Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Aktuelles (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=390)
-   -   Artık hiç tereddüt yok; Türkiye ‘Yeni bir süper güç olacak’ (http://localhost/forum/showthread.php?t=12035)

SevtapTuran 04.05.2014 23:22

Artık hiç tereddüt yok; Türkiye ‘Yeni bir süper güç olacak’

Yiğit BULUT » yigitbulut@stargazete.com

Ne olursa olsun, hedefimiz asla değişmez; Türkiye, 2023 BÜYÜK TÜRKİYE hedefine hızla ilerliyor ve bu yürüyüş durdurulamaz...

Sevgili dostlarım, çok uzun süreden beri “YENİ BİR SÜPER GÜÇ doğuyor” tezini detaylarıyla savunduğumda, bu ülkenin önünü kesmek isteyenler ve uzantıları, ellerindeki her türlü imkanlarla bana, bize ve bu gidişi görüp anlatmaya çalışan her sese, inanılmaz şekilde saldırdılar, saldırıyorlar ve itibarsızlaştırmak için ellerinden geleni yaptılar, yapıyorlar...

Sevgili dostlarım, bugün, bu yazıyı yazdığım tarihte çaresizler ve HER ŞEYİ HER ŞEKİLDE söyledikleri için artık söyleyebilecekleri tek bir kelime, inandırabilecekleri bir kitle bile yok... Son 11 yılda yaşananlar, gelinen nokta “Dik duruşun, gururun, onurun, ezilmeyişin, inanışın, hoşgörünün, olumlu olmanın” neler getirebileceğinin kanıtı... Bu ülke 2001 krizinde “Derwish’e ceket ilikleyip, Süleymaniye’de başına çuval geçen günlerden bugünlere geldi...Uzun lafın kısası; YENİ BİR SÜPER GÜÇ doğuyor, doğum sancıları oluyor ama sonuç olarak yeni olanın güzellikleri yaşanarak YENİ BÜYÜK CİHANŞÜMUL TÜRKİYE geliyor...

http://haber.stargazete.com/yazar/ar...ak/yazi-862889

SevtapTuran 04.05.2014 23:25

öylemi dersiniz? ve birde su konuda derin bilgisi olanlar yazsin: türkiyede milyonlarca degerinde petrollar varmis ama türkiyenin bu petrolleri cikarmasi yasakmis (lozan anlasmisi falan). kuzey irak öbür taraftan bu petrolleri cekerek satarmis. bu ne kadar gercek? ve lütfen sadece yazi yetmez, nereden bilgiyi aldiginizida yazarsaniz iyi olur.

1insanol 05.05.2014 00:43

Süper güc maddiyatla olunsa, amerikadan ne farkin olacak?

Insanlarini, manen ahlaken, ilmen ve madden süper yapabildiysan süper gücsün

Buda Süper bir egitimle Anayasayla olur.

SevtapTuran 05.05.2014 01:05

Zitat:

Zitat von 1insanol (Beitrag 2084144)
Süper güc maddiyatla olunsa, amerikadan ne farkin olacak?

Insanlarini, manen ahlaken, ilmen ve madden süper yapabildiysan süper gücsün

Buda Süper bir egitimle Anayasayla olur.

üzücü ama gercek: egitimin yoluda yine maddiyetten gitmiyormu?
hem maddi hem manevi zenginlik dilerim

bu gelisme tabi cok degerli degerlerimizide kaybettiriyor: dünyaca ünlü mutfagimiz ölüyor, yerini fastfood zincirleri aliyor, örf ve adetlerimizin yerini bati meraklisi, küpeli, tatoolu ne oldugu belirsiz bir gencler aliyor. hic ama hic bizim temiz, terbiyeli ve hatta avrupalilarin bile imrendigi gencler ölüyor artik vs vs

timeraiser 05.05.2014 01:26

Zitat:

Artık hiç tereddüt yok; Türkiye ‘Yeni bir süper güç olacak’
=> https://www.youtube.com/watch?v=nACr5oVTmkg :confused:

:D

__CENK__ 05.05.2014 11:32

Komedi filmi senaryosu olabilir bu konu:)
Insanoglu;icinde bulundugumuz seviyeye gelene kadar,cesitli ekonomik evreler atlatmistir...
Bunlar;
Ilkel komünal;Ilk caglarda,insan topluluklar halinde yasar ve genel olarak avcilikla ugrasir..Ilkel dönem iki ana baslikta kendini gösterir;Anaerkil ve Ataerkil...
Anaerkil dönemde;erkekler avcilikla ugrasir ve avlarini toplu yasadiklari magaralara getirip kadinlarin insiyatifine birakir;kadin anaerkil dönemde dogurganligindan, dolayi,bu topluluklar icinde ön plana cikar ve yönetir....Ataerkil dönemde ise;erkek avciligi daha ilerletip,zamanla gücünü daha iyi kullanacagi teknikler gelistirir....Ataerkil dönem,ayni zamanda kabileler arasi catismalari beraberinde getirince,catismalar ileri boyutlara tirmanir ve,savaslarda esir aldigi insanlari zorla calistirma yöntemi dogar...Artik her savasta yenilen,yenenin kölesi olur....
Köleci toplumlarda,insan topluluklari,binlerce yil esasta savas ve kölelestirme yöntemi ile kendi yasamini idame ettirir..Köleci toplumun yikimi;Trakyali SPARTAKUS´ün ortaya attigi özgürlük kavramiyla son bulmustur"HADI;GITIP ONLARA;NEFES ALAN HER CANLININ ÖZGÜR OLDUGUNU GÖSTERELIM"sloganiyla baslattigi köleci isyani;feodal toplumu ortaya cikarmistir...
Feodal toplumda insanlar,köleci toplumlardaki gibi köleler degildir,bir takim haklara sahiptirler,ama topraklari yoktur...Ana üretim bicimi tarim ve hayvancilik oldugu icin,büyük toprak sahiplerinin,topraklarini isleyerek yasamlarini idame ettirirler...Feodal toplum,ayni zamanda atölyeler araciligiyla üretim iliskilerine,yeni seyler katar..Bu atölyeler fabrikalara dönüsmeye basladiginda,Gelismesi önünde engel olan,Feodal düzeni yikmak zorundadir....
Feodal toplumun bagrinda,ortaya cikan kapitalistler;Burjuva demokratik devrimleri vasitasiyla,bu feodal düzeni ortadan kaldirirlar...Kapitalizm zamanla kendini gelistiri ve,eski topyekün sömürü bicimini,kismi sekilde yapmaya baslar...Sermaye ihraci ve yardim adi altinda,ekonomik olarak kendinden gücsüz olanlari,sömürüsü altina alir....Emperyalizm ortaya cikisi ile,burjuva demokratik devrimleri miyadini doldurmustur...
Türkiye,henüz kendi devrimini yapamadan emperyalist sermayenin,kusatmasi altina girmistir...Bu acidan Türkiye,yari feodal-komprador kapitalist bir ülkedir...Süper güc,bu haliyle bir rüya kendimizi kandirmayalim....Bu ülke cok sahtekar gördüde,bu yeni islamist koprodorlarini hic görmemisti:)

1insanol 05.05.2014 19:01

Zitat:

Zitat von SevtapTuran (Beitrag 2084145)
üzücü ama gercek: egitimin yoluda yine maddiyetten gitmiyormu?
hem maddi hem manevi zenginlik dilerim

bu gelisme tabi cok degerli degerlerimizide kaybettiriyor: dünyaca ünlü mutfagimiz ölüyor, yerini fastfood zincirleri aliyor, örf ve adetlerimizin yerini bati meraklisi, küpeli, tatoolu ne oldugu belirsiz bir gencler aliyor. hic ama hic bizim temiz, terbiyeli ve hatta avrupalilarin bile imrendigi gencler ölüyor artik vs vs

Bak sende eski degerlerimizin kayb olmasindan musdaripsin...Demek ki
Degerler maddeyle korunabilecek olsaydi simdilerde daha iyi korumamiz gerekirdi.zira eskiye göre refah seviyesi halkin ekonomisi baya iyi..Demek ki maddi kalkinma ruhi kalkinmayla ahlaki kalkinmayla paralel yürütülmese, madde perstler sehvet perestler cogalip manevi ahlaki degerlerden soyutlanip, Insana hizmet etmesi gereken maddeye insan hizmetkär oluyor.
Yani özne degil nesnelesiyor.
Nesnel topluluklar materyalistlesiyor, sömürgeci olup cikiyor.
Iste böyle süper gücün ne insanliga nede halka fazla bir katma deger vermesi beklenemez.

Ideal bir Süper devlet olmak icin ,Adil, anayasa gerekli.Yüz metre önünü zor gören insanlarin degil, Yaratanin buyruklari anayasa yapilirsa , sade ülkemizin degil dünya insanligini sömürüden, zulüm ve savaslardan adaletsizlikten kurtulmasi mümkündür

SevtapTuran 06.05.2014 18:00

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084149)
Komedi filmi senaryosu olabilir bu konu:)
Insanoglu;icinde bulundugumuz seviyeye gelene kadar,cesitli ekonomik evreler atlatmistir...
Bunlar;
Ilkel komünal;Ilk caglarda,insan topluluklar halinde yasar ve genel olarak avcilikla ugrasir..Ilkel dönem iki ana baslikta kendini gösterir;Anaerkil ve Ataerkil...
Anaerkil dönemde;erkekler avcilikla ugrasir ve avlarini toplu yasadiklari magaralara getirip kadinlarin insiyatifine birakir;kadin anaerkil dönemde dogurganligindan, dolayi,bu topluluklar icinde ön plana cikar ve yönetir....Ataerkil dönemde ise;erkek avciligi daha ilerletip,zamanla gücünü daha iyi kullanacagi teknikler gelistirir....Ataerkil dönem,ayni zamanda kabileler arasi catismalari beraberinde getirince,catismalar ileri boyutlara tirmanir ve,savaslarda esir aldigi insanlari zorla calistirma yöntemi dogar...Artik her savasta yenilen,yenenin kölesi olur....
Köleci toplumlarda,insan topluluklari,binlerce yil esasta savas ve kölelestirme yöntemi ile kendi yasamini idame ettirir..Köleci toplumun yikimi;Trakyali SPARTAKUS´ün ortaya attigi özgürlük kavramiyla son bulmustur"HADI;GITIP ONLARA;NEFES ALAN HER CANLININ ÖZGÜR OLDUGUNU GÖSTERELIM"sloganiyla baslattigi köleci isyani;feodal toplumu ortaya cikarmistir...
Feodal toplumda insanlar,köleci toplumlardaki gibi köleler degildir,bir takim haklara sahiptirler,ama topraklari yoktur...Ana üretim bicimi tarim ve hayvancilik oldugu icin,büyük toprak sahiplerinin,topraklarini isleyerek yasamlarini idame ettirirler...Feodal toplum,ayni zamanda atölyeler araciligiyla üretim iliskilerine,yeni seyler katar..Bu atölyeler fabrikalara dönüsmeye basladiginda,Gelismesi önünde engel olan,Feodal düzeni yikmak zorundadir....
Feodal toplumun bagrinda,ortaya cikan kapitalistler;Burjuva demokratik devrimleri vasitasiyla,bu feodal düzeni ortadan kaldirirlar...Kapitalizm zamanla kendini gelistiri ve,eski topyekün sömürü bicimini,kismi sekilde yapmaya baslar...Sermaye ihraci ve yardim adi altinda,ekonomik olarak kendinden gücsüz olanlari,sömürüsü altina alir....Emperyalizm ortaya cikisi ile,burjuva demokratik devrimleri miyadini doldurmustur...
Türkiye,henüz kendi devrimini yapamadan emperyalist sermayenin,kusatmasi altina girmistir...Bu acidan Türkiye,yari feodal-komprador kapitalist bir ülkedir...Süper güc,bu haliyle bir rüya kendimizi kandirmayalim....Bu ülke cok sahtekar gördüde,bu yeni islamist koprodorlarini hic görmemisti:)

bosyere korkmayin islamistlerden, enerji kaybi. süper güc (ama abd kadar degil) olmak icin türkiyede bütün imkanlar var birsey yok, oda insanlarin bu gücün ayaklarinin altinda oldugu. bunuda ögrendikten sonra tekrar güclü bir türkiye olacagina inaniyorum. süper güc..abd gibi olacagiina yalniz inanmiyorum. cünki cok beyin göcü var. abd ve daha güclü olabilmesi icin türkiye birde onlar gibi dünyada ne kadar zekali insanlar varsa ülkeye cekmesi gerek buda biraz zor gibi ama imkansiz degil

SevtapTuran 06.05.2014 20:05

Zitat:

Zitat von 1insanol (Beitrag 2084152)
Bak sende eski degerlerimizin kayb olmasindan musdaripsin...Demek ki
Degerler maddeyle korunabilecek olsaydi simdilerde daha iyi korumamiz gerekirdi.zira eskiye göre refah seviyesi halkin ekonomisi baya iyi..Demek ki maddi kalkinma ruhi kalkinmayla ahlaki kalkinmayla paralel yürütülmese, madde perstler sehvet perestler cogalip manevi ahlaki degerlerden soyutlanip, Insana hizmet etmesi gereken maddeye insan hizmetkär oluyor.
Yani özne degil nesnelesiyor.
Nesnel topluluklar materyalistlesiyor, sömürgeci olup cikiyor.
Iste böyle süper gücün ne insanliga nede halka fazla bir katma deger vermesi beklenemez.

Ideal bir Süper devlet olmak icin ,Adil, anayasa gerekli.Yüz metre önünü zor gören insanlarin degil, Yaratanin buyruklari anayasa yapilirsa , sade ülkemizin degil dünya insanligini sömürüden, zulüm ve savaslardan adaletsizlikten kurtulmasi mümkündür

bence bu bir subjektif bakis. genel olarak bakmak gerek birde.birde aksiyon reaksiyonu düsünmeliyiz. bazi yaptiklarimiz birileri icin dogru olmasada coklari icin belki dogru olabilir.

__CENK__ 06.05.2014 22:20

Simdi ben ne diyebilirim ki?
Kalkmislar burda boyali basinin agziyla konusuyorlar!Bu tip insanlara birsey anlatmak zor tabi?Cünkü onlar;iktidarda kim varsa onun pesinden gider ve onun yalanlarina inanir,kadana beygiri gibidir ve hep kisir döngüde döner......
Beyin göcü ne ya?
Türkiye kendine ait makinalar ürettide,millet sirf is olsun diye mi baska yerlere calismaya gitti?
Neyin göcü bu?Türkiye ne zaman demokratik devrimini tamamlayip,kapitalist sisteme gecti?
Bazi seyleri kulaktan dolma bilgilerle savunmak yerine,biraz inceleyin....
Islamist sahtekarlarin gercek yüzünü görün!
Türkiyede yabancilara satilmadik birsey kalmadi!
1 minut diye ahkam kesenler,cumhuriyetin varligindan beri israil ile en cok ticari anlasma yapanlardir!
Gercekleri görün diye diye dilimizde tüy bitti.....
Kisaca;Türk halkindan bir nane olmaz.......

turkogluturkiye 06.05.2014 23:11

Batinin kompleksli cocuklarinin dilinde doladigi sözler.Evrim devrim, cagdas, yoldas, sosyalizm kapitalizm, zart zurt... Milleti 1 asir bu laflarla uyutanlar 80 yilda bir WC kagitinin bile bulusuna imza atamadilar.Kapitalizm düsmani görünüp kapitalizmin öncü kuvvetleri gibi calistilar.
Sözün özü 80 yilda yapilamiyanlari, 10 yilda yarim islamcilar yapti
Siyonistlere ABD ye cobanlik etmeyen bir Türkiye var

Ideal olmasada gelecege ümit veriyorlar.
Buyüzden müstemleke ruhlu zavalillar kuduruyor.

__CENK__ 06.05.2014 23:36

Aptallik baki degil sanirdim,meger örümcek beyinlilerde baki imis?
Bir insanin;yazmasindan,konusmasindan ve tavrindan,o kisinin psikolojisini anlayabilirsiniz?
Islamci rasizm diye bir kavram doguyor artik,bir önceki asirda alman hegomanyasi altindaki Türk burjivasi,gördügü büyük dünya rüyasini,islamci sahtekarlar araciligiyla sürdürüyor....
Size arastirmaniz icin bir örnek;Amerika herhangi bir ülkeye müdahale ettiginde(ki özellikle türki cumhuriyetlerinde)mutlaka su üc kuvvet orda var;1 soroz,2 Gülen okullari,3 CIA ...
Bu organizasyonla kemirmeye baslayip,sonrada istedigi gibi degisiklik yapiyor....
Söyledim ama yine söyliycem,cünkü basma kalip zihniyetler hala anlamamis?Su ana kadar Israil le en cok ticari anlasma yapanlar bu islamci hükümet....
Söyledim ama yine söyliycem;Cumhuriyet tarihinden beri yapilan tüm yolsuzluklarin,3 mislini bu islamci rasistler gerceklestirmistir....
Donuna kadar soyulmus bir toplumun, tuvalet kagidi örnegi vermesi normal....
Sen körsen,sana gösterecek birsey yok bence,üc maymun heykelini al,aksama kadar onlarla calisma yürüt...
Sözde abd ye ve israile cobanlik yapmiyorlarmis?Günün fikrasi olabilir bu bence,Irak savsinda,amerika bombardiman ucaklarini nerden kaldirdi?
Füze savunma sistemlerini nerde kuruyor?Kimin askerinin kafasina cuval gecirdiler?
Irak savasinda Türkiye ne kadar para aldi amerikadan?
Siz anca iki üc cocugu kandirirsiniz!Sirtini amerikaya vermeyen hicbir hükümet türkiyede iktidarda kalamaz....

turkogluturkiye 07.05.2014 00:32

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084187)
Aptallik baki degil sanirdim,meger örümcek beyinlilerde baki imis?
Bir insanin;yazmasindan,konusmasindan ve tavrindan,o kisinin psikolojisini anlayabilirsiniz?
Islamci rasizm diye bir kavram doguyor artik,bir önceki asirda alman hegomanyasi altindaki Türk burjivasi,gördügü büyük dünya rüyasini,islamci sahtekarlar araciligiyla sürdürüyor....
Size arastirmaniz icin bir örnek;Amerika herhangi bir ülkeye müdahale ettiginde(ki özellikle türki cumhuriyetlerinde)mutlaka su üc kuvvet orda var;1 soroz,2 Gülen okullari,3 CIA ...
Bu organizasyonla kemirmeye baslayip,sonrada istedigi gibi degisiklik yapiyor....
Söyledim ama yine söyliycem,cünkü basma kalip zihniyetler hala anlamamis?Su ana kadar Israil le en cok ticari anlasma yapanlar bu islamci hükümet....
Söyledim ama yine söyliycem;Cumhuriyet tarihinden beri yapilan tüm yolsuzluklarin,3 mislini bu islamci rasistler gerceklestirmistir....
Donuna kadar soyulmus bir toplumun, tuvalet kagidi örnegi vermesi normal....
Sen körsen,sana gösterecek birsey yok bence,üc maymun heykelini al,aksama kadar onlarla calisma yürüt...
Sözde abd ye ve israile cobanlik yapmiyorlarmis?Günün fikrasi olabilir bu bence,Irak savsinda,amerika bombardiman ucaklarini nerden kaldirdi?
Füze savunma sistemlerini nerde kuruyor?Kimin askerinin kafasina cuval gecirdiler?
Irak savasinda Türkiye ne kadar para aldi amerikadan?
Siz anca iki üc cocugu kandirirsiniz!Sirtini amerikaya vermeyen hicbir hükümet türkiyede iktidarda kalamaz....

Neden kacamak oynuyorsun be zavali

Yaran varmis ki üzerine alindin

Ben hicbir hükümeti savunmuyorum

Ben hicbir beseri ideolojinin hovardaligini yapmiyorum

Sadece realiteden bahs ettim

Bu sisteminde bu sistemi kuranlarlarida elestiririm hatalarini aslanlar gibi yazarim.

Bu demek degildir ki , dogru yapilanlari ketm edecegim

Mevcut Hükümet kemalist sistem icinde kurulmus laik kavramlara bagli hükümettir

Hicbir zaman Islam partisiyizde demedi

Bu baglamda bunun yanlislarini kimse Islama mal edemez.

Icerisinde dindarlar olabilir

Bu gercegi degistirmez

Fakat agzinizi actinizmi islamci diye salyalariniz etrafi rahatsiz ediyor

ISLAM KIMSENIN INHISARINDA DEGIL
O YEGANE HAYAT NIZAMIDIR
CÜRÜMEYE YÜZ TUTMUS BATI EMPERYALIZMI ISLAMI TERÖRLE YAN YANA KOYARAK INSANLARI ISLAMDAN UZAK TUTMAYA CALISSADA BUNU ONLARIN YERLI KUKLARININDA YAPMASI TÜRKLUK ADINA YAPMASI, AHMAKLIGIN DEGILSA HAINLIGIN DANISKASIDIR

Be sömürgecilerin kuklalari !GENELE YAZIYORUM

Neden batida Hiristiyan partilerine hiristiyanci demiyorsunuz?
Dünyada insanlari en cok katl eden onlar oldugu halde ölüm makinalari onlarin oldugu halde hiristyanci musevici teröristler diyemiyorsunuz
Diyemezsiniz cünkü onlarin kuklasisiniz
Farkinda olarak veya olmayarak onlara hizmet ettiginizin farkinda bile degilsiniz

Neden ülkeyi 80 yildir batinin kuklasi sömürgesi yapan, Siyonis israili ilk taniyan kemalistleri kinayamiyorsunuz#

Neden

Türkiye 10 cente muhtacken, Basbakan cilintonun karsisinda elpence dururken

IMF ye dilenirken

Hastalar hastahene kapilardinda ölürken

Cenazeler hastahanelerde rehin kalirken

Yer yüzünde cinganelerle Türkler ayni gözle bakilirken gikiniz cikmiyordu

Milli gelir 240 milyar$
(840 Milyar cikincami havalariniz cikmaya basladi

Yok efendiler yok bu capulcular vatan millet diye diye Türkiye yi bugüne kadar sömürenlerin degirmenine su tasiyorlar

Iste Kemalist zangolar
Fetocu zangolar#
Mason biraderler= Bati emperyalizmi Siyonizm idealleri..

Artik sizin ayaklara deniz suyu vurdu

kendi zavali perisan halinizi görmeden milleti salakmi saniyorsunuz.Aynaya iyi bakin yüzeysel degil aradiginizi görebilirsiniz

Saygi saygi degerlere

1insanol 07.05.2014 01:16

Zitat:

Zitat von SevtapTuran (Beitrag 2084180)
bence bu bir subjektif bakis. genel olarak bakmak gerek birde.birde aksiyon reaksiyonu düsünmeliyiz. bazi yaptiklarimiz birileri icin dogru olmasada coklari icin belki dogru olabilir.

Haklisin insan kendini kücük görürsa kücük islerle mesgul olur.Süper gücleri gözümüzde fazla büyütmemeliyiz.fazla degil 2-3 yüz yil evvel bizler süper güctük...Hayat tekerrürden ibaret
Senin ve Türkoglutürkün yazdiklariniza katiliyorum
Objektif bir bakis acisi sergilediniz

Milliirade 07.05.2014 02:52

Türk Halki

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084182)
Simdi ben ne diyebilirim ki?
Kalkmislar burda boyali basinin agziyla konusuyorlar!Bu tip insanlara birsey anlatmak zor tabi?Cünkü onlar;iktidarda kim varsa onun pesinden gider ve onun yalanlarina inanir,kadana beygiri gibidir ve hep kisir döngüde döner......
Beyin göcü ne ya?
Türkiye kendine ait makinalar ürettide,millet sirf is olsun diye mi baska yerlere calismaya gitti?
Neyin göcü bu?Türkiye ne zaman demokratik devrimini tamamlayip,kapitalist sisteme gecti?
Bazi seyleri kulaktan dolma bilgilerle savunmak yerine,biraz inceleyin....
Islamist sahtekarlarin gercek yüzünü görün!
Türkiyede yabancilara satilmadik birsey kalmadi!
1 minut diye ahkam kesenler,cumhuriyetin varligindan beri israil ile en cok ticari anlasma yapanlardir!
Gercekleri görün diye diye dilimizde tüy bitti.....
Kisaca;Türk halkindan bir nane olmaz.......

Senin gibi soysuzuun 7 ceddini si ksin ermeni artigi kizibas :D

__CENK__ 07.05.2014 11:56

milli sapik

Zitat:

Zitat von Milliirade (Beitrag 2084191)
Senin gibi soysuzuun 7 ceddini si ksin ermeni artigi kizibas :D

Kuklasin anladik; insan bu kadar seviyesiz olurmu, bu eğer sensen olurmuş?

07.05.2014 22:34

Sence süper güc olmamiz gerekli mi?

Ben diyorum ki, biz Kültürümüzü yasayalim yeter, gerisi pek de önemli degil..

Insan serefiyle yasadimi, Atalarinin meziyetlerini tasidi mi büyük basari saglamis demektir, varsin Dünya onaylamasin...

Bize basit bir Ülke desinler, ne ehemniyeti var?

Fatih Sultan Mehmed Istanbul'u fethettiginde; cicekleri bana degil, Aksemseddin'e atin demis..

Ne güzel ki, Fatih kendi nefsini tatmin etmek icin fetih'i gerceklestirmeye calismamis...

Osman Gazi; '' Kuru cihangirlik davasinda degiliz '' demistir.

Sunguroglu, Memleketinde isminin duyuldugunu ögrenince beni övmesinler, bana özel muamele göstermesinler diye baska memlekete göcmüs...

onaylanmasakta olur ne oldugumuzdan biz emin olalim yeter...

__CENK__ 07.05.2014 23:13

Türkoglutürkiye kisisine cevap

Yaram var tabi,cünkü ben o topraklarda dogdum,o topraklarda her alcaklik yapana kin duydum....Yaram var tabi,sözde ekonomiyi düzelttik adi altinda uydurulan safsatalara,cari acik ne kadar ondan hic bahsedilmeden,yunanistan yalanina sarilmalarini gördüm...
Allahtan KIT var ve heryil parsel parsel onlari satiyorlar,allahtan yap islet devret modelleri var Tünel,köprü ve karayollarini öyle yapiyorlar.....
Ekonomiye iliskin bir yazi sonra yazicam burda,bu ara yogunum birileri gibi,iki üc yandas gazete kupüründen cevap vermek istemiyorum....
Islamiyet cagimizin kukla olmaya muktedir yegane dinidir....
Öyle olmasaydi eger,emperyalistler,islamiyetin yogunluk nüfüsunu olusturdugu yerde iki dügmeye basip iktidarlari degistiremezlerdi....Tunustan-suriye,afrika ülkelerinden-iran a uzanan bir yikim stratejisi cizmezlerdi...
Bugün eger irana tam müdahale edemiyorlarsa,bu onlarin iran müslümanlarindan korktugu icin degil,iran in hic birzaman sömürge altina girmemis bir ulus statüsünden dolayidir....
suan iktidarda olan sözde laik cumhuriyet cercevesi icinde haraket eden hükümet,sirf amerika istedi diye iktidardadir,aksi olsa tipki özal döneminin anap´i gibi tarumar olurdu....Anapli yöneticiler ne zaman kürt sorununu bariscil sekilde cözelim politikasi ortaya atti,o zaman ilk adnan kahveciyle baslayan suikastler devreye girdi.....(bu konu biraz genis bir konu bunu kisaca geciyorum)
12 eylül askeri fasit cuntasi,nasilki amerikali emperyalistler tarafindan ortaya sürüldüyse,o zamanlar sözde aranan fetullah gülen,calismalarina hizli bir sekilde devam etti(hemde ordu karargahlarina 15 km uzaklikta bir yerde)...
Suan amerikada ilticaci ve oturumu yok,ayni zamanda yüzlerce korumayla bir ciftlikte yasiyor?Isin ilginci de su,amerika ne kadar islam ülkesi varsa burda oyunlar oynayip,saldirip,isgal edip,tüm islamistleri dünyaya terörist diye gösterirken,burnunun dibinde olupta,1.5 milyondan fazla müridi olan birine karismiyor?Ilginc gercekten degil mi?
Suan iktidarda olan hükümeti,destek vererek iktidara tasiyan kisi bizzat amerika ve fettullah gülendir,bu kuklalar miyadini doldurdugunda bir baska kukla gelecektir bu asikar....
Hiristiyanlik,ekol olarak varligini rönesans ve reform dönemlerinde yitirmis oldugundan,toplumlar tarafindan cokta umursanmiyor.Hiristiyan ülkelerde yasayip hiristiyan oldugunu söyleyen ve bu ibadeti yerine getiren cok insan yok,iste islamiyet burda devreye giriyor,insanlari korkutarak dine baglayan islamiyetin taktiklerini kullaniyorlar...
Zaten robotlasip monoton hayat yasayan hiristiyan alemi bu fanatik islamcilar(ki suanda bana cevap veren de dahil olmak üzre,amerika ve avrupalilar tarafindan yönetilen islamcilar)Bu tavriyla hiristiyan toplumlari bir araya getirmeye calisiyorlar?Aslinda kurnaz bir strateji,bir tas iki kus var ortada:))
Su islamistler nekadar yavuz hirsiz oynamayi seviyorlar?Agzi acildimi,kan ölüm sacan bu fanatik yaratiklar,söz kunusu tartisma oluncada kin kusuyorlar,tipki önderleri gibi...
Fetullah gülen,dersimde 12 eylülden sonra örgütlenmek icin her türlü yola basvurdu,örgütlenemeyince "Bu kizilbas alevilerinin katli vaciptir bunlar imana gelmez!"dedi
Yogun bir tepki alip,kendi sözde ilimli islam kimliginin ic yüzü ortaya cikincada;"bu dersimdeki kizilbas aleviler,aslinda ermenidir ondan imane gelmiyorlar!"dedi
Bu savsatalari cidiye almadigim gibi,sözde tartisma adi altinda alevilere kin kusmani ve insanlari tahrik ederek,seviyesizce saldirmani,senin vahsi katliamci islamist felsefen bagliyorum...Birde sunu ekliyorum;ortacag felsefeleri yerle bir oldu,tarih yeniden yazildi,kopyaci islamist anlayisindan bir kurtulup gercekleri gör,dinler sirf insanlari uyusturmak icin kullanilir,senin beyninde uyustugu icin,uyanman zor ya neyse.....

turkogluturkiye 08.05.2014 13:30

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084206)
Yaram var tabi,cünkü ben o topraklarda dogdum,o topraklarda her alcaklik yapana kin duydum....Yaram var tabi,sözde ekonomiyi düzelttik adi altinda uydurulan safsatalara,cari acik ne kadar ondan hic bahsedilmeden,yunanistan yalanina sarilmalarini gördüm...
Allahtan KIT var ve heryil parsel parsel onlari satiyorlar,allahtan yap islet devret modelleri var Tünel,köprü ve karayollarini öyle yapiyorlar.....
Ekonomiye iliskin bir yazi sonra yazicam burda,bu ara yogunum birileri gibi,iki üc yandas gazete kupüründen cevap vermek istemiyorum....
Islamiyet cagimizin kukla olmaya muktedir yegane dinidir....
Öyle olmasaydi eger,emperyalistler,islamiyetin yogunluk nüfüsunu olusturdugu yerde iki dügmeye basip iktidarlari degistiremezlerdi....Tunustan-suriye,afrika ülkelerinden-iran a uzanan bir yikim stratejisi cizmezlerdi...
Bugün eger irana tam müdahale edemiyorlarsa,bu onlarin iran müslümanlarindan korktugu icin degil,iran in hic birzaman sömürge altina girmemis bir ulus statüsünden dolayidir....
suan iktidarda olan sözde laik cumhuriyet cercevesi icinde haraket eden hükümet,sirf amerika istedi diye iktidardadir,aksi olsa tipki özal döneminin anap´i gibi tarumar olurdu....Anapli yöneticiler ne zaman kürt sorununu bariscil sekilde cözelim politikasi ortaya atti,o zaman ilk adnan kahveciyle baslayan suikastler devreye girdi.....(bu konu biraz genis bir konu bunu kisaca geciyorum)
12 eylül askeri fasit cuntasi,nasilki amerikali emperyalistler tarafindan ortaya sürüldüyse,o zamanlar sözde aranan fetullah gülen,calismalarina hizli bir sekilde devam etti(hemde ordu karargahlarina 15 km uzaklikta bir yerde)...
Suan amerikada ilticaci ve oturumu yok,ayni zamanda yüzlerce korumayla bir ciftlikte yasiyor?Isin ilginci de su,amerika ne kadar islam ülkesi varsa burda oyunlar oynayip,saldirip,isgal edip,tüm islamistleri dünyaya terörist diye gösterirken,burnunun dibinde olupta,1.5 milyondan fazla müridi olan birine karismiyor?Ilginc gercekten degil mi?
Suan iktidarda olan hükümeti,destek vererek iktidara tasiyan kisi bizzat amerika ve fettullah gülendir,bu kuklalar miyadini doldurdugunda bir baska kukla gelecektir bu asikar....
Hiristiyanlik,ekol olarak varligini rönesans ve reform dönemlerinde yitirmis oldugundan,toplumlar tarafindan cokta umursanmiyor.Hiristiyan ülkelerde yasayip hiristiyan oldugunu söyleyen ve bu ibadeti yerine getiren cok insan yok,iste islamiyet burda devreye giriyor,insanlari korkutarak dine baglayan islamiyetin taktiklerini kullaniyorlar...
Zaten robotlasip monoton hayat yasayan hiristiyan alemi bu fanatik islamcilar(ki suanda bana cevap veren de dahil olmak üzre,amerika ve avrupalilar tarafindan yönetilen islamcilar)Bu tavriyla hiristiyan toplumlari bir araya getirmeye calisiyorlar?Aslinda kurnaz bir strateji,bir tas iki kus var ortada:))
Su islamistler nekadar yavuz hirsiz oynamayi seviyorlar?Agzi acildimi,kan ölüm sacan bu fanatik yaratiklar,söz kunusu tartisma oluncada kin kusuyorlar,tipki önderleri gibi...
Fetullah gülen,dersimde 12 eylülden sonra örgütlenmek icin her türlü yola basvurdu,örgütlenemeyince "Bu kizilbas alevilerinin katli vaciptir bunlar imana gelmez!"dedi
Yogun bir tepki alip,kendi sözde ilimli islam kimliginin ic yüzü ortaya cikincada;"bu dersimdeki kizilbas aleviler,aslinda ermenidir ondan imane gelmiyorlar!"dedi
Bu savsatalari cidiye almadigim gibi,sözde tartisma adi altinda alevilere kin kusmani ve insanlari tahrik ederek,seviyesizce saldirmani,senin vahsi katliamci islamist felsefen bagliyorum...Birde sunu ekliyorum;ortacag felsefeleri yerle bir oldu,tarih yeniden yazildi,kopyaci islamist anlayisindan bir kurtulup gercekleri gör,dinler sirf insanlari uyusturmak icin kullanilir,senin beyninde uyustugu icin,uyanman zor ya neyse.....

Yazilarini kismen okudum ana hatlariyla vurgularini gördüm..

Ben kimsenin vatan perverligini ölcmeye kalkmam

Öyle bir selahiyet ve aletimde yoktur

Hangi kimlikten olursan ol yeterki sinirini bileceksin

Halendaha islamci diye zirvalar okuyorum
Bende sana kuklaci, ahmakci,zirvaci, oyuncakci, ekmekci, sömürgeci,diye hitab ederim
Senin kimligini mezhebini söz konusu edip senin seviyene inmem..

Islami terörle yan yana getirme islamifobi islamci vs vs deyimler sömürgecilerin plananidir.Sovyetleri yiktilar yerine islami koydular.Cünkü yer yüzü insanligi haril haril islama kosuyor aradigini islamda buluyordu.Buna engel teskil etmek icin, soveyetler bilincli yikildi.Düsman olarak yerine islam konuldu ..Birileri bu oyuna alet olurken bazileride sizin gibi , Oyun kuranlari degil kuklalari sayesinde Islami Müslümanlari suclamakla sömügecilerin oyununa geliyor.

Sana diyorum ki acan yaran varidi

80 yildir nerdeydiniz?
Acan yaran vardi
Dersimi yerle bireden chp capulcularina neden yaltakcilik ediyorsunuz?

Acan yaran varidi

12 adalari musul ve kerkuku. Bati trakyayi,batumu, lozanda hediye eden satan capulculara karsi neden sesiniz cikmadi Cikmiyor?

Acan yaranvardi
80 yildir 2 milyon azinligin kaymak takiminin yiyip sömürdügü TC icin neden ses cikaramayip sus pus oldunuzda

Bugün garip halkimin cebi para karni ekmek görünce havalara girdiniz.?
(hic calisamayan fakirin bile sosyal güvencesi var, 300-800 lira alabiliyor)

Önceden veremezmiydi devlet?
Neden hastalar hastahanelerde rehin kaliyordu?
Verirdi tabii
fakat
Bu paralarin toplami mason biraderlerin,
Kemalist azinliklarin,
Sömürgeci batililarin cebine iniyordu
YARANIZIN DEPRESTIRILMENIN NEDENI BUDUR.
Gercekten vatan perversen
Senin yarani derpestirenleri görebilirsin

Az degil yilda 500 MILYAR $
bugüne kadar sömürenlerin
ceblerinden ciiyor halkimin cebine ihtiyaclarina harcaniyor..
Bunu göremiyenler ya kördür ya yanlis yoldadir yada ihanetcidir.

Vatanimiz icin kusku duyuyorsak vatanin üstün cikarlari icin kosku duymaliyiz.
Islam bu milletin mayasidir.Varlik nedenlerimizden biridir.Gayri müslim olsaniz bile sadece vatan perverliginizden dolayi Islama düsmanlik etmemliyiz.
Zira Sadri Islam Tüm sömürü sistemlerinin yollarini tikayan
Kula kulluk etmeyi engelleyen
Insanligi hürriyetin zirvesine tasiyan yegane hayat nizamidir.Bu din ne fetonun ne Akp nin ne onun bunun insiyatifinde degildir.
Beseri sistemlerin cürüdügü iflas ettigi bu cagda, ondan baska alternatif olmadigini entelektüel dünya aydinlari bile anlamisken, bizim hazinenenin üzerinde acliktan alternatifsizlikten kivrananlar gibi birbirimize saldirmamiz.sömürgecilerin degirmenine su tasimaktan baska birsey ifade etmez.
Bunlar benim görüslerim, daha iyi alternatifim var diyenler varsa buyursunlar onlari anlatsinlar.ona buna saldirmadan bunu yapanlara saygi duyariz.

Yok kalkip islama olan kin ve nefretinizi onu bunu bahane ederek ortaya döküp, hürriyet adina özgürlük adina sömürgecilerin öncü gücleri gibi calisirsaniz ,bunu artik kimse yemez.
Böyle sapikilasyon zihniyetin agzina ot tikamayida pek ala biliriz

Saygi sygi degerlere

__CENK__ 08.05.2014 16:27

Sana son cevap...

Ben ve benim gibi düsünenler,asla chp nin destekcisi olmazlar...
Dersim katliamai chp döneminde,bizzat onlarin eliyle yapilmistir..Chp bana göre fasist bir partidir,yok olana kadarda öyle kalir.......
Islam bana göre gerici bir dindir ve öylede kalacak!Cünkü;"aynasi istir kisinin"derler,islamin aynasi ortada,hatta diger dinlerinde islam dininden asagi kalir yani yok,örnegin israilin filistine yaptigi zulm veya afrikada hiristiyanlarin müslümanlara yaptigi zülm veyahut hindu larin müslümanlara yaptigi zülm gibi......
Ben suanda islam ön plana cikti diye öyle yaziyorum,yoksa din bana göre afyondur ve sadece toplumlari uyusturmak icin kullanilir....
Sen yazdiklarimi tam okumamissin,bu oyunlara alet olan baska cikarlari icin alet eden baska,bunlari tek tek yazdim sanirim....
Bu sosyal yardima güldüm ben.....
Cünkü;yardim yanliz yalak ve yandaslara yapiliyor,bunu herkes bilir....Van depreminde kendi gercek yüzlerini gösterdi herkes,bu bile o senin sözde sosyal yardim ediliyor savsatasini cürütmeye yeter......
Gelisen cagda,ekonomik savas,dogal olarak kuklalarinada yansir,dün eski nesil politikacilari nasil ki,gece ansizin borsayi alt üst eden spekülasyon yapip,sonrada kendilerine göre düzenledilerse kuklacilar,bugünde halkin agzina bir parmak bal caldigi hikayesini yutturacak elbet......
Ben bu masonlara iliskin birsey demiyorum,orda sana katiliyorum,fakat bir farkla;o mason dediklerin nasil yönettiyse türkiyeyi,bu hükümetide onlar getirdi....
Türkler,kültürleri geregi;yenilige acik ve farkli degerleri kabul eden bir toplumdu,islamiyet dini ile hasir nesir olunca,araplarin hain,cikarci kendine düsman vb...
Bir cok yönü bulasinca,tipki araplar gibi gericilesmeye basladi......
KISACA ISLAMIYET TÜRKLER VE ANADOLUYA YARAMADI....
Kimse bunun aksini iddia edemez........
Bu konu bence burda bitsin,yoksa bireysel düsmanliga dönecek,ben kimse ile düsman olmayi istemiyorum,hayatimda yeterince oldu zaten........

08.05.2014 17:01

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084213)
Dersim katliamai chp döneminde,bizzat onlarin eliyle yapilmistir..Chp bana göre fasist bir partidir,yok olana kadarda öyle kalir.......
Islam bana göre gerici bir dindir ve öylede kalacak!Cünkü;"aynasi istir kisinin"derler,islamin aynasi ortada,hatta diger dinlerinde islam dininden asagi kalir yani yok,örnegin israilin filistine yaptigi zulm veya afrikada hiristiyanlarin müslümanlara yaptigi zülm veyahut hindu larin müslümanlara yaptigi zülm gibi......
Ben suanda islam ön plana cikti diye öyle yaziyorum,yoksa din bana göre afyondur ve sadece toplumlari uyusturmak icin kullanilir....
Sen yazdiklarimi tam okumamissin,bu oyunlara alet olan baska cikarlari icin alet eden baska,bunlari tek tek yazdim sanirim....
Cünkü;yardim yanliz yalak ve yandaslara yapiliyor,bunu herkes bilir....Van depreminde kendi gercek yüzlerini gösterdi herkes,bu bile o senin sözde sosyal yardim ediliyor savsatasini cürütmeye yeter......
Gelisen cagda,ekonomik savas,dogal olarak kuklalarinada yansir,dün eski nesil politikacilari nasil ki,gece ansizin borsayi alt üst eden spekülasyon yapip,sonrada kendilerine göre düzenledilerse kuklacilar,bugünde halkin agzina bir parmak bal caldigi hikayesini yutturacak elbet......
Ben bu masonlara iliskin birsey demiyorum,orda sana katiliyorum,fakat bir farkla;o mason dediklerin nasil yönettiyse türkiyeyi,bu hükümetide onlar getirdi....
Türkler,kültürleri geregi;yenilige acik ve farkli degerleri kabul eden bir toplumdu,islamiyet dini ile hasir nesir olunca,araplarin hain,cikarci kendine düsman vb...
Bu konu bence burda bitsin,yoksa bireysel düsmanliga dönecek,ben kimse ile düsman olmayi istemiyorum,hayatimda yeterince oldu zaten........

Cenk cok sacmaliyorsun. Belki hakli oldugun bir kac sey var ama bunlar bir sekerlikte üc bes tane seker tanesi kadar ancak..

__CENK__ 08.05.2014 20:26

:))))

Saçmalamak;hiçbirşey yapmamaktan iyidir. ....
Buna anadoluda mozaik diyorlar..Unutmamak lazım, fikirler çekişilmeden, pekişmez.....

turkogluturkiye 09.05.2014 00:51

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084213)

Varsa alternatifini göster dedik
ses yok halen karsitarafa tas atmakla av yapacagini düsünen taktik
Desene yokki ne göstereyim

Islam`in ayinesi Kurandir Sünnettir.Bugün müslüman gecinenler degil

Islami bilmedigin ortada, Yada bildigin halde turan dursun gibi kendinden kacmayi, gerceklere göz kapamayi,nefsinin usagi olmayi oynuyorsun

Vatanim dedigin topraklarin Islam sayesinde Türklere vatan oldugunu bildigin halde,(Bimiyorsan zaten cehalet camurundasin .Zira Müslüman olmayan Türklerin orta asyada avrupada sagda solda nasil yasadiklrini, asimile edildiklerini esameleri kalmadigi bunun en bariz isbatidir.))halen Türk düsmani marksin leninin darvinin hipotezlerini hayat nizami olarak görmen bile, seninle tartismanin anlamsiz oldugunun en bariz göstergesidir.
Zira denenmis cürümüs bagnazliktan baska birsey yapamamis, insan fitratiyla catisan, insanliga kan gözyasi nefretten baska birsey veremeyen zihniyeti,
Dün gelmis gibi HAYAT SUNAN ISLAMLA KIYASLAMAK BILE ABESLE ISTIGAL OLUR.

yinede varsa alternatif sistemin yazmaya serbessin

eski yoldaslarin arnavutlugu örnek gösterirlerdi:-)
Belkim sende ütopya bir yer bulursun

__CENK__ 09.05.2014 02:06

:)))

Cene varda dedigim dedik caldigim düdük iste sen busun!
Türkler orta asyadan geldiklerinde samandi....islamiyet anadoluya girmeden önce dünya medeniyetlerinin merkeziydi,simdi dünya gericiliginin...
Sen kulaktan dolma,sözde sosyalist ülkeler örnek veriyorsun,bende bir örnek verim....
Yugoslavya sözde sosyalist bir ülkeydi,sosyalist maskesini ortadan kaldirdigi anda,düne kadar,alman sömürgecilerine karsi omuz omuza silah kullanan halklar,bir anda düsman oldular?Suanda paramparca bir kara parcasi haline geldi.....
(Bu arada yuguslavya ya yardim adi altinda giden paralarin akibetinide unutmamak lazim,Bi mercimek davasi vardi hatirlarsan,camilerde müslüman kardeslerimize yardim adi altinda toplanip,avrupada islamci kapitalistlere akan para,hatirlar veya hatirlamak istersen)
Türk dusmani marks?Bu dünyada ilk duyuyorum:))))
Türk düsmani Lenin?
Bu Türk düsmani Lenin,kurtulus savasi yillarinda,türkiye halklarina yaptigi silah ve cephane yardimlari,savas bittikten sonra,ülkenin kalkinmasi icin yapilan yardimlari,düsmanlik icin vermis:))))
Senin ne oldugun belirsiz ya,ümmetcimisin türkcü mü?
Cünkü milliyete dayali bir din yok,dinler kendilerilerine ortak payanda bulur hep.....
Bildigim kadariyla millet ayirmazlar,bu ne perhizse anlamadim....
Bana göre ise dinler cürümüs ve miyadini doldurmustur,80 milyonluk türkiyede 5 milyon insan,islamiyet kurallarina ya,uyuyor ya uymuyor....
Bence sen cennet rüyandan uyan,orasi kutsal kitaplarda mezapotamya,sen oralara bir turistik gezi yap,baska bir yere gideceginde yok,cünkü;sende herkes gibi topraga karisacak,ölü oldugun icinde beni kandirmislar diyemiyceksin:)))))

Milliirade 09.05.2014 02:38

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084234)
Cene varda dedigim dedik caldigim düdük iste sen busun!
Türkler orta asyadan geldiklerinde samandi....islamiyet anadoluya girmeden önce dünya medeniyetlerinin merkeziydi,simdi dünya gericiliginin...
Sen kulaktan dolma,sözde sosyalist ülkeler örnek veriyorsun,bende bir örnek verim....
Yugoslavya sözde sosyalist bir ülkeydi,sosyalist maskesini ortadan kaldirdigi anda,düne kadar,alman sömürgecilerine karsi omuz omuza silah kullanan halklar,bir anda düsman oldular?Suanda paramparca bir kara parcasi haline geldi.....
(Bu arada yuguslavya ya yardim adi altinda giden paralarin akibetinide unutmamak lazim,Bi mercimek davasi vardi hatirlarsan,camilerde müslüman kardeslerimize yardim adi altinda toplanip,avrupada islamci kapitalistlere akan para,hatirlar veya hatirlamak istersen)
Türk dusmani marks?Bu dünyada ilk duyuyorum:))))
Türk düsmani Lenin?
Bu Türk düsmani Lenin,kurtulus savasi yillarinda,türkiye halklarina yaptigi silah ve cephane yardimlari,savas bittikten sonra,ülkenin kalkinmasi icin yapilan yardimlari,düsmanlik icin vermis:))))
Senin ne oldugun belirsiz ya,ümmetcimisin türkcü mü?
Cünkü milliyete dayali bir din yok,dinler kendilerilerine ortak payanda bulur hep.....
Bildigim kadariyla millet ayirmazlar,bu ne perhizse anlamadim....
Bana göre ise dinler cürümüs ve miyadini doldurmustur,80 milyonluk türkiyede 5 milyon insan,islamiyet kurallarina ya,uyuyor ya uymuyor....
Bence sen cennet rüyandan uyan,orasi kutsal kitaplarda mezapotamya,sen oralara bir turistik gezi yap,baska bir yere gideceginde yok,cünkü;sende herkes gibi topraga karisacak,ölü oldugun icinde beni kandirmislar diyemiyceksin:)))))

Hastir ermeni dölü seni

laaaaaaaaaaaaaan amcugun evladi senin gibileri ermenistana zorunlu göce tabii tutmak gerek

Bosphorus_ 09.05.2014 03:24

Turkiye super bir guc olacak ama komunistler ve benekalice gibi yobazlar hicbir zaman insan olamayacak.

SevtapTuran 09.05.2014 09:26

Zitat:

Zitat von Milliirade (Beitrag 2084236)
Hastir ermeni dölü seni

ermenilerde, rumlarda bu günki türkiye topraklarinda daha önce yasadi.hepimiz birbirimizle akrabayiz. baska din görünüsü var diye neden binlerce yil yasadiklari topraklari terketsinler? anadoluda cok güzel izler birakan insanlar. sanki kimisi akpyi tutuyor diye bütün chplileri mhplileri ülkeden gidin demekki gibi. bu partilerde belki bin yil önce kurulsaydi böyle bir devlet kurulurdu.

zaten kimisini rum, kimisini ermeni diye anadolu topraklarindan ayirmasaydilar zamaninda (ve bunu osmanliyi cekemeyenler yapti) simdi türkiye süper güc olabilirdi. milyonlarca insan topraklarini terk etti ve baska devletlere faydasi oldu.

ispanyada zamaninda yüzbinlerce katolik olmayan insanlari yakip öldürünce ülkeyi sefalet sarmis. anadolu insani diyelim biz bu insanlara ne rum ne ermeni. anadolunun gercek insanlari yasasin hangi dine inanirsa inansin.

__CENK__ 09.05.2014 12:04

Türkiyede türkler?

Asiri milliyetci olanlar,genelde asimile edilmis,farkli milliyetteki insanlardir...
Nasildir türkler,sarisin mi?
Ege sarisin ve beyaz tenli dolu....
Nasildir türkler,uzun burunlu ve kizila kacanlar mi?
Karadeniz,bu tiplerle dolu....
Türkler esas olarak kisa boylu tiknaz ve cekik gözlüdürler...
Fakat böyle birini görünce,halk bu tatar der....
Türkiyede kac tane has Türk var?
Devsirme yolu ile türklestirilmis kac insan var?
Zorla asimile edilmeye calisilan kac milliyet var bu ülkede a milli sapik....
Sen bu sorulara,adam gibi cevap verebilirmisin?
Hayatta vermezsin,cünkü;cünkü asosyalsin ve kara cahil....
Insan gibi tartisma yürütecekseniz yürütün,yoksa inlerinize geri dönün!

SevtapTuran 09.05.2014 14:37

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084252)
Zorla asimile edilmeye calisilan kac milliyet var bu ülkede

osmanli eger zorla asimile etseydi suan dünyada konusulan dil türkce olacakti ve dünyadaki süper güc hala olacakti. ama kimse zorlanmadi. sonuc ortada

__CENK__ 09.05.2014 14:45

Iste diyorum ya,gercekten cahil bir toplum bu Türk toplumu....
Git osmanli tarihini oku,yeniceriler ne onlara bak belki görürsün.......

1insanol 09.05.2014 15:50

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084259)
Iste diyorum ya,gercekten cahil bir toplum bu Türk toplumu....
Git osmanli tarihini oku,yeniceriler ne onlara bak belki görürsün.......

okumak cehaleti giderir fakat ahmaklik baki kalir
be gerzek Türk milletinde cahiller vardir fakat senin gibi beynini kiraya vermis ahmaklara pek rastlanmaz
gelmis müslüman mahallesinde salyangoz pazarliyorsun
burasi insanlar platformu, goriller insaniktan henuz anlamazlar. gelisimini cogu tamamliyamamis.örnegi sensin

__CENK__ 09.05.2014 16:07

Yine ayni edebiyat?
"Müslüman mahallesinde salyongoz satiyorsun"
60 yildan fazla oldu bu gazete kupürü, provakasyon yazisi cikali....
Birsey bulamayinca susturmaya mi calisacaksiniz?
Bu sizin icinde bulundugunuz asagilik pisikolojisini gösterir...Yazik ya,bu Türk toplumu sizin gibi densizlerden cekti ne cektiyse,isinize gelmeyince ezbere,ajitatif kelimelere,cümlelere sarilin.....
Cahillik baki degil sanirdim kanat getirdim,vaybee ye takilan bütün türklerde baki:)))))
Aslinda hersey ortada,sen tas devrinden kalmasin belli,en iyisi sen inine geri dön,benimle ASIK atmak senin harcin degil,sen bi kütüphanenin yolunu tut,belki islamci kitaplarla doldurulmamis bir iki kütüphane vardir,oku kendini gelistir,o arada bir firinda ekmek ye daha sonra gel benimle tartis....
Ajitasyonla tartisma yürütüyor,sanki burasi stadyum:)))))))

Bosphorus_ 10.05.2014 05:35

Bugun almanya'da alman gibi yasamadigin zaman hor goruluyorsun, ise alinmiyorsun. Basi kapali kadin sirf mini etek giymiyor diye, orasini burasini alman kadinlari gibi acmiyor diye almanlar tarafindan asagilaniyor.

Amerika'da amerika dogumlu, etnik kokenin amerikan olmadigin surece Wal-mart gibi alisveris marketlerinde her ne kadare egitimli ve yetenekli olsan, abd vatandasi olsan bile, sirf etnik kokeninden dolayi terfi edemiyorsun. Bunlar halen yasanan ornekler.

Bu gibi orneklerin haddi siniri yok. Almanya'da yasananlari orada yasayan arkadaslarimdan duyuyorum, amerika'da da bizzat bulunarak gordum, halen de duyuyorum.

Ne zaman asimile olmayi kabul edersin, benliginden vazgecersin, onlar gibi yasamayi kabul edersin, o zaman batili ulkelerde kabul edilirsin.

__CENK__ 10.05.2014 22:36

.......

Sana o bilgileri kim verdiyse yalan söylemis?Almanya resmi dairelerde,sirf dinsel ayrim olmasin diye basörtüyü kabul etmiyor,sanirim birde hastahanelerde....Bunun disinda alman devletinin,islamist guruplara yaptigi yardimi kanimca Türkiye bile yapmiyordur?
Hatta Merkel,Müslümanlik dini de Almanya ya ait oldugu yönünde demec verdi....
Dersden gibi bir sehirde(Ki fazla Türk yasamaz)Minareli bir cami var,isteyen netten bakabilir?
Alman halki,aslinda gelismeye acik bir halk,simdiye kadar ben almanyada ne komsularimda nede isyerinde hicbir problem yasamadim....
Senin söylediginin aksine,bazi isletmelerde(Bunu bizzat yasayan kisi anlatti)istedigi ve ön anlasma yaptigi taktirde,is esnasinda bile namaz kilma izni veren firmalar var.....
Bence insanlar karsisindakini daha cok kemiklestirmek icin bu yalanlari uyduruyor....
Avrupa sosyal devlet sütatüsünü henüz yitirmediginden,sosyal,kültürel ve dinsel aktivitelerde,gerekli kosullar yerine getirildiginde,ekonomik ve sosyal olarak destekleniyor....
Sana anlatanlara söyle,yalan söyleyerek,kendilerini acindirmaya calismasinlar,küllüyen yalan.....
Bazi fanatik tipler vardir bazen mescitlere saldiri düzenler,ama onlar türkiyede de var,mesela Hiristiyan misyoner diye bir papaz ve arkadaslarinin girtlagini keserek öldürmek gibi......

11.05.2014 00:28

Pscho!!!

Bu arkadasin herhalde Osmanlidan yana kuyruk acisi var. Yazilan herseyi okumadim ama son 1-2 yazilani okuduktan sonra Arkadasin burda amiyane tabirle "sidik yarisi" yapma hevesinde oldugunu farkettim. Kendisi burda dile getirmis, ama bu bence kendisinde olan "toplum tarafindan kabul edilmeme psikolojisinden" ileri geliyor.

Yenicerileri oku diye yazmissin arkadasin birisine, cok güzel yazmissin. Bence Yenicerilerin yanisira tüm Osmanliyi okusa herkes icin ne kadar büyük bir zenginligin oldugunu anlarlar. Sanada tavsiye ederim :) Ama yok illa merak ettigin seyler varsa cevabini veririz, burada ben biliyorum, benle yarisamassin edebiyatindan ziyade "bildiklerini anlatta" bizde ögrenelim, neyi bildigini. Ayrica senin bildiginin dogru olup olmadiginida burda belirleyelim. Sanli Osmanli Tarihinde seni burda biseyler rahatsiz etmisse, bu rahatsizligini gidermek dolayisiyla burdaki diger arkadaslarida bilgilendirmek isterim.

Neyse fazla dallandirmayim, kisaca izlenimlerimi dile getirmek istedim. Simdi eger varsa bir sorun, burdayim!!!! Ögrenmek istedigin seyleri "EDEP ve TERBIYE" dahilinde sana cevaplandiririm Kardes.

Hadi iyi geceler :)))

__CENK__ 11.05.2014 00:35

Fikir degistirdim!
Bu vaybee ye takilan Türklerin 100 de 100 ü aptal gercekten:)))))
Adam yaziyi okumadan cevap yazmis ya:))))))))

Bosphorus_ 13.05.2014 07:53

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084302)
Alman halki,aslinda gelismeye acik bir halk,simdiye kadar ben almanyada ne komsularimda nede isyerinde hicbir problem yasamadim....

Cunku sen zaten bir musluman da degilsin bir Turk de degilsin. Kendi milli benligini, geleneklerini inkar ettiginden problem yasamaman normal. Sen kendini, degerlerini satmissin. Sirf alman'dan 'aferin' kazanmak icin. Allah'a sukur azinliksiniz.

Zitat:

Zitat von __CENK__ (Beitrag 2084302)
Bazi fanatik tipler vardir bazen mescitlere saldiri düzenler,ama onlar türkiyede de var,mesela Hiristiyan misyoner diye bir papaz ve arkadaslarinin girtlagini keserek öldürmek gibi......

Evet o yuzden almanya'da her yil periyodik olarak coluk cocuklar evleri atese verilerek canli canli yakiliyor, gazetelerde Doner Cinayetleri seklinde hakaretvari mansetler atilabiliyor, cami duvarlarina graffitilerle kufurler yaziliyor, cami bahcelerine kesilmis domuz kafasi atiliyor.

'birkac fanatik' deyip gecistirmeye calismissin, neden halen 21. yuzyilda dunyanin en fasist ve yabanci dusmani milletleri arasinda almanlar gosteriliyor?

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 13:32 Uhr.