Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 16.01.2005, 00:20
eniskaya

Standard Sen bana degil Kurana boyun eg

yeter.....

Sen bile bile Kuranda olmayan seyleri Kurana yüklüyorsun...... seimdi sakizin dinle veya Kuranla ne alakasi var..... ????

Deki arkadas.... acik agizla sapur supur sakiz cigneme edepsizliktir...... ki nede evet haklisin öyledir diyeyim ve digerleride desin.......

Sözlerini iyi sec ve evrensel konus, Kurandan konus veya ayri bir konu bile olsa kaynak göster.....

Biraz köseye sikisinca gercekleri söylemeye basliyorsun, ama o arada kendi Ideolojin kaybolup, Kurandaki Dine döndügünü fark edince icin bunalima giriyor ve hemen yine eski aliskanligina geri dönüyorsun.....

Benim herhangi bir edeolojim yok... olmazda.... ben sadece sorgulayan arastiran bir Müslümanim... nicht mehr und nicht weniger.....

Beyninde üretiklerini yaziya dökemezsen, seni herkes yanlis anlar.......

Senin en büyük hatan din ile Kültürü karistirmis olman... ve Sariat kelimesini deforme etmenden kaynaklaniyor....

Cünkü Seriat esittir Hukuk sistemi..... her devletin ayri seriati yani Hukuk sistemi olur..... hele hele Semavi(Resüllü) dinler arasinda...... ama din olarak hepsi aynidir... cünkü din tektir.....

Bunlari ayird edemezsen dini anlayamazsin....