Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 26.04.2005, 14:32
Benutzerbild von elyesaa
elyesaa elyesaa ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hadislerin kaynagini arastirmak lazim

Hadisi insanlar kur`an-i kerimde yazanlari, yani bazi tam anlasilmiyan seyleri tamamlamak icin arastiriyorlar...yanliz hadislerin kaynagi önemli...

islamiyeti sasirtmak icin cogu kötü niyetli insanlar yalanlari hadis olarak yaymaya calisiyorlar...
Zaten bunlari bilen Allah Peygamber efendimiz (s.a.v.) bu söyledigin hadisi hadisle cevaplandirdigi hadisi söyletti o mübarek insana....
Alt 26.04.2005, 14:38
eniskaya

Standard Hadisleri Sultan Süleyman yazmistir

Blekide Kanuni yada babasi Sultan Selim Hadis yazmislardir....

Vallahi ben onlarin yerinde olsam bu geri zekali insanligi kontrol etmek icin Hadis yazardim.... ve kesin bu uyanikligi (yani sahtekarligi) yapanlarda olmustur....

Voll daneben.... yani din diye ainsanlar digerlerinin donuna ladar girmisler.....

SIze bir misale anlatayaim...

Gecenlerde 23 Nisan kutlamalari yaptik.... disarida acik büfe ve güzel havada epey eglendik.... herkes karisik yani karilariyla coluk cocuk... voll gemischt bir sekilde oturduk ve 23 Nisani izledik....

Ertesi gün... ayni sehirde ayni insanlarla Camiide bir toplanti yaptik.....

Allahhhhhhhhh.... ayni olan bu insanlar tamamiyle degistiler.... karilarin coluk ocuklarin baslarina bezleri bagladilar ve karilari hemen diger odaya tikadilar.... ve ortak sekilde hep bir arada kutlamayi erkekler red etti.....

Söyle uzaktan seyrettim.... 1 gün önceki ayni insanlar bunlar..... ayni kisiler ayni cocuklar ve ayni anne babalar.....

23 Nisan oklulda kutlamalari esnasinda herkes birar freizügiger giyinmis kusanmisti ve alle waren locker drauf....

Ama Camiide gel görki hepsi birer DIN AZMANI OLUP CIKTILAR..... yahu es yakin komsuna bile Camiide merhaba iyemiyorsun... cünkü neredeyse TECAVÜZ olarak algilaniyor.....

BEN BÖYLE DIN ANLAYISINI VE BU DINI TAMAMIYLE RED EDIYORUM...... ve cani cehenneme diyorum....

CÜnkü bu Islam degildir... bu safsata ve Hurafe dinidir.... baska bir sey degildir.....

Islam dini Kuranda kaldi... piyasaya sokulmuyor... cünkü din bir kontrol mekanizmasidir.... yani HURAFE DINLE insanlari kontrol edebilirsiniz..... insanlar cahildir... önlerine ne korsan onu yerler...

Mecaz anlamda din ile Mürid yetistirilir......

Sünnet deformeleri, Hadis safsatalari, bunlarin hepsi saaaaaadece o Camiide insanlari koyun gibi güden kara Hocalarin isne yaramaktadir..... baska kimsenin degil...

Insanlar ise komsusu ne yaparsa onu yapar... yani kendileri fazla bir sey üretmeden yada en azindan düsünmeden acizlerdir......

Bir Kurandaki dine bakin... birde disaridaki Safsata dinine bakin.....

ICH AMÜSIERE MICH MITTLERWEILE ÜBER DIE DUMMHEIT DER MENSCHEN......

Ve Allaha sükrediyorumki.... ben öyle degilim....
Alt 26.04.2005, 14:41
eniskaya

Standard Hadislerin kaynagi MECHULDUR

Yani HZ: Muhammedin ismi bu unsurda pisletiliyor..... baska bir sey degil...

Allahtan baska ancak o Hadis safsatasini yazan biliyordur.....

YAHU YOK BÖYLE BIR SEY...... Hadislerin ayni sekilde HZ. Muhammedin agzindan ciktigini ne gören var ne bilen var.. nede baska bir sey...

Vaysayim yani.... bende varsayim dinini cöpe atarim... din olarak kabul görmem..... isteyen hürdür görebilir.... ama din diye kimse LAGA LUGA yapamaz.......

Kuranin disinda yani Vahyiilerin disinda hic bir sey insanligi din diye baglayamaz.... ve baglamiyorda.....

Artik yavas yavas insanlar gercekleri görmeye basladi
Alt 26.04.2005, 14:47
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bazi büyük alimlerin Hadis kitaplarinda

sadece sahih hadis bulunmakta. tam belli olmayanlari o sekilde sunanlarda var.
Alt 26.04.2005, 14:50
Benutzerbild von 6666mahfuz
6666mahfuz 6666mahfuz ist offline
Neuer Benutzer

Standard Islam-Kopierer

..ich denke, die Religion-Traditionalisten, die in den Hadithen eine Gleichwertigkeit sehen sind natürlich gefährlich....aber, diese Menschen gab es in allen Religionen...was bleibt?? Das Universum und die menschliche Dummheit ist unendlich..
Alt 26.04.2005, 15:05
Benutzerbild von balikiz
balikiz balikiz ist offline
Neuer Benutzer

Standard götü bokulu ararsak sana bakariz

Nasil olurda bir müslüman imanindan bu kadar emin olabilir? Senin gibi bir beynamaz nasil müslüman olabilir? Kendini ikide bir temize çikarmaya çalisma! Kibir ve gurur seytanin sifatlaridir, ama sen ne anlarsin bundan? Senin apaçik bir münafik oldugunu kat kat ispat ettin, yeter artik! Yahu hiçmi bikmiyorsun rezil olmaktan? Bide her lafa ise yaramaz ?düsüncelerini? katiyorsun, sanki millet senin düsüncelerine çok merkaliymis gibi. Gevezelik ettigin kadar gerçekten bir düsünsen, birazda olsa agzini kapatirdin.

Senin hareketin bokun üzerine çikmis gegelegen bir horoza benzer: oda günes onun yüzenden dogduguna inaniyor...
Alt 26.04.2005, 15:10
Neuer Benutzer

Standard Ben 1 hocaya degil farkli insanlarin gör

üslerine bakarim. ama YNÖ denilen insan alim olamaz su anki hali ile. Onun asilsiz cok iddilarina zaten cevap verilmis, adamin bir citi cikmiyor. O önce onlara cevap versin!

Hem benim öyle TV cikmak gibi bir derdimde yok! Hele parami alip bir baskasinin duymak istedigi seyleri konusma gibi bir hevesimde yok.. o kadar alcalmis olsam cikarim, senin o söylediklerini desteklerim. Ama Allahim ne beni ne baska insani o hale düsürsün.
Alt 26.04.2005, 15:21
Neuer Benutzer

Standard sadece bir, iki misal.. gerisini kendin

ara. Bos konusmayi biraksanda tartisma güzel olsa bari.

“De ki: Eğer siz Allah’ı seviyorsanız, bana uyun ki, Allah da sizi sevsin.” (Ali imran –31)

“Ümmetim fesada gittiğinde, sünnetime sımsıkı sarılan kimseye yüz şehid sevabı vardır.” (Beyhaki)
“Benim sünnetimden yüz çeviren kimse, benden değildir.” (Müslim)

bunlar simdi birbirine zitmi? peygamberimiz (s.a.v.) bana uymayinmi diyor? hele ayet ile ikinci hadisi bir incele. ALLAH"i (c.c.) gercekden seviyorsan uy peygambere, onu örnek olarak kendine sec, yani yaptiklarini yap, yapmadiklarindan sakin! sadece onun yapmasi gereken bazi seyler var, onlarda bilinmekte. Ögren ve ona göre itaat et.
Alt 26.04.2005, 15:30
Benutzerbild von hacikischkisch
hacikischkisch hacikischkisch ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bu Hadismiydi yoksa Ayet mi?

Her kim Eniskayanin kicina bir Tekme ata!

Cenneti kendine mekan bile!
Alt 26.04.2005, 16:02
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Asil biz sizi kale almiyoruz efendi

biz müslümanlarin yüzde 99 temsil ediyorum azinlik sizsiniz. Asil sizler kale alinmiyorsunuz.

Kurana karsi olan yok. Birakin su polemigi. Biz en az sizin kadar kurani seviyoruz.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche