuza.

basarisiz erkekler niye basarili kadinlar pesinde dolasir?
ve bu basirili kadindan reddedildiginde niye benim zaten cok daha güzeli var ve saka yapmistim demek ihtiyaci duyar?

ich stelle mir auch immer diese rhetorischen fragen beim spaziergang in wortülsen

09.03.2013 15:24

Bana o felsefeleri üstün gösterenler dinci degildi, akillari yerindeydi ama söyledikleri ile yaptiklari birbirlerine uymuyor...mesela adam Müslümanlari elestiriyor, hep eslerine is yaptiriyor diyor ama kendisi eve gidince uyuyor, demek ki esine yemek yaptiriyor....
yada hic yemek denilecek bir sey yemiyor...e sen basit bir yemek yiyorsan, Müslümanlari neden yemek meselesiyle vuruyorsun??? :D

O felsefeyi hizmetci sayesinde yürütüyorlar ama bizim standart yasayan insanimiz hizmetci tutmuyor onu kastediyorum (yoksa milletin hizmetci tutmasindan rahatsiz degilim)..ama hizmetci tutmayan insanimiz o felsefeyi daha cok önemsiyorlar....yani olaya gercekci bakmiyorlar, öyle yargiliyorlar...bunun neresi dogru?

Yemek, temizlik konularini ben bizzat Almanlardan duyuyorum, demek ki bunlar yemege zaman ayirmadan acele yapiyor, ev temizliginede önem vermiyorlar, evleri genelde kirli diye düsünüyorum...
bizim insanimiz ise onlarin felsefesini begeniyor. ama avrupalilar gibi bunlara önem vermeden yasasalar, begenmeleri icin bir sebep kalacak mi?
Hem yemege zaman ayirip güzel yemekler yapip, temizlige zaman ayirip, evi hep temiz tutup sonrada isyan etmeye gerek yok..
bu felsefeyi anlatanlar, bizim gibi zaman ayirarak yapsaydi, onlarda büyük ihtimal Sadece kadin yapacakti veya kavga edeceklerdi :D ben sadece bunu söylemeye calisiyorum, bu tür konularda gercekci olmamiz mühim..

Islamiyetle alakasi yok mu?
islamiyet herseyi kaplamis, mesela bugün ilim'in cok faydali oldugu yeni mi bulundu, 200 yil önce mi bulundu, hayir bu Islamiyet'in yayilmaya basladiginda ögrenildi...

Günümüzde cogumuz Peygamber'e cahil diyenlere bir sey demedik, O zaman herseyi kaplamis Islamiyeti konusanlara neden bir seyler deyip susturmaya calisiyoruz??

09.03.2013 17:58

Eine muss Arbeiten. Wer will denn eine nur dahim rumhockende Frau haben. Sie soll sogar in höheren Posten arbeiten. Meinetwegegen als Ärztin, Psyschologin, Anwältin etc.
An die Herren der Schöpfung. Sucht euch intelligente Frauen aus. Die Intelligenz eurer Nachkommen wird von vom weiblichen Geschlecht bestimmt. Es ist nicht nur wegen des Geldes. Wenn sie schwanger ist bleibt sie eh zu hause und kann nicht arbeiten... Das ist der ganze Grund für mich, warum ich so denke :D

Herrlichkeit 09.03.2013 18:41

davul bile dengi dengine calar

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2057341)
Eine muss Arbeiten. Wer will denn eine nur dahim rumhockende Frau haben. Sie soll sogar in höheren Posten arbeiten. Meinetwegegen als Ärztin, Psyschologin, Anwältin etc.
An die Herren der Schöpfung. Sucht euch intelligente Frauen aus. Die Intelligenz eurer Nachkommen wird von vom weiblichen Geschlecht bestimmt. Es ist nicht nur wegen des Geldes. Wenn sie schwanger ist bleibt sie eh zu hause und kann nicht arbeiten... Das ist der ganze Grund für mich, warum ich so denke :D

Viel wichtiger ist doch die Frage:
Welche Ärztin, Psychologin oder Anwältin möchte einen ungebildeten, einen ohne Diplom und einen der noch nichtmal eine Ausbildung hat???

Weshalb du so denkst liegt auf der Hand.
Lastoş such dir einen Weg wie du dich selber über die Runden bringst ehe du eine Frau in den Unglück treibst.

Deine dumme Anmache hier im Forum ist ja heute kläglich gescheitert :D
Denk nicht dass intelligente Frauen auf so plumpe Anmachen reinfallen. Gib dir mehr Mühe ;)

Billy73 09.03.2013 19:12

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2057341)

da fällt mir collonel jessep von "eine frage der ehre" ein: wenn sie keine übergebene flachgelegt haben, dann mein freund haben sie das beste verpasst, was das leben zu bieten hat.

09.03.2013 22:37

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2057353)
Viel wichtiger ist doch die Frage:
Welche Ärztin, Psychologin oder Anwältin möchte einen ungebildeten, einen ohne Diplom und einen der noch nichtmal eine Ausbildung hat???

Weshalb du so denkst liegt auf der Hand.
Lastoş such dir einen Weg wie du dich selber über die Runden bringst ehe du eine Frau in den Unglück treibst.

Deine dumme Anmache hier im Forum ist ja heute kläglich gescheitert :D
Denk nicht dass intelligente Frauen auf so plumpe Anmachen reinfallen. Gib dir mehr Mühe ;)

Also über diese Frage habe ich nie nachgedacht, weil sie sich mir konkret nie gestellt hat.
Mir laufen nur solche Frauen über den Weg... Aber das sind neue Pfade für dich :)

Aber gehe nicht zu weit auf diesen Pfaden, sonst verirrst du dich und landest mitten in mein Revier und es käme zu einer Begegnung zwischen uns beiden. Dann nämlich müsste ich dich vor allerwelt vorführen.
Wenn du es genau wissen willst können wir ja eine Wette eingehen. 10000 Frauen sage ich nur.. bis du eine abkriegst bin ich sogar womöglich bei 100.000 Frauen angelangt :D

Herrlichkeit 10.03.2013 11:58

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2057391)
Also über diese Frage habe ich nie nachgedacht, weil sie sich mir konkret nie gestellt hat.
Mir laufen nur solche Frauen über den Weg... Aber das sind neue Pfade für dich :)

Aber gehe nicht zu weit auf diesen Pfaden, sonst verirrst du dich und landest mitten in mein Revier und es käme zu einer Begegnung zwischen uns beiden. Dann nämlich müsste ich dich vor allerwelt vorführen.
Wenn du es genau wissen willst können wir ja eine Wette eingehen. 10000 Frauen sage ich nur.. bis du eine abkriegst bin ich sogar womöglich bei 100.000 Frauen angelangt :D

Aber sicher doch,
lastoş es wird alles gut....

Es würde mir schon reichen wenn du nicht gestern einen saftigen Korb bekommen hättest, welchen du dann auch noch sehr erbärmlich beantwortet hast.

Ich zitiere Tuv-Tuv: "Ich hab einen Prinz erwartet aber angetroffen hab ich eine Kröte. Vor dem 'Hallo' hab ich ihm gesagt dass ausser freundschaft nichts werden kann." auch damals hast du den korb nicht vertragen und musstest alles verdrehen woraufhin Tuv-Tuv dein ganzes leben hier publik gemacht hat und du verschwinden musstest :D

10.03.2013 12:12

Konu dagilmis yine. :-)

Also ich finde dass Männer es vertragen müssen, Körbe zu kriegen. :) Das ist halt so, Männer versuchen´s, Frauen erwidern diesen Versuch oder aber auch nicht. In der Türkei ist das völlig normal, gurur meselesi yapmaya gerek yok ki. Zaten olgun karakterli bir kiz´da "ben ona korb verdim" diye övünmez. Doga nin kanunu, Allahin emri bunlar... :) Yani büyütmeyin, relax :))

Herrlichkeit 10.03.2013 12:21

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057425)
Konu dagilmis yine. :-)

Also ich finde dass Männer es vertragen müssen, Körbe zu kriegen. :) Das ist halt so, Männer versuchen´s, Frauen erwidern diesen Versuch oder aber auch nicht. In der Türkei ist das völlig normal, gurur meselesi yapmaya gerek yok ki. Zaten olgun karakterli bir kiz´da "ben ona korb verdim" diye övünmez. Doga nin kanunu, Allahin emri bunlar... :) Yani büyütmeyin, relax :))

Evet konu dagildi bende bu meseleyi fazla büyütme taraftari degilim ama her firsatta ben her bayani ayarlarim diyen muhterem lastoş senin onu terslemeni nasil cevapladigini sende iyi biliyorsun.

daha sonra özür dilemek yerine rezaletini silip yok saymasi bence ne kadar aciz oldugunu ortaya koyuyor.

benim ama asil deginmek istedigim konu sudur: Egitimli ve kültürlü bayanlarin böyle egitimsiz ve meslek sahibi bile olamamis hayatinda daha calismanin ne oldugunu bilmeyen yaslanmis arkadaslardan korunmalari.

kendilerine hayri olmayan bu zaatlarin baska bayanlarin hayatlarini karartabilme ihtimali bile cok korkunc.

10.03.2013 12:35

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2057428)
Evet konu dagildi bende bu meseleyi fazla büyütme taraftari degilim ama her firsatta ben her bayani ayarlarim diyen muhterem lastoş senin onu terslemeni nasil cevapladigini sende iyi biliyorsun.

daha sonra özür dilemek yerine rezaletini silip yok saymasi bence ne kadar aciz oldugunu ortaya koyuyor.

benim ama asil deginmek istedigim konu sudur: Egitimli ve kültürlü bayanlarin böyle egitimsiz ve meslek sahibi bile olamamis hayatinda daha calismanin ne oldugunu bilmeyen yaslanmis arkadaslardan korunmalari.

kendilerine hayri olmayan bu zaatlarin baska bayanlarin hayatlarini karartabilme ihtimali bile cok korkunc.

Haklisin, ama egal..
Sagol, genel olarak koruyoruz bizde sükür öylesiyle karsilasmisligim yok. :)

Aber viele studierte Mädels haben z.B. Taxifahrer geheiratet. Da frag ich mich auch worin sie den Sinn der Bildung für sich sehen? Bildung heisst doch sich Wissen anzueignen, und mit dem Lebenspartner muss man doch über bestimmte Dinge auf Augenhöhe miteinander reden können... Ben anlamiyorum neden böyle hic secici davranmadiklarini...

Herrlichkeit 10.03.2013 12:44

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057429)
Haklisin, ama egal..
Sagol, genel olarak koruyoruz bizde sükür öylesiyle karsilasmisligim yok. :)

Aber viele studierte Mädels haben z.B. Taxifahrer geheiratet. Da frag ich mich auch worin sie den Sinn der Bildung für sich sehen? Bildung heisst doch sich Wissen anzueignen, und mit dem Lebenspartner muss man doch über bestimmte Dinge auf Augenhöhe miteinander reden können... Ben anlamiyorum neden böyle hic secici davranmadiklarini...

Bence kizlari kandiriliyorlar. Meistens sind diese taxifahrer auch noch superfaul und wollen sich von der frau aushalten lassen.

du darfst auch nicht vergessen dass viele tr männer in deutschland nicht studieren, es gibt auch viele die noch nichtmal eine ausbildung in der tasche haben.

auf 100 studierte frauen kommen 5 studierte tr-männer. manche frauen machen abstriche und nehmen sich halt einen der sie täuscht und ausnutzt.

aber ich kann mir nicht vorstellen dass so eine ehe glücklich sein kann.

du siehst doch hier auch spezies die selber nicht studiert, keine ausbildung und keinen richtigen job haben. aber verlangen nach ärztinnen, psychologinnen oder anwälten. da denk ich mir was hat der den an die pfanne bekommen ;)

10.03.2013 13:07

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2057431)
Bence kizlari kandiriliyorlar. Meistens sind diese taxifahrer auch noch superfaul und wollen sich von der frau aushalten lassen.

du darfst auch nicht vergessen dass viele tr männer in deutschland nicht studieren, es gibt auch viele die noch nichtmal eine ausbildung in der tasche haben.

auf 100 studierte frauen kommen 5 studierte tr-männer. manche frauen machen abstriche und nehmen sich halt einen der sie täuscht und ausnutzt.

aber ich kann mir nicht vorstellen dass so eine ehe glücklich sein kann.

du siehst doch hier auch spezies die selber nicht studiert, keine ausbildung und keinen richtigen job haben. aber verlangen nach ärztinnen, psychologinnen oder anwälten. da denk ich mir was hat der den an die pfanne bekommen ;)

Ja leider weiss ich es, das ist ja der größte Kritikpunkt an den türk. Männern. Kein Wunder dass viele türk. Mädels Deutsche heiraten.

Hahhaha. Hic asagida konmuyorlar desene. Ne diyeyim, davul bile dengi dengine demis atalarimiz. O kizlar gayet mutlu görünüyorlar. Die Männer arbeiten Tag und Nacht für Sie und sie können in Ruhe studieren. :) Mussten nicht mal für Studiengebühren arbeiten. Aushalten olayini görmedim yani. Taxifahrer müssen ja nicht unbedingt einen schlechten Charakter haben, sie können durchaus gute Ehemänner sein, die ihre Familie ernähren. Das waren alles Liebesehen.

Ben sadece bilgi ve sohbet konusunda nasil anlastiklarina sasiriyorum ama belkide kendilerini egitmis kisilerdir. Ne diyor mevlana? "Diploma cahilligi alsa da eseklik baki kalir"... Die Studierten sind leider nicht die besseren Menschen..

Herrlichkeit 10.03.2013 13:20

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057436)
Ja leider weiss ich es, das ist ja der größte Kritikpunkt an den türk. Männern. Kein Wunder dass viele türk. Mädels Deutsche heiraten.

Hahhaha. Hic asagida konmuyorlar desene. Ne diyeyim, davul bile dengi dengine demis atalarimiz. O kizlar gayet mutlu görünüyorlar. Die Männer arbeiten Tag und Nacht für Sie und sie können in Ruhe studieren. :) Mussten nicht mal für Studiengebühren arbeiten. Aushalten olayini görmedim yani. Taxifahrer müssen ja nicht unbedingt einen schlechten Charakter haben, sie können durchaus gute Ehemänner sein, die ihre Familie ernähren. Das waren alles Liebesehen.

Ben sadece bilgi ve sohbet konusunda nasil anlastiklarina sasiriyorum ama belkide kendilerini egitmis kisilerdir. Ne diyor mevlana? "Diploma cahilligi alsa da eseklik baki kalir"... Die Studierten sind leider nicht die besseren Menschen..

Ask karin doyurmuyor.
ama karin doymasiylada bitmiyor ruhunu da doyurabilmesi lazim.

genelde egitimsizler kötü insan olmasada bir yerde kendilerini belli ediyorlar.

ne olacak bu kadinlarin hali? tamam okuyacaklar ama yanindaki adam onlarin seviyesinde olmayacak. is yemegine ciktiginda kocasini nasil yaninda götürebilecek.

yok ben bu tür iliskilere pek umutlu bakmiyorum ve cicim yillari gecince bu kadinlarin parasi bu erkeklere tatli gelecek.

ich kenne kein paar das länger als 10 jahre verheiratet ist wo der bildungsstand so unterschiedlich ist.

bak sana birsey daha söyliyeyim. bu okumamis ama ben seviyeliyim modunda olan tipler devamli ayni deyimleri, atasözlerini kullanarak kendilerini okumus olarak göstermeye calismasi belirgin oluyor.
genelde bir iki konuda tek tarafli birseyler okumuslardir, ama okuduklarini bile yarim okumusturki derine girdiginde aciga cikar.
argümanlari zayiftir, belge, kayanak nedir bilmezler. okudugunu yorumlama yerine baskalarinin yorumunu tekrarlayip onun arkasina siginirlar. kaliplasmis zihniyetleri oluyor. v.s.

Billy73 10.03.2013 15:00

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2057442)
Ask karin doyurmuyor.
ama karin doymasiylada bitmiyor ruhunu da doyurabilmesi lazim.

genelde egitimsizler kötü insan olmasada bir yerde kendilerini belli ediyorlar.

ne olacak bu kadinlarin hali? tamam okuyacaklar ama yanindaki adam onlarin seviyesinde olmayacak. is yemegine ciktiginda kocasini nasil yaninda götürebilecek.

yok ben bu tür iliskilere pek umutlu bakmiyorum ve cicim yillari gecince bu kadinlarin parasi bu erkeklere tatli gelecek.

ich kenne kein paar das länger als 10 jahre verheiratet ist wo der bildungsstand so unterschiedlich ist.

bak sana birsey daha söyliyeyim. bu okumamis ama ben seviyeliyim modunda olan tipler devamli ayni deyimleri, atasözlerini kullanarak kendilerini okumus olarak göstermeye calismasi belirgin oluyor.
genelde bir iki konuda tek tarafli birseyler okumuslardir, ama okuduklarini bile yarim okumusturki derine girdiginde aciga cikar.
argümanlari zayiftir, belge, kayanak nedir bilmezler. okudugunu yorumlama yerine baskalarinin yorumunu tekrarlayip onun arkasina siginirlar. kaliplasmis zihniyetleri oluyor. v.s.

come on azzi, egitimde karin doyurmuyor hele sosyolgi, psikoloji, literatur, gender studies okursan. taxiciler esas para getiriyor. übürleri kendini kandiriyor.

nerde o süperkizlar mint-dallarinda okuyan? islerine gelmiyor. -- kuaförlük daha cok hoslarina gidiyor ve saati 3 euroya calisiyorlar o da anca giysisine yetmez kaldiki kirasina.

kim kimden gecindigi belli. kimin oruspuluk yaptigi da belli. kadinlarin esas isi direkt ve indirekt oruspuluk istisnalar haben die regel.

schwedende görüyoruz nereye bu seyler gittigine. taylanta hucum ediyor erkekler. zaten hangi erkek kadinlarlan konusmaktan zevk alirki? fasa fiso kendimizi kandirmayalim. zaten erkekler okumus kadini istemiyor. okuduktan sonra 30 yaslarinda oluyor ozaman yasi zaten gecmis oluyor. cinde 27 den sonra yasi gecmis olarak görülüyor kadinlar ve evde kaliyorlar. burdada aynisi. okumus banane ben sipor sikisi yapmak istiyorum. yine sex and the city, shades of grey, gibi igrenc seyleri sevecekler.

kendimizi kandirmayalim

Herrlichkeit 10.03.2013 16:12

Zitat:

Zitat von Billy73 (Beitrag 2057454)
come on azzi, egitimde karin doyurmuyor hele sosyolgi, psikoloji, literatur, gender studies okursan. taxiciler esas para getiriyor. übürleri kendini kandiriyor.

nerde o süperkizlar mint-dallarinda okuyan? islerine gelmiyor. -- kuaförlük daha cok hoslarina gidiyor ve saati 3 euroya calisiyorlar o da anca giysisine yetmez kaldiki kirasina.

kim kimden gecindigi belli. kimin oruspuluk yaptigi da belli. kadinlarin esas isi direkt ve indirekt oruspuluk istisnalar haben die regel.

schwedende görüyoruz nereye bu seyler gittigine. taylanta hucum ediyor erkekler. zaten hangi erkek kadinlarlan konusmaktan zevk alirki? fasa fiso kendimizi kandirmayalim. zaten erkekler okumus kadini istemiyor. okuduktan sonra 30 yaslarinda oluyor ozaman yasi zaten gecmis oluyor. cinde 27 den sonra yasi gecmis olarak görülüyor kadinlar ve evde kaliyorlar. burdada aynisi. okumus banane ben sipor sikisi yapmak istiyorum. yine sex and the city, shades of grey, gibi igrenc seyleri sevecekler.

kendimizi kandirmayalim

eksiklerinizi savunacaginiza eksiklerinizi tamamlayin.

bak buradaki bir bayan lastoşu reddedince nasil deli danaya dönüp o bayana hakaret edici yazdi.
cahil lastoş cevaplari anlamadigi icin hala davetlerle kandiracagini zannedip üsteleyince bayan anlamiyormusun deyip yine acikca red etti.

lastoşumuz yine sanalda burnunu sürttü... ve yillar gecsede yine ayni cevaplari alacaktir bu.
7sinde nasil buralarda terslendiyse dün yine ayni sekilde terslendi ve 77sinde yine ayni kalacak.

egitim ruhunu doyurur
egitim karninida doyurur

ama egitim görmemisler bunu anlamiyor, anlamadigi icinde egitimsizle egitimli uyusmuyor.
dengi dengine olacak ;)

Billy73 10.03.2013 16:39

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2057467)
eksiklerinizi savunacaginiza eksiklerinizi tamamlayin.

bak buradaki bir bayan lastoşu reddedince nasil deli danaya dönüp o bayana hakaret edici yazdi.
cahil lastoş cevaplari anlamadigi icin hala davetlerle kandiracagini zannedip üsteleyince bayan anlamiyormusun deyip yine acikca red etti.

lastoşumuz yine sanalda burnunu sürttü... ve yillar gecsede yine ayni cevaplari alacaktir bu.
7sinde nasil buralarda terslendiyse dün yine ayni sekilde terslendi ve 77sinde yine ayni kalacak.

egitim ruhunu doyurur
egitim karninida doyurur

ama egitim görmemisler bunu anlamiyor, anlamadigi icinde egitimsizle egitimli uyusmuyor.
dengi dengine olacak ;)

sende wortülsende zaman gecirmisin gibi görünüyorsun. takmisin kafayi levosa.

bis felsefe yapiyoruz sen kahveye takiliyorsun. dedikodu yapmayalim.

10.03.2013 18:56

Hah aynen ondan: Ruhunu doyurmali.

Billy seni anlamak zor. Hem 30 yasinda nereye gec kaliniyor? Evlenmeye mi? Neden? :-)

10.03.2013 19:27

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2057419)
Aber sicher doch,
lastoş es wird alles gut....

Es würde mir schon reichen wenn du nicht gestern einen saftigen Korb bekommen hättest, welchen du dann auch noch sehr erbärmlich beantwortet hast.

Ich zitiere Tuv-Tuv: "Ich hab einen Prinz erwartet aber angetroffen hab ich eine Kröte. Vor dem 'Hallo' hab ich ihm gesagt dass ausser freundschaft nichts werden kann." auch damals hast du den korb nicht vertragen und musstest alles verdrehen woraufhin Tuv-Tuv dein ganzes leben hier publik gemacht hat und du verschwinden musstest :D

Wenn ich mir so ansehe, aus welchem Seilchen mir meine lieben Freunde einen Strick drehen möchten, dann fühle ich nach was die grosse Persönlichkeit Atatürk empfunden hatte:"Ben düsmanlarima gösterdigim merhameti düsmanlarim bana göstermezdi"

Weisst du warum ich dir antworte. Weil diese Geschichte die du hier zitiert hast, genau deine Lage wiedergibt. Ich prahle nie rum, sondern lasse Tatsachen für mich sprechen. Du aber hast unterbewusst die Gedanken der Frauen, die du im Internet, wo denn sonst? Zu einem Treffen mit Lüg' und Betrug überredet hast, so aufgefasst wie die Geschichte...

Ich erzähle dir mal wie es bei mir ist.. Die Frauen bekommen alle ein breites Grinsen, ihre Augen werden riesengross und funkeln mit der Mittagsonne um die Wette. In ihren Körpern werden Glückshormone ohne Ende produziert... Genau das Gegenteil von dem was passiert, wenn sie deinen Anblick ertragen müssen :D

Ich hab als Modell gearbeitet und zwar für eines der grössten Werbeagenturen im Auftrag wiederum für einen der grössten Jeanshersteller überhaupt... Rein oberflächlich behaupte ich einfach mal, dass nur Kivanc Tatlitug und Mert Öcal es mit mir aufnehmen können. Ansonsten, dieser Typ den ich eben in der Home-seite von Vaybee sah, Burak Özcivit, Kenan Imirzalioglu, Tarkan und Co. können's nicht mal mit dem schwarzen unter meinen Fingernägeln aufnehmen. Geschweige es mit mir direkt.. Weiss du was der Unterschied zwischen uns beiden ist. Mir pfeifen die Frauen sogar in Anwesenheit ihrer Freunde und Männer hinterher und auf dich kurbaga pörtkek gözlü pfeifen sie :D

Du bist der klassiche Namert wie im Bilderbuch weisst du dass :D Aber mach dir keine Hoffnungen, Allah wird dir keine Chance geben dich über mich zu erheben. Er wird dich immer klein halten wie du es auch verdienst...

Herrlichkeit 11.03.2013 09:04

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057479)
Hah aynen ondan: Ruhunu doyurmali.

Billy seni anlamak zor. Hem 30 yasinda nereye gec kaliniyor? Evlenmeye mi? Neden? :-)

weshalb hast du einem der sich wie atatürk empfindet, der nicht prahlt, der tatsachen für sich sprechen lässt einen korb gegeben?

hattest nicht ein breites grinsen im gesicht, hattest du keine riesengrossen augen bei seinem anblick, haben deine augen nicht gefunkelt, hat dein körper keine glückshormone produziert?

was fällt dir ein jemanden der als model für die grösste werbeagentur und für den grössten jeanshersteller gearbeitet hat und der jeden anderen man in den schatten stellt und dem frauen in gegenwart ihrer ehemänner hinterherpfeifen abzuweisen???

was fällt dir ein jemandem der eine blonde wunderschöne junge ärztin hat eine abfuhr zu erteilen.

was fällt dir ein jemandem der nur mehrmals scherzhaft dich hefitgst angebaggert hat ernst zu nehmen????

ps. ich verstehe immer besser weshalb tuv-tuv über lastoş sagte: "der typ leidet an realitätsverzerrung."

11.03.2013 14:33

Ya millet abartmayalim. Saka mahiyetinde gelisigüzel söylenmis biseydi. Ciddi ciddi anmachen filan etmedi beni yani. Bosverelim bunlari kisisel kavgalari birakalim artik.

Ayrica Burak Özcivit falan Kivanctan daha yakisikli.:-)

Neyse herkes kendini güzel görürmüs :-) Dogruda olabilir ne diyelim? Allah her türlü mesut etsin :))

Herrlichkeit 11.03.2013 14:39

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057553)
Ya millet abartmayalim. Saka mahiyetinde gelisigüzel söylenmis biseydi. Ciddi ciddi anmachen filan etmedi beni yani. Bosverelim bunlari kisisel kavgalari birakalim artik.

Hic gitmeyecegim lasttimeLevo :-)

su günlerde ciddi bir iliskisi var. Kiz Türk standartlarina göre, kalburuün üstünün üstü. Uzun boylu ve uzun kirvircik saclari beline kadar. Yüzü ayin ondördü gibi parliyor.
Isa peygamberin bir sözü var, aldaktmak kafada baslar diye. Ben müstakbel esimle aldatmek icin ciddi bir iliskiye girmiyorum. O benim adin üstüne Dilek'yim. Hem kontes ve hem köylü kizi..
Ama bu kadar özelde yeter ama degil mi simdi

Firsati kacirdin.

tabi tabi bende ciddi olduguna inanmamistim :D

11.03.2013 15:02

Wie schreibt man eigentlich fett? :D

11.03.2013 15:04

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057553)

Ayrica Burak Özcivit falan Kivanctan daha yakisikli.:-)

Neyse herkes kendini güzel görürmüs :-) Dogruda olabilir ne diyelim? Allah her türlü mesut etsin :))

Güzelim isin orasi öylede mesele zaten sen degilsin. Sen olmasan baska bir sey üzerinden patlak verecekti bu is. Akacak kan damarda durmaz..
Aslinda mesele cok daha baska.. Üzerine alinma sen.
Bir keresinde yolda bir cocuk gördüm aslen Kirikkale Sulakyurt'lu, benim hemserim sayilir. Cocuk 18 yasinda idi ama Allah onu bi yakisikli yaratmis, o da yetmiyormus gibi icinin güzelligi de disina yansimis.. Aura mi diyelim, Ausstrahlung mi diyelim. Ne dersin de cocuk süper yakisikli, bir o kadar da mütevazi.. Ona söz verdim, evlenecegi kizi ona ben sececegim :D
Analar neler dogrur! Güzellik gelip gecici bir sey. Dünyada her seyin fani oldugu gibi oda fanidir. Ama bu pörtlek kurbaga gözlü ve Theo Waigl kasli durumu buaya getirdi. Jetzt ist der point of no return erreicht... Düsseldorf-Derendorf'un bütün kizlarini s....tim diye diye böyle harfi harfina aciklamada bulunmustu bu Puffgänger.. Bende ona boyunun ölcüsünü vermek istiyorum :D

11.03.2013 15:12

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057558)

Das geht so...

[ b ] texxt [/ b ]

aber ohne Leerzeilen zwischen den eckigen Klammern

Herrlichkeit 11.03.2013 15:14

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057558)

indem du [b]text text text[/b] schreibst

11.03.2013 15:19

Deneme mesaji.

Aa süper, vielen Dank Euch :).

Valla güzellik Allah vergisidir ama karakter insanin kendi elinde olan birsey. Güzelim/yakisikliyim diye elalemin kalbiyle oynamak yanlis birsey..Kim olursa olsun. Gün gelir devran döner, dünyada kirdigi kadar da kirilir insan. Herkes dünyada bir kirar, bir kirilir..istemeyerekte olsa. Isteyerek olunca kötü olunuyor iste. ;)

Herrlichkeit 11.03.2013 15:22

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057564)
Deneme mesaji.

Aa süper, vielen Dank Euch :).

iyi simdi konuya geri dönelim mi? :D

11.03.2013 15:27

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2057566)
iyi simdi konuya geri dönelim mi? :D

Konu Atatürkcü, CHP'li, cagdas demokrat birisinin AKP'li, cemaatci birisiyle kozlarini degismesi..
Yenen hem kendi kitlesini basariya ulastirmis oluyor, yenilen de kendi kitlesini maglubiyete..

Bu sirf bizim mücadelimiz degil bu cagdas medeni dünya ile geri kalmis neandertal hortlaklarinin dünyasinin savasi...

11.03.2013 15:28

Hahhah. Dönecek konu mu kaldi, simdide güzellik/yakisiklilik konusu cikti. :D Laf lafi aciyor diye buna derim ben. :p

Herrlichkeit 11.03.2013 15:30

Zitat:

Zitat von the_last_time (Beitrag 2057568)
Konu Atatürkcü, CHP'li, cagdas demokrat birisinin AKP'li, cemaatci birisiyle kozlarini degismesi..
Yenen hem kendi kitlesini basariya ulastirmis oluyor, yenilen de kendi kitlesini maglubiyete..

Bu sirf bizim mücadelimiz degil bu cagdas medeni dünya ile geri kalmis neandertal hortlaklarinin dünyasinin savasi...

tamamen siyirdin artik :D

Herrlichkeit 11.03.2013 15:32

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2057569)
Hahhah. Dönecek konu mu kaldi, simdide güzellik/yakisiklilik konusu cikti. :D Laf lafi aciyor diye buna derim ben. :p

ben derimki yazilanlara inanma, gördügünde tuv-tuv gibi sok olursun. bu sadece lastoş icin gecerli degil, digerleri icinde gecerlidir.

ama sunu belirteyim lastoş burada ilk reddedilmesini yasamadi. bu tariflerle kandirip sonra soke olan bayanlari unutmayalim lütfen :D

11.03.2013 15:33

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2057570)
tamamen siyirdin artik :D

Siyirmadim, sana erkekligin ne oldugunu, sözünün eri olmanin demek oldugunu ögretecegim :D
Anasinin avutamadigi, babasinin büyütemedigi ve simdi de topluma zararli olan bir sahisi adam etmek bana nasipmis!

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 22:12 Uhr.