Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 28.01.2005, 15:57
eniskaya

Standard Tarikat dine aykiridir, asiriliktir

Allaha Sirktir.....

Tüm tarikatcilar ve Mezhepciler veya Mezhep imamlari sadece tarikat kurarak menfaat pesindeydiler......

Bu bu zamandada aynidir... mesela Yasar Hoca deniliyor... elbet Yasar Hocada kitap satarak menfaat pesindedir... Süleyman Hocada ayni ve tüm diger din bilim adamlari ve FEN bilim adamlarida ayni sekilde.......

Ama tarikatcilarin bir farki var...... baslari umumi bas olma pesinde.....

O yüzden insan girdigi ortama Tarikata Partiye ve benzeri organizasyonlara dikkat etmeli......

Ha Partricilik yada dincilik...... beides ist gleich gefährlich....

Mesela... Buschun partisini destekleyenler Irani destekleyenlerin ideolojisi farklida olsa temelde amca ayni.....

Saltanat ve Hükümdarlik peyindeler... o yüzden bu ve benzeri Ideologistlerin arasinda savas rüzgarlari esmekte....

Also Leute lasst die Finger von sowas.... hem Particilik hemde dincilik, hem keseye hemde ruha zarar......
Alt 28.01.2005, 16:01
Benutzerbild von bigpuma
bigpuma bigpuma ist offline
Neuer Benutzer

Standard SENNN KAFAYIII HARBIDENNN YEMISSIN

HANGI MESEB KURANI INKAR EDIYOR DIYELIM MESEBI EHLI SÜNNETI KALDIRDIK YANLIZ KURAN YANNNLIZZ KURAN DEDIK

ULANN DINGILL HANGI BIRINIZE INANALIM HER KICI MOKLU KAFASINA GÖRE KURANI YORUMLAR

NACI CELIKI BILIRMISIN ODA YASAR NURI GIBI KOFTI GECINENLERDEN BU DEVIRDE BUZDOLABI VAR DOMUZ ETI YENIR DIYOR ULANNN DINGOOO KAFANIN CALISMADIGI SEYLERE BURNUNU SOKMA

DAHA SEN PANTOLONU KIMLER GIYECEK KIMLER GIYILMEYECEGINI TARTISIRKEN ISLAM EHILLERI BUNLARI 1400 1300 SENELERINDE CÖZMÜSLER

YETERRR LENNN
Alt 28.01.2005, 16:04
unknown

Standard enis ka$inma abi yaaaa

;-) ;-) ;-)
Alt 28.01.2005, 17:39
eniskaya

Standard Seninkini 1400 yil denedik ve savas

Terörden baska bir sey gecmedi elimize.....

Islam Alemi su an ein Scherbenhaufen ve neredeyse ölmek üzereler......

Simdi birazda Kurana geri dönüp Resülün zamanindaki gibi algilayip hayata uygulamayi denememiz lagzim....

Mezhepler, Hacilar Hocalar, Tarikatlar.... Huucular, Adnan Hocacilar usw..... iflas ettirdiler insanligi.... anasini bellediler Islamiyetin ve Islamiyet su anda tüm dünya üzerinde TERÖR DINI HALINE GELMIS.... herkes düsman kesilmis Islamiyete......

Ben tüm insanligin düsman kesildigi bir dine ibadet etmem ve mensubu olmam......

Ben Kurani okudum Tefsirler okudum ve dünyayi Objektiv bir sekilde gözetledim......

Kurandaki din su an neredeyse yer yüzünde yok denecek kadar az.....

Ben püiyasadaki Islamiyet dininden degilim, ben sadece Kurandaki dindenim.....
Alt 28.01.2005, 17:43
eniskaya

Standard Ne oldu Hanim efendi, kelime üretmede

zorlanmyami basladin....

Burada kizmis gibi yapip erkek ayaklarina gectin...... ayip degilmi Profilini Weiblich göstermen ??????

Immer das selbe mit euch... Null Ahnung von der Religion aber Rieeesen klappe.....

Mach mich doch fertig mit Beweisen, falss du in der Lage bist.....

Aber wie soll das den gehen, wenn der Kuran was anderes sagt....

Ich weiss, es bleibt einem nichts anders übrig als das man Persönlich wird.... ne yapalim Cahillik = Caresizlik.....

Denk mal darüber nach
Alt 28.01.2005, 17:44
eniskaya

Standard Tarikat dine aykiridir, asiriliktir

Allaha Sirktir.....

Tüm tarikatcilar ve Mezhepciler veya Mezhep imamlari sadece tarikat kurarak menfaat pesindeydiler......

Bu bu zamandada aynidir... mesela Yasar Hoca deniliyor... elbet Yasar Hocada kitap satarak menfaat pesindedir... Süleyman Hocada ayni ve tüm diger din bilim adamlari ve FEN bilim adamlarida ayni sekilde.......

Ama tarikatcilarin bir farki var...... baslari umumi bas olma pesinde.....

O yüzden insan girdigi ortama Tarikata Partiye ve benzeri organizasyonlara dikkat etmeli......

Ha Partricilik yada dincilik...... beides ist gleich gefährlich....

Mesela... Buschun partisini destekleyenler Irani destekleyenlerin ideolojisi farklida olsa temelde amca ayni.....

Saltanat ve Hükümdarlik peyindeler... o yüzden bu ve benzeri Ideologistlerin arasinda savas rüzgarlari esmekte....

Also Leute lasst die Finger von sowas.... hem Particilik hemde dincilik, hem keseye hemde ruha zarar......
Alt 28.01.2005, 17:55
eniskaya

Standard Kocum senin beynin yikanmis

Ben 19 sene okul okudum... bir tane Islam bilim adaminin eserine rastlamadim...

Yani nerede senin bilim adamlarin.... adamlar calmislar neyi calmislar... ???

Adamlarin beyinlerinimi..... du bist bis jetzt mit Abstand der unwissenster Typ den ich in diesem Forum getrofen habe...

Hiristiyanlar calmislarda, bilgi devletinin disinami gitti... Islam Alemi arabami yapti... tüfekmi icat etti... uzayami gitti.... aya ayakmi basti.... ucakmi yapti...... Matematigimi icat etti... Tibbi Islamlilarmi gelisrtirdi.....

Su anki dünya üzeri icin Islam Aleminin ZERRE kadar katkisi yoktur... kaldiki kendileri beceremediklerinden yabanci devletler gelip, köprü binalr yapiyor ve araba yada ucak satin almak zorunda kaliyorlar... ve birde silahlari bile disaridan aliyorlar....

N acayip bulus yapiyormus bu Islamistler.... ben sastim dogrusu......

Ha bir buluslari var....

YAN GELIP YATMA VE KARIYA ATLAMA BULUSU ISLAM ALEMINE MAHSUS
Alt 28.01.2005, 17:59
eniskaya

Standard Islam Alemi ne icat etti simdiye kadar

YAN GELIP YATMAKTAN BASKA NE BULUSLARI VAR ISLAM DEVLETLERININ....

Haaa birde 5 vakit namazla bereaber kariya atlama ibadetinden baska......

Yillarim okullarda gecti... arkadas bir tane isime rastlamadim.... nicht eine einzige....

Hele hele Türk ismi zaten hic yok....... Arap tek tuk cikiyor.....

bilim zaten son 200 yilda ilerledi... son 200 yilda Ilsam Alemi CEHALET SEFERINE cikmislardi.... ve dahlen oradalar.. geri dönen yok....

Ne bir yol, ne bir araba, ne bir ucak, ne bir Tibta bulus ne bir devlet sekli... ach was... gar nicht absolut gar nichts... haben die Erfunden......

Iste beyin calismiyor... dogustan ölümne kadar kör birakiliyor, beyinler öldürülüyor cahil birakiliyorki, bastakiler saltanat sürsün....

CAHILLIGIN ICINDE MUTLU OL EY ISLAM ALEMI
Alt 28.01.2005, 18:01
Benutzerbild von devilmycry
devilmycry devilmycry ist offline
Neuer Benutzer

Standard dikkat

neden.böyle.düşündüğünü.anlamadım.herşey.aslında.s enin.dediğin.gibi.menfaate.dayanmıyor.bu.insanlar. bir.çok.şeyi.karşılıksız.yapıyorlar.kim.birşeyler. öğretmek.için.kendi.evinden.vatanından.sevdiklerin den.ayrılırki.hangi.insan.tüm.horlamalara.karşı.gö ğsünü.gererek.herşeye.meydan.okurcasına.hizmetini. yaparki.bu.dediğin.tarikatçılar.bunların.hepsinin. en.alasını.yapmakta.onlar.bir.nevi.peygamberlik.me sleğini.sırtlarına.yüklemiş.peygamberlerin.yolları nda.yürüyorlar.ve.onların.çekiklerii.acıların.heps ini.olmasa.bile.bir.kısmını.çekiyorlar.bence.bu.in sanlara.dil.uzatmadan.önce.bunları.düşünmek.lazım
Alt 28.01.2005, 18:05
eniskaya

Standard Simdi Allah hak etmeyenimi veriyor sence

bu ne bicim Allahtir haksizlari kayiriyor...... ???

Das ich nicht lache.... HZ Ali diyorsun, yani simdi HZ. Alinin evi yoktu karisi yoktu ati yoktu.... yahu ne yer icerdi bu adam... karisiyla nerede yatar seks yapardi.... sokagin ortasindami ??????

Resülün zamaninda araba vardida Resül arabayami binmedi, yada ucak vardida yayami yürüdü.... ne yapti......

Man Leute... Ihr müsst einfach sehr sehr viel dazu lernen... OBJEKTIVES SEHEN DENKEN UND HANDELN......

Sanki Allah Resüller zamanindaki insanlara araba ev para pul saray ve benzeri seyleri veriyorduda, onlara yarabbi sükür diyordu

Du bist ein Witzbold....
Antwort