Vaybee! Forum

Vaybee! Forum (http://localhost/forum/index.php)
-   Wissenschaften & Weltansichten (http://localhost/forum/forumdisplay.php?f=399)
-   -   “Dizi”yi “tarih” zannetmek… (http://localhost/forum/showthread.php?t=9779)

15.03.2013 19:25

“Dizi”yi “tarih” zannetmek…

“Muhteşem Yüzyıl dizisi tarihe ilgiyi artırdı” diyenlere sorduğum tek soru var:
“İlgi gören tarih mi, yoksa entrika mı, düzenbazlık mı, çıplaklık mı?”
Dizideki Osmanlı Sarayı, Roma Sarayı’nın tıpkısının aynısı!..
Kanuni figürü, Bizans İmparatorlarından farksız: Onlardan ayırıcı tek farkı kıyafeti ki, o da dönemin kıyafeti değil!
Kanuni’nin dizide yaşadığı hayat tarzı, Borgia Haneda’nın (Papalık hanedanı) hayat tarzından farksız!
Babasından utanan, “Baban gibisin!” dendiğinde, katılıp kalan bir Kanuni! Yani, “zalim oğlu zalim” vurgusu…
Oysa “zulüm odağı” yapılan Yavuz Sultan Selim, sekiz yıla seksen yıllık icraat sığdıran bir Padişah.
Meşhur şeyhülislâm ve tarihçi Kemâlpaşazâde (1468-1534) Yavuz Sultan Selîm’i şöyle anlatır:

“Az zaman içre çok iş etmiş idi, sayesi olmuş idi âlem-gîr,
“Şems-i asr idi, asırda şemsin, zilli memdûd olur zamanı kasır;
“Tâc ü tahtıyla fahr eder beyler, fahr ederdi anınla tâc ü serîr.”
(Az zamanda çok işler başarmıştı, gölgesi bütün ci*hanı tutmuştu. 0 paâdişah ikindi güneşi gibi idi, bu va*kitte güneşin gölgesi uzun, ömrü kısa olur. Beyler, taç ve tahtlarıyla övünürken, taç ile taht bizzat onunla övünürdü).
Özet olarak başarılarına bakalım:

Rayından çıkan devleti neredeyse yeniden inşa;
Çaldıran Zaferi;

Doğu ve güney sınırlarındaki önemli kale ve şehirlerin fethi;

4. Mısır Seferi;
5. Mercidabık Zaferi;
6. Ridaniye Zaferi;
7. Hilâfetle buluşma;
8. İdari düzenlemeler ve ıslahat çalışmaları;
9. Askeri modernleştirme;
10. Donanmayı güçlendirme faaliyetleri;
11. İmar-iskân faaliyetleri;
12. İlmi-edebi ve tercüme eserleri teşvik.

Konumuz Yavuz olsaydı, söylenecek çok şey var, ama konumuz Yavuz değil, tabii Yavuz’u “zalim” göstermek de kimsenin haddi değil!
Dizideki Harem, “çıplaklar kampı” gibi!..
Haremdeki kadınlar, karpuz sanki: Seç, beğen, al, kullan at!
Hanedan kadınlarının tamamı 24 saat fitne düşünen, fitne yaşayan “cadı karı”lar zümresi!..

Ağaçlara zarar veren karıncaların öldürülmesinde “günah” olup olmayacağını Şeyhülislâm’a soracak kadar dini hassasiyeti olan Kanuni’nin evinde (harem) haram ilişkiler ayyuka çıkmış!..

Bu görüntü yetişme çağındaki çocuklarla tarihi dizilerden öğrenen cahilleri etkiler diyordum ya, sadece çocuklarla cahilleri değil, meğer insanlara her gün medyadan “akıl satan” mürekkep yalamış, üniversite okumuşları da etkiliyormuş.
Bayan Yazar’ın yazdıklarını okuyunca anladım bunu: “Tarihsizlik talihsizlikmiş” dedim içimden…

Muhteşem Yüzyıl’ı izlerken artık ecdadıyla iftihar edemediğini belirten Bayan Yazar, şöyle diyor:
“Kanuni ya da Muhteşem Süleyman yerine gaddar Süleyman diyeceğim geldi. Muhteşem Yüzyılı seyrederken, demokratik bir Cumhuriyet olduğumuz için şükrediyorum.

“Ne olursa olsun, Hikmet-i hükümet denilse de, kabullenmek zor. O sarayda yaşayanların hepsi bence ruhi bunalım içinde.”
Yani resmen “hepsi yarı deli” diyor!

Düşündüm: Bayan Yazar o eski “İnci” (eski Tercüman’ın magazin eki) ve “Bulvar” (sahipliğini ve yazarlığını yaptığı ilk magazin gazetelerinden) mantığına geri mi döndü, yoksa tarih konusundaki bilgisizliğinin kurbanı mı oldu?
Tepkilerden sonra “geyik yaptım” dese de, ecdat üstünden “geyik” olmaz!

Yavuz Bahadıroğlu

Herrlichkeit 15.03.2013 19:30

Zitat:

Zitat von Cakabeyy (Beitrag 2057935)
“Muhteşem Yüzyıl dizisi tarihe ilgiyi artırdı” diyenlere sorduğum tek soru var:
“İlgi gören tarih mi, yoksa entrika mı, düzenbazlık mı, çıplaklık mı?”
Dizideki Osmanlı Sarayı, Roma Sarayı’nın tıpkısının aynısı!..
Kanuni figürü, Bizans İmparatorlarından farksız: Onlardan ayırıcı tek farkı kıyafeti ki, o da dönemin kıyafeti değil!
Kanuni’nin dizide yaşadığı hayat tarzı, Borgia Haneda’nın (Papalık hanedanı) hayat tarzından farksız!
Babasından utanan, “Baban gibisin!” dendiğinde, katılıp kalan bir Kanuni! Yani, “zalim oğlu zalim” vurgusu…
Oysa “zulüm odağı” yapılan Yavuz Sultan Selim, sekiz yıla seksen yıllık icraat sığdıran bir Padişah.
Meşhur şeyhülislâm ve tarihçi Kemâlpaşazâde (1468-1534) Yavuz Sultan Selîm’i şöyle anlatır:

“Az zaman içre çok iş etmiş idi, sayesi olmuş idi âlem-gîr,
“Şems-i asr idi, asırda şemsin, zilli memdûd olur zamanı kasır;
“Tâc ü tahtıyla fahr eder beyler, fahr ederdi anınla tâc ü serîr.”
(Az zamanda çok işler başarmıştı, gölgesi bütün ci*hanı tutmuştu. 0 paâdişah ikindi güneşi gibi idi, bu va*kitte güneşin gölgesi uzun, ömrü kısa olur. Beyler, taç ve tahtlarıyla övünürken, taç ile taht bizzat onunla övünürdü).
Özet olarak başarılarına bakalım:

Rayından çıkan devleti neredeyse yeniden inşa;
Çaldıran Zaferi;

Doğu ve güney sınırlarındaki önemli kale ve şehirlerin fethi;

4. Mısır Seferi;
5. Mercidabık Zaferi;
6. Ridaniye Zaferi;
7. Hilâfetle buluşma;
8. İdari düzenlemeler ve ıslahat çalışmaları;
9. Askeri modernleştirme;
10. Donanmayı güçlendirme faaliyetleri;
11. İmar-iskân faaliyetleri;
12. İlmi-edebi ve tercüme eserleri teşvik.

Konumuz Yavuz olsaydı, söylenecek çok şey var, ama konumuz Yavuz değil, tabii Yavuz’u “zalim” göstermek de kimsenin haddi değil!
Dizideki Harem, “çıplaklar kampı” gibi!..
Haremdeki kadınlar, karpuz sanki: Seç, beğen, al, kullan at!
Hanedan kadınlarının tamamı 24 saat fitne düşünen, fitne yaşayan “cadı karı”lar zümresi!..

Ağaçlara zarar veren karıncaların öldürülmesinde “günah” olup olmayacağını Şeyhülislâm’a soracak kadar dini hassasiyeti olan Kanuni’nin evinde (harem) haram ilişkiler ayyuka çıkmış!..

Bu görüntü yetişme çağındaki çocuklarla tarihi dizilerden öğrenen cahilleri etkiler diyordum ya, sadece çocuklarla cahilleri değil, meğer insanlara her gün medyadan “akıl satan” mürekkep yalamış, üniversite okumuşları da etkiliyormuş.
Bayan Yazar’ın yazdıklarını okuyunca anladım bunu: “Tarihsizlik talihsizlikmiş” dedim içimden…

Muhteşem Yüzyıl’ı izlerken artık ecdadıyla iftihar edemediğini belirten Bayan Yazar, şöyle diyor:
“Kanuni ya da Muhteşem Süleyman yerine gaddar Süleyman diyeceğim geldi. Muhteşem Yüzyılı seyrederken, demokratik bir Cumhuriyet olduğumuz için şükrediyorum.

“Ne olursa olsun, Hikmet-i hükümet denilse de, kabullenmek zor. O sarayda yaşayanların hepsi bence ruhi bunalım içinde.”
Yani resmen “hepsi yarı deli” diyor!

Düşündüm: Bayan Yazar o eski “İnci” (eski Tercüman’ın magazin eki) ve “Bulvar” (sahipliğini ve yazarlığını yaptığı ilk magazin gazetelerinden) mantığına geri mi döndü, yoksa tarih konusundaki bilgisizliğinin kurbanı mı oldu?
Tepkilerden sonra “geyik yaptım” dese de, ecdat üstünden “geyik” olmaz!

Yavuz Bahadıroğlu

kardesim bu zihniyet son hamleleriyle ecdadimizi karalamak gayretinde.

eli kitap tutan, okumasini bilen acsin tarih kitabini ve okusun.

kanuni dizideki gibimiydi yoksa ömrünü atin üzerinde torunlari icin savasan bir padisahmiydi ögrensinler.

biz calistikca bunlar bitecek, biz yorulur yavaslarsak bunlara firsat veririz.

DURMAK YOK YOLA DEVAM

15.03.2013 21:48

ich fand die serie auch ziemlich beschissen, aber wers mag :)

Herrlichkeit 16.03.2013 17:34

Zitat:

Zitat von factories (Beitrag 2057955)
ich fand die serie auch ziemlich beschissen, aber wers mag :)

ist halt ne typische verdummungsserie, leider gibt es viele die serien und realität nicht trennen können.

01.04.2013 01:11

Leider.

Türken können halt Fiktion und Realität voneinander nicht unterscheiden. Ist ja nichts neues. :)

Gecenlerde dizi baslarken dikkatimi cekti. Dizinin danismani Prof. Dr. bilmem ne. Ondan edinilen bilgilere göre yönlendiriyorlar senaryoyu galiba. Ki az cok Sultanlarin hayatini ve Hürrem hikayesini bilenler dizideki olaylarin dogrulugunu tasdikliyorlar. Tabii araya da gercekdisi, hayali biseyler serpistirecekler ki izlensin. Sonucta bunun adi Dizi, Tarihi Belgesel degil. :) SIkIci olmamasina dikkat etmek ve izleyiciyi görsel olarak ta tatmin etmek gerekiyor.

01.04.2013 09:24

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2059638)
Türken können halt Fiktion und Realität voneinander nicht unterscheiden. Ist ja nichts neues. :)

Gecenlerde dizi baslarken dikkatimi cekti. Dizinin danismani Prof. Dr. bilmem ne. Ondan edinilen bilgilere göre yönlendiriyorlar senaryoyu galiba. Ki az cok Sultanlarin hayatini ve Hürrem hikayesini bilenler dizideki olaylarin dogrulugunu tasdikliyorlar. Tabii araya da gercekdisi, hayali biseyler serpistirecekler ki izlensin. Sonucta bunun adi Dizi, Tarihi Belgesel degil. :) SIkIci olmamasina dikkat etmek ve izleyiciyi görsel olarak ta tatmin etmek gerekiyor.

Haklisin, bilgiye sahip bir millet olsaydik dizi '' dizi '' diye izlenirdi. ama cogu kisi gercek zannetmis dizide olanlari.

gel de bunu dizi gibi görmeyenlere anlat?

Fetih 1453 Filminde de ayni...

Tarih Tarihciden ögrenilir, diziden degil..

Biraz agir olacak ama Sultan Mehmed, Kanuni Süleyman gibi Padisahlar konusunda bazi insanlar da '' insaf ''yok...
Ben mesela kemalistler Osmanli'yi sevmiyor diye, ben de Atatürk'ü sevmeyen birisi olsaydim yine de Atatürk'ü Tarih kitabindan okumak isterdim...

Ama onlar gibi saygisiz degilim tabi, Atatürkle aram iyi...
Onlar yapti ama ben yapmam, sahsen kendim icin de bir sikayetim yok.

Herrlichkeit 01.04.2013 11:49

herseyden önce "muhtesem yüzyil" 200 milyon dolarlik gizli sponsoru nereden buldu ve bu sponsor niye bu kadar parayi bir dizi icin yakiyor????

@onmyown az cok kanuni'nin hayatini bilsen bunlarin 90% yalan oldugunu görürdün. bir dizinin danismani prof olunca dizidekiler dogru olmuyor.

sive 01.04.2013 12:41

Acikcasi filmin ilk ciktigi dönemler de ,Hürrem `in hayatini iceren 600 sayfalik bir roman
okudum, ve roman da yer alan ve yasanan konular diziden cok farkli.O yüzden diziyide izlemiyorum.O döneme ait bir cok roman okudum z.b. " Nurbanu" Selim`in esi ve Selim`inde Kanuni `nin gercek oglu oldugu tartisilir. "Kiraze" bu romanlar sadece o dönemde yasanmis Ask`lari degil , yüzlerce kaynaktan yararlanarak tarihsel gercekleri bir arada bulusturmustur.Benim en cok ilgimi ceken, o dönemdeki Padisahlar veya Sultanlar neden disari ülkelerden yahudi,hiristiyan ve kimsesiz kadin larli kendilerine es görmüslerdir?
O yüzden TR. de bir cok kisilerin gercek soylarinda gercek Türklük yoktur sanirim.

Acikcasi ben bunlari anladigim vede okudugum romanlardan ve bir kac kitaptan yola cikarak yazdim..

Herrlichkeit 01.04.2013 13:30

Zitat:

Zitat von sive (Beitrag 2059678)
Acikcasi filmin ilk ciktigi dönemler de ,Hürrem `in hayatini iceren 600 sayfalik bir roman
okudum, ve roman da yer alan ve yasanan konular diziden cok farkli.O yüzden diziyide izlemiyorum.O döneme ait bir cok roman okudum z.b. " Nurbanu" Selim`in esi ve Selim`inde Kanuni `nin gercek oglu oldugu tartisilir. "Kiraze" bu romanlar sadece o dönemde yasanmis Ask`lari degil , yüzlerce kaynaktan yararlanarak tarihsel gercekleri bir arada bulusturmustur.Benim en cok ilgimi ceken, o dönemdeki Padisahlar veya Sultanlar neden disari ülkelerden yahudi,hiristiyan ve kimsesiz kadin larli kendilerine es görmüslerdir?
O yüzden TR. de bir cok kisilerin gercek soylarinda gercek Türklük yoktur sanirim.

Acikcasi ben bunlari anladigim vede okudugum romanlardan ve bir kac kitaptan yola cikarak yazdim..

en güzelini sen yapiyorsun sive,
okuyarak en dogru bilgileri edinirsin, ama gercekleri ögrenmek istiyorsan tarih kitaplarindan okuyacaksin.

senin merak ettigin konu yabanci gelinlerin cok nedenleri var ama ben burada bir tanesini söyliyeyim.
osmanli'da irkcilik yoktu. osmanli türkcü degildi!!! osmanli kürtcü degildi!!!

osmanli türkcü ve kürtcü hareketlirini istemiyordu.

onun icin bizde bu irk ayrimindan dönüp gercek ecdadimizin bize öngördügü sisteme dönmemiz gerekiyor.

01.04.2013 23:57

Ja das Buch habe ich auch zuhause. Firsat olmadi daha. Na ja, ich mag die Serie eh nicht. Ich hab Mittwochs andere Serien :-) Kac yillik OSmanli tarihi daha yeni kiymete bindi, bicok kanalda osmanli dizisi yayinlaniyor. Adeta moda oldu.

1insanol 02.04.2013 00:45

Tamam dizi hayal urunu olabilir cekici olsun diye abartilabilinir fakat benim Kahraman dedemi harrem manyagi gösterme hakkini nerden aliyorlar?

Bu dizilere normal diyenlere karsi bende bir dizi hazirlayip onlarin nine ve dedelerine rezil sifatlar yüklesem ne olacak ?

Tarihi sahsiyetler hayal urunu sifatlarla yad edlemez...

09.04.2013 08:32

Zitat:

Zitat von 1insanol (Beitrag 2059752)
Tamam dizi hayal urunu olabilir cekici olsun diye abartilabilinir fakat benim Kahraman dedemi harrem manyagi gösterme hakkini nerden aliyorlar?

Bu dizilere normal diyenlere karsi bende bir dizi hazirlayip onlarin nine ve dedelerine rezil sifatlar yüklesem ne olacak ?

Tarihi sahsiyetler hayal urunu sifatlarla yad edlemez...

Isin tuhaf tarafi, Muhtesem Yüzyil'in icinde cogu Osmanli Imparatorlugunun düsmanligi yapan partilerden geliyor...
iste gel de tesadüf de! gel de güven bunlara!

Billy73 09.04.2013 10:24

ne rezillik yine buraya toplanmis beyaaa?

kardes, ogul öldürmeyi sipor ve kanun yapmak bizim isimizdir. yüksek irktan kadin kacirmak, satin almak bizim isimizdir. ve onuda hümanistlik olarak satmak bizim isimizdir. piri reisi gebertmek bizim isimizdir.

kuvvetsizleri ezip fet etmek bizim isimizdir. sonrada topraklari kaybetmek bizim isimizdir. avrupalilardan korutturmak bizim isimizdir. ruslardan korkmak bizim isimizdir. baskalarina sömügenci demek bizim isimizdir.

hikayeler inanmak, mantigi inkar etmek bizim isimizdir. kendimizi kandirmak bizim isimizdir.

kardesim bana her sey de, ama düzgün is yaptin deme.

Herrlichkeit 09.04.2013 10:46

Zitat:

Zitat von Cakabeyy (Beitrag 2061006)
Isin tuhaf tarafi, Muhtesem Yüzyil'in icinde cogu Osmanli Imparatorlugunun düsmanligi yapan partilerden geliyor...
iste gel de tesadüf de! gel de güven bunlara!

tesdüflere inanma arastir arkadasim.
muhtesem yüzyila 200 milyon sponsorluk nereden geldiginide arastir.

Billy73 09.04.2013 11:42

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2061029)
tesdüflere inanma arastir arkadasim.
muhtesem yüzyila 200 milyon sponsorluk nereden geldiginide arastir.

bu isimi bulana yüzbin vaybbe-puani verecegim.

Monday 09.04.2013 14:08

Bunu anlamakla neden bu kadar zorlaniyorsunuz anlamis degilim.

Dizi.Dizi.Dizi.Dizi.Dizi.Dizi.Dizi.Dizi.Dizi.Dizi.Dizi.

Adi üstünde.

Herrlichkeit 09.04.2013 14:16

Zitat:

Zitat von Monday (Beitrag 2061090)

Adi üstünde.

evet haklisin bir dizidir ama bu dizi gecmiste yasamis hanedanlari canlandirip edepsizlige neden oluyor.

egitimli kesim bunun gercekleri yansitmadigini biliyor ama cahil kesim tarihi tv'den ögreniyor.

Billy73 09.04.2013 17:36

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2061092)
evet haklisin bir dizidir ama bu dizi gecmiste yasamis hanedanlari canlandirip edepsizlige neden oluyor.

egitimli kesim bunun gercekleri yansitmadigini biliyor ama cahil kesim tarihi tv'den ögreniyor.

on sene akp-süpermen iktidarinda cahilleri yok edemediniz demek. ben sandim egitmek sart. ama sonra evo-teori gibi abuk subuk seylerlen ugrasirlar oda yakismaz.

ya kardesim yasaklasana dizilerin hepsini zaten bi boka yaramiyor. bütün gün kuran okut tv de. oh ne güzel olur. cok sipirituel kendimi hissederdim. ah o günler nerede?

10.04.2013 13:17

Zitat:

Zitat von Monday (Beitrag 2061090)

Adi üstünde.

Konu basliginin aslinda söyle olmasi gerekirdi: "Diziyi belgesel zannetmek"

Kahretsin cok bilgili, cok kültürlüyüz, sürekli Tarih kitaplari okuruz. Hemde Günde 15 saat forumlarda fink atarak. Büyük basari :D

Herrlichkeit 10.04.2013 13:31

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2061289)

Kahretsin cok bilgili, cok kültürlüyüz, sürekli Tarih kitaplari okuruz. Hemde Günde 15 saat forumlarda fink atarak. Büyük basari :D

sormasi ayip ama sanene kimin nerede fink attigi?

senin belirli tr plattformlarinda fink attigini burada birisi dillendirse hosuna gider mi?

lütfen böyle ikiyüzlülük yapmayin. kendinize yapilmasini istemediginiz seyi baskalarina yapmayin.

Monday 10.04.2013 19:03

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2061289)

Benutze meine Postings bitte nicht, um Euren Kleinkrieg zu führen. Danke.

10.04.2013 22:04

Ortaya söyledim:-) Ama oniki saat online olanlar alındı tabii. :-):-) Hangi foruma girersen gir tüm gün kalinmaz. :-) O sayfanın sahipleri bile bu kadar online olmuyordur. Olsalar forumdan belli olur zaten.

Billy73 11.04.2013 07:44

Zitat:

Zitat von Monday (Beitrag 2061383)
Benutze meine Postings bitte nicht, um Euren Kleinkrieg zu führen. Danke.

finger weg von meinen postings.

Herrlichkeit 11.04.2013 09:22

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2061442)
Ortaya söyledim:-) Ama oniki saat online olanlar alındı tabii. :-):-) Hangi foruma girersen gir tüm gün kalinmaz. :-) O sayfanın sahipleri bile bu kadar online olmuyordur. Olsalar forumdan belli olur zaten.

tabi tabi, tek akilli sensin ötekiler salak.

senin basit manipulasyon tekniklerine kanmadi diye simdi monday alinmis oldu.

sana ne onun ne kadar online oldugu. sen forumlarin bekcisimisin?

onmyclown battikca batiyorsun. burada hizini alamayip birde "Was denkt ihr gerade" konusuna gidip bu bayanlara hakaret etmissin.

tabi senin yaninda saf almayanlara hakaret ve iftira atmak senin en iyi bildigin karaktersiz oyunlarindan biri.

Monday 11.04.2013 16:44

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2061474)
tabi tabi, tek akilli sensin ötekiler salak.

senin basit manipulasyon tekniklerine kanmadi diye simdi monday alinmis oldu.

sana ne onun ne kadar online oldugu. sen forumlarin bekcisimisin?

onmyclown battikca batiyorsun. burada hizini alamayip birde "Was denkt ihr gerade" konusuna gidip bu bayanlara hakaret etmissin.

tabi senin yaninda saf almayanlara hakaret ve iftira atmak senin en iyi bildigin karaktersiz oyunlarindan biri.

Ben ne alindim ne de üzerime aldim. Sanirim beni kastetmedi onmyown.

Monday 11.04.2013 16:47

Zitat:

Zitat von Billy73 (Beitrag 2061460)
finger weg von meinen postings.

Genau. Niemand sollte meine Fähigkeit, eine harmlose soziale Situation für alle Anwesenden sehr sehr unangenehm zu machen, unterschätzen! :-)

Herrlichkeit 11.04.2013 17:39

Zitat:

Zitat von Monday (Beitrag 2061522)

sadece ikimiz yazmistik. ya seni yada beni kastetti. ama ben genelleme sunu demistim:
Zitat:

sormasi ayip ama sanene kimin nerede fink attigi?
senin belirli tr plattformlarinda fink attigini burada birisi dillendirse hosuna gider mi?
lütfen böyle ikiyüzlülük yapmayin. kendinize yapilmasini istemediginiz seyi baskalarina yapmayin.
vielleicht sollte onmyclown deutlicher werden, immer diese andeutungen wo man sich später rausreden kann..

Monday 11.04.2013 17:43

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2061556)
sadece ikimiz yazmistik. ya seni yada beni kastetti. ama ben genelleme sunu demistim:
vielleicht sollte onmyclown deutlicher werden, immer diese andeutungen wo man sich später rausreden kann..

Ich finde das gut, wenn man alle zwei Minuten die Meinung ändert. Ich finde die Vorstellung lustig, wie dann die paar Gehirnzellen immer panisch die Richtung wechseln müssen.

Herrlichkeit 11.04.2013 17:44

Zitat:

Zitat von Monday (Beitrag 2061561)
Ich finde das gut, wenn man alle zwei Minuten die Meinung ändert. Ich finde die Vorstellung lustig, wie dann die paar Gehirnzellen immer panisch die Richtung wechseln müssen.

ich bin ein perfektionist ich verusche diese leute zu retten.

vielleicht gibt es noch hoffnung für die paar gehirnzellen. :)

Billy73 11.04.2013 17:52

Zitat:

Zitat von Monday (Beitrag 2061561)

ich liebe dynamik. meine gehirnzellen werden bis zum äussersten belastet mit sprint-neuronen-drift. viele gehen natürlich drauf, aber lebe kurz und schnell bis die synapsen glüchen.

i feel the need for neuronal - porno - drift, baby

Billy73 11.04.2013 17:55

Zitat:

Zitat von Herrlichkeit (Beitrag 2061562)
ich bin ein perfektionist ich verusche diese leute zu retten.

vielleicht gibt es noch hoffnung für die paar gehirnzellen. :)

ordnung in die müllhalde bringen ist grosser ZEN. Zen-in der müllhalde- der weg des mülltoni

Monday 11.04.2013 18:00

Zitat:

Zitat von Billy73 (Beitrag 2061568)
ich liebe dynamik. meine gehirnzellen werden bis zum äussersten belastet mit sprint-neuronen-drift. viele gehen natürlich drauf, aber lebe kurz und schnell bis die synapsen glüchen.

i feel the need for neuronal - porno - drift, baby

Du hast gerade meine Eierstöcke getötet! Ach man.

Billy73 11.04.2013 18:03

Zitat:

Zitat von Monday (Beitrag 2061576)
Du hast gerade meine Eierstöcke getötet! Ach man.

wtf eierstöcke sind nicht sexuell relevant ich denke da an meine erektion.

Monday 11.04.2013 18:09

Zitat:

Zitat von Billy73 (Beitrag 2061579)
wtf eierstöcke sind nicht sexuell relevant ich denke da an meine erektion.

Yazmaktan vaz gectim. Eh schon zuviel geschrieben hier.

Billy73 11.04.2013 18:13

Zitat:

Zitat von Monday (Beitrag 2061584)
Yazmaktan vaz gectim. Eh schon zuviel geschrieben hier.

hast deinen ruf jetzt schon ruiniert. wie auch immer du bist ja eh gesperrt.

Monday 11.04.2013 18:24

Zitat:

Zitat von Billy73 (Beitrag 2061589)
hast deinen ruf jetzt schon ruiniert. wie auch immer du bist ja eh gesperrt.

Extrem spannend.

Billy73 11.04.2013 18:31

Zitat:

Zitat von Monday (Beitrag 2061600)
Extrem spannend.

ja gell, du zitterst am ganzen leib bis zu den kaputten eierstöcken. bondage for ever

11.04.2013 19:43

Zitat:

Zitat von Monday (Beitrag 2061522)

Tabii ki seni kastetmedim.

Ama bazilari dedikodu yayarak yine herkesi birbirine düsürme pesinde. "Ben" yerine "biz" oluyor hemen azicik tartisma cikinca. Yalniz basina tartisamiyor yanina yandas bulmadan napsin garibim.

Neyse artik alistik Mülltoninin herseyi saptirip iftira atmasina. Er soll von mir aus seine Narrenfreiheit genießen.

Herrlichkeit 12.04.2013 09:08

Zitat:

Zitat von OnMyOwn (Beitrag 2061634)
Tabii ki seni kastetmedim.

Ama bazilari dedikodu yayarak yine herkesi birbirine düsürme pesinde. "Ben" yerine "biz" oluyor hemen azicik tartisma cikinca. Yalniz basina tartisamiyor yanina yandas bulmadan napsin garibim.

Neyse artik alistik Mülltoninin herseyi saptirip iftira atmasina. Er soll von mir aus seine Narrenfreiheit genießen.

yalakalik yapma.

wer ist denn mit "dumme schleimer Frauen im Forum, die keine Meinung haben" gemeint gewesen?

erst war es plural und gestern hast du in singular geschrieben:
"Oda kesin kendi Nickindir. Sen hem kör hem sagirsin ayni zamanda, kendi kendini agirliyorsun o kadar insan icinde"

habe doch rückgrat und sag uns welche personen du gemeint hast und dann plötzlich in singular schreibst.

edepsizlik yapip kiviracagini zannediyor.
sen bu kafayla daha cok erkek avina cikar ama bos dönersin. ;)

ps. bu ne yüzsüzlük, hani vaybeeden cikiyordun, uzaklasacaktin? bu mu senin omurgan?

13.04.2013 12:16

Langweilig ohne Ende. Bay Bos konusanlarin bas uzmani. Bozuk plak gibi mübarek. Kendine yalaka arayan sensin on tane Nickle. Als Assitoni hattest Du auch immer eine Beschützerin und Unterstützerin :-) Ist doch schön. Wenn man den ganzen lieben Tag online ist soll man sich natürlich nicht alleine fühlen. :-)

Forumda bütün acilan konularin ici senin kavgalarinla dolu.

DEDIKODU sevmiyorum. Tuvtuv hikayelerin sarmiyor. Lasttime ya da baskasinin dedikodusu sarmiyor. Sarmiyor sarmiyor. Deine erfundenen Geschichten interessieren einfach nicht. Auch wenn du dir dabei super schlau vorkommst.

Sarmadigi icinde : Benden uzak dur. Cevap yazma. Sümük gibi yapistin kac gündür; Ignore et!

Ayrica forumdan cikacagim yazmadim. Her cümleyi cevirip istedigin gibi algilayip yeniden yazdigini herkes biliyor. Dedikoducularin severek yaptigi bir is. Cikarim ya da cikmam, sana soracak degilim. Dua et, adaklar ada belki Allah dualarini kabul eder. Gerizekali.

Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 11:48 Uhr.